שתף קטע נבחר

אשת נשיא גרמניה לשעבר נגד גוגל: אני לא זונה

בטינה וולף, אשתו של כריסטיאן וולף שהתפטר השנה, מתמודדת מאז 2006 עם שמועות שעבדה כנערת ליווי. כעת היא תובעת מנחה טלוויזיה ואת ענקית האינטרנט, שמנוע החיפוש שלה משלים עבור הגולשים את שמה עם המילים "זונה" ו"נערת ליווי"

כלי תקשורת בגרמניה דיווחו בסוף השבוע כי אשת הנשיא לשעבר, בטינה וולף, מגישה תביעה נגד חברת גוגל, כיוון שמנוע החיפוש שלה מסייע להפצת השמועות כאילו עבדה בצעירותה כנערת ליווי.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

השמועות על עברה המפוקפק לכאורה של וולף, בת 38, נפוצו כבר בשנת 2006, כשבעלה, כריסטיאן וולף, כיהן כראש ממשלת מדינת המחוז סקסוניה התחתונה. אלא שבהמשך נטען כי השמועות הללו הופצו על-ידי יריביו של וולף בניסיון לפגוע בעתידו הפוליטי. לקראת מינויו לנשיא גרמניה ב-2010 התעוררו השמועות האלה מחדש באינטרנט, וזכו לחשיפה מסוימת גם בכלי תקשורת הנחשבים אמינים יותר. וולף מצדה הדגישה כמובן כי מדובר בשקר.

 

ההצעות של גוגל לחיפוש "בטינה" ()
ההצעות של גוגל לחיפוש "בטינה"

 

אף שעשרות כלי תקשורת הסכימו בהמשך להתחייב להימנע מפרסום דיווחים על הנושא, הנזק כבר נעשה, ובשורת החיפוש במנוע החיפוש "גוגל" קיבלו המחפשים את השם "בטינה וולף" הצעות חיפוש המכילות את הביטויים "זונה" או "נערת ליווי". כעת, כך מדווח העיתון "סודויטשה צייטונג", תובעת וולף את גוגל, כמו גם את מנחה הטלוויזיה הגרמני גינתר יאוך, שסירב כביכול להתחייב להימנע לחלוטין מעיסוק בדיווחים על עברה של הגברת הראשונה לשעבר. בגרמניה הזכירו כי נגד גוגל הוגשו בעבר כמה תביעות דומות במדינה, אולם כולן נידחו.

 

הנשיא לשעבר וולף מודיע על התפטרותו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הנשיא לשעבר וולף מודיע על התפטרותו(צילום: רויטרס)

 

כריסטיאן וולף מונה לנשיא גרמניה ביוני 2010, אולם בפברואר השנה, אחרי קצת יותר משנה וחצי בתפקיד, הודיע על התפטרותו בעקבות פרשת קבלת הלוואה מוטבת, שלא לפי מחיר השוק, מאיש עסקים המקורב למשפחתו. גורמים רבים במערכת הפוליטית בגרמניה לחצו על וולף לפרוש מתפקידו מכיוון שלא אמר אמת בנוגע להלוואה.

 

במסיבת העיתונאים שבה הודיע על התפטרותו אמר וולף: "גרמניה צריכה נשיא שיוכל להקדיש את עצמו לחלוטין לאתגרים לאומיים ובינלאומיים. ההתפתחויות של הימים והשבועות האחרונים הראו כי האמון ביכולת שלי לשרת את העם הגרמני,

נפגע קשה. מסיבה זו, זה בלתי אפשרי עבורי להמשיך בתפקידי כנשיא".

 

הטענות נגד וולף, שמונה לתפקידו בתמיכתה המלאה של הקנצלרית אנגלה מרקל, נחשפו בחודש דצמבר האחרון. אז התברר כי וולף קיבל מאיש עסקים הלוואה בסך 500 אלף אירו, בריבית נמוכה ביותר. בנוסף לכך נקשר שמו של וולף לפרשות שחיתות נוספות, שכללו לפי הפרסומים בעיתונות הגרמנית גם מימון נסיעות לחו"ל ומלונות יוקרה, מצדם של אנשי עסקים שהיו עמו בקשר בתקופה שבה כיהן כמושל סקסוניה התחתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטינה וולף. השמועות יצאו מכלל פרופורציה
צילום: EPA
ההשלמה האוטומטית של גוגל. לא נעים
כריסטיאן וולף. התפטר בגלל הלוואה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים