שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   הון ליין של שלמה מעוז תציע שירות ניהול קופת גמל

   חברת הון ליין תציע לחוסכים לנהל בעצמם את קופת הגמל וקרן ההשתלמות שלהם, בעזרת יועצי החברה. תפעול הקופות יתבצע על ידי מיטב והדס ארזים

   לאחר שהשיקו לפני כחודשיים את מיזם ההשקעות האינטרנטי, שלמה מעוז וחברת הון ליין יציעו לחוסכים לנהל את קופת הגמל שלהם בעזרת מומחי החברה. ניהול הקופות יתבצע באמצעות בתי ההשקעות מיטב והדס ארזים, המציעים כבר מסוף שנת 2009 ניהול קופות גמל באופן עצמאי.

    

    

   כיום חלק גדול מכספי הגמל וההשתלמות של רוב העובדים מנוהלים בגופים הגדולים, יחד עם עוד אלפי אנשים השונים זה מזה בטעמים, העדפות, רמת הסיכון וטווח ההשקעה וגיל. רמת השקיפות נמוכה וקשה לעקוב ולדעת באילו מניות ואג"ח הכספים מושקעים.

    

   לדברי בני שהינו, מנכ"ל הון ליין, כל חוסך יקבל שירות המותאם לו אישית, ובסיועם של מומחי הון ליין יוכל לנהל בעצמו את חסכונותיו, תוך שליטה מלאה על הנעשה בתיק, לכל אורך תקופת ניהול כספי הפרישה.

    

   דמי הניהול במסלול בו יבצע הלקוח את פעולות הקניה והמכירה בשוק ההון בעצמו יעמדו על 0.6% מתוכם 0.3% יועברו לבית ההשקעות דרכו ינוהלו הכספים, ובמסלול בו הפעולות יבוצעו דרך נציגי הון ליין דמי הניהול יעמדו על 0.8%.

    

   שוק של 200 מיליארד שקל

   מהי קופת גמל בניהול אישי? קופת גמל בניהול אישי המוכרת בחו"ל בשם IRA, זוהי קופת חיסכון בה החוסך הוא זה שקובע היכן וכיצד להשקיע את הכסף. אם ברצונו להשקיע באפיקים סולידיים או לחילופין הוא מעדיף אפיקים מסוכנים, שילוב של שניהם, השקעה בארץ או בחו"ל. קביעת תמהיל ההשקעות נעשית על פי שקול דעתו הבלעדי של החוסך.

    

   אלו כספים ניתן להפקיד בקופה כזו? מדובר על כספי קרנות השתלמות ועל שיעור מוגבל מתוך סך הכספים שמפקידים חוסכים באופן עצמאי (כספים שאין כנגדם הפקדת מעביד בקופות הגמל). כיום נאמד היקף החסכונות בקופות הללו בכ-200 מיליארד שקל.

    

   עם מתן ההיתר על ידי משרד האוצר בסוף 2009, לניהול קופת גמל כזו בישראל, הדגישו באוצר כי הגבלה זו תיצור את האיזון המתאים בין הרצון לאפשר ניהול כספים באופן עצמאי לחלוטין ומנגד תמנע ניהול של כספים שעונים לרוב על הגדרת ה"רובד הראשוני" של כספי החיסכון פנסיוני. במהלך השנים תבחן מחדש האפשרות להרחיב את אפשרויות ניהול הכספים בקופת גמל אישית גם עבור סוגים אחרים של כספים.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים