שתף קטע נבחר

אתר סקס נגד פורנוגרפיה

לפני כחודש סינדי גאלופ השיקה אתר שאמור להציג את הסקס כמו שהוא באמת, ולא כפי שאתרי הפורנו מציגים אותו. איך עושים את זה? באמצעות סרטי וידאו של יחסי מין אמיתיים. האם יש לזה סיכוי?

האם אפשר להילחם בפורנו באמצעות סקס? באמצע אוגוסט הושק ברשת אתר חדש שבמידה רבה מתיימר לעשות בדיוק את זה. האתר, שנקרא MakeLoveNotPorn.tv (עשו אהבה, לא פורנוגרפיה), הוא יוזמה של סינדי גאלופ, פרסומאית ויזמית, שמטרתו להציג לצופים באמצעות סרטוני וידאו של גולשים איך נראה סקס בעולם האמיתי, בניגוד לעולם הפורנוגרפי, ולהפוך אותו למקובל יותר ואפילו בר שיתוף.

 

גאלופ טוענת שהאתר יהווה למעשה רשת חברתית חדשה שתאפשר לגולשים להתבטא באופן מיני, כמו שאף רשת חברתית לא מאפשרת כרגע. מבחינתה, מדובר בהתפתחות טבעית של המדיה החדשה. אנחנו כבר מעלים עדכונים בפייסבוק על הזוגיות שלנו, משתפים את החברים בתמונות ממסיבת האירוסים או החתונה ובאופן כללי הופכים את מערכות היחסים שלנו לפומביות יותר. לטענתה, האתר יאפשר להציג את הצד הנוסף של היחסים, זה שפייסבוק מצנזרת בקנאות. בנוסף, היא מבטיחה שכל הסרטים שיועלו לאתר יעברו סינון כדי לוודא שהמשתתפים בו עברו את הגיל החוקי, והסרטים אינם סותרים את הרעיון שעל בסיסו הוא הוקם.

 

גאלופ. חצי בריטית, חצי סינית. (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
גאלופ. חצי בריטית, חצי סינית.(צילום: Gettyimages)

 

סקס אמיתי נגד פורנוגפריה

"עשו אהבה" הוא למעשה פרויקט המשך למאמצים קודמים של גאלופ לערער על התפישה, שרוב אנשים אינם מודעים בכלל שאימצו אותה, שסקס אמור להיראות כמו בהצגות המועלות באתרי הפורנוגפיה. בהרצאה שהעניקה בכנס של TED ב-2009, גאלופ (היום בת 52) סיפרה על האופן שבו פורנוגרפיה השפיעה על התנהגותם המינית של גברים איתם בילתה. היא גילתה בהומור הבוטה האופייני לה, שכשהיא מקיימת יחסי מין עם גברים צעירים ("בדרך כלל בסביבות גילאי העשרים") היא שמה לב שהם מנסים לחקות את מה שהם ראו באתרי הפורנו .

 

 

"בתקופה שבה פורנו קשה זמין ברשת יותר מאי פעם, וילדים יכולים לצפות בתכנים הללו בגיל מאוד צעיר, גדל דור שלם של אנשים שמאמין שמה רואים באתרי הפורנו – זה הדרך לקיים יחסי מין", היא מתריסה על רקע צחוק הקהל. "אנחנו חיים בתקופה פוריטנית המאופיינת במוסר כפול, ויש אנשים שבאמת מאמינים שקמפיינים הקוראים לנוער להתנזר מסקס הם אפקטיביים. כשהורים נבוכים מידי כדי לשוחח עם הילדים שלהם על סקס ומערכות החינוך חרדות מפני אפשרות שהן יפגינו אי-תקינות פוליטית, אין זה מפתיע שפורנו הפך למקור לחינוך מיני".

 

באותה הרצאה גאלופ השיקה את האתר MakeLoveNotPorn.com שהקימה אז, ובו מוצגות עובדות על ההבדל בין סקס בעולם הפורנו לבין סקס בעולם האמיתי. לדוגמה, בבעולם הפורנו, כל הנשים מסירות לחלוטין את שיער הערווה שלהן, בעוד שבעולם האמיתי חלק בוחר להסיר וחלק לא: "אם את כן מגלחת, דעי שזה מצריך תחזוקה מתמדת, מה שיכול מאוד להציק. זה לחלוטין תלוי בך". האתר כולל טקסטים בלבד, המנוסחים בשפה קליקה, לא מתנשאת ולא שיפוטית. בנוסף, גולשים שרוצים להוסיף תובנות שלהם מוזמנים לעשות זאת.

 

האתר הקודם: טקסט בלבד ()
האתר הקודם: טקסט בלבד

 

כעת, גאלופ כאמור ממשיכה לשלב השני: אתר עם סרטי וידאו המציגים סקס אמיתי, כזה שבו התנוחות והאנחות אינן מבויימות, והנשים לא מזייפות עונג בזמן כשמה הן באמת היו רוצות זה לבטא זה גועל או כאב. אמנם ברשת כבר קיימים אתרים המציגים זוגות אמיתיים מקיימי יחסי מין, אך הסרטים לא עטופים במעטה אידאולוגי ואינם מבוקרים על ידי גוף המוודא שהם עומדים בקריטריונים שנקבעו מראש. בימים אלו האתר עדיין עדיין בשלבי בטא, והכניסה אליו היא למוזמנים בלבד (ניתן להזין כתובת מייל כדי להיכנס להרשמה) אך הניו-יורק טיימס מגלה כי בינתיים מוצגים בו 13 קטעי וידאו. המודל הכלכלי שעליו מבוסס האתר אינו כולל פרסומות, אלא דמי צפייה. משתמשים (בגירים בלבד) שרוצים להעלות סרטון מתבקשים לשלם חמישה דולרים, ומי שרוצה לשכור את הסרטון נדרש לשלם סכום זהה. לאחר התשלום על ידי הצופה, צוות האתר מקבל חצי מההכנסות, ומי שהעלה את הסרטון מקבל את החצי השני.

  

בבלוג האתר תוכלו לקבל מידע נוסף ואפילו כלים שיסייעו לכם להכין את סרטון הסקס שלכם. פוסט שעלה בסוף השבוע האחרון מסביר למשל אילו אביזרים ניתן לרכוש כדי לשפר את איכות הסרט. אם אתם חושבים על צעצועי מין, חישבו שוב: מדובר על אביזרים המתחברים לאייפון, כמו חצובה או מיקרופון, שמשפרים את ביצועי המכשיר. "אומרים שאיבר הסקס הגדול ביותר נמצא בין האוזניים, אז אם אתם מתכננים להעלות סרטון לאתר, למה שלא תנסו לגרות את המוח על ידי כך שתשיגו כמה גאגדטים למצלמה".

  

גאלופ מספרת לניו יורק טיימס שעד כה נרשמו לאתר כעשרים אלף משתמשים, כאשר מחצית מהדפים באתר נצפים על ידי גולשים מסין, עיראק ואפגניסטן – מדינות המצנזרות גישה לתכנים מסוג זה. "הדגש באתר שלנו אינו להציג ביצועים למצלמה", היא מסבירה. "אנחנו מחפשים אחר הקומי, המבולגן והמגוחך. אנחנו מחפשים אחר מה שאמיתי".

 

סקס אחר

גאלופ שואפת ליצור רשת חברתית של סקס, בה אנשים רגילים ישתפו סרטונים שלהם מקיימים יחסי מין. בראיון איתה שעלה ליוטיוב היא מדגישה שגם קטגוריית ה"חובבים" באתרי הפורנו השונים לא באמת כוללת תכנים אותנטיים, אלא תצוגת שווא של סקס אמיתי. עם זאת, בין הסרטים שנכללים באתר שלה כבר בשלב זה תוכלו למצוא שני שחקני פורנו מקוצועיים.

  

כוכבני הפורנו, לילי לאבו ודני ווילד, התבקשו על ידי גאלופ לצלם את עצמם מקיימי יחסי מין אבל שלא במסגרת העבודה. בסרטון נפרד שהשניים הכינו ניתן ללמוד מעט על הזוגיות שלהם ועל ההחלטה להיענות לבקשתה של גאלופ. "בפורנו, מבקשים מאיתנו לעשות תנוחות מוזרות ודברים מטופשים", מספרת לילי. "זה נראה טוב, אבל לא תמיד מרגיש טוב". בן זוגה, ווילד, מגלה שהנושא העסיק אותו רבות: "אני לא יודע איך להראות סקס אמיתי, כי בכל פעם שמציבים מולי מצלמה אני יודע שזה מזויף".

  

קליק לסקס

הרעיון עליו מבוסס האתר החדש של גאלופ, לנסות לנתק את הקשר בין חזות הסקס באתרי פורנו לבין תפישת הסקס בחיים האמיתיים, הוא כמובן חשוב ובמידה מסויימת אפילו חיוני. אם לפני כשני עשורים נערים צעירים היו צריכים לגנוב מהאמהות שלהם מגזין "לאישה" כדי לגרות את עצמם, היום הם נחשפים לכל סוגי הסקס, מהאירוטי ועד סאדו-מאזו, במרחק שתי הקלקלות. גם הבנות כמובן נחשפות כמובן למראות ולומדות מה עליהן לעשות כדי להיחשב סקסיות ואטרקטיביות.

 

הנגישות לתכנים פורנוגראפיים בגילים צעירים פוגעת ביכולת לחולל אינטימיות, בונה ציפיות לא מציאותיות בקרב שני המינים ומעלה את סף הגירוי כך שאפילו הנערים, שיגדלו להיות גברים, נפגעים בסוף של דבר. העירום עצמו מזמן פסק מלהיות אירוטי (תשאלו את מגזין פלייבוי), ונשים רבות מרגישות, גם אם לא תמיד במודע, שהן צריכות לשנות את ההתנהגות והמראה שלהן כך שיתאים לפנטזיה הגברית שתעשיית המבוגרים עיצבה, זה כולל כמובן ניתוחי חזה, טיפולים להסרת שיער ואפילו ניתוח לעיצוב ואגינלי שהופך עם השנים ליותר פופולארי.

 

אך האם אתר שמציג סקס, אמיתי ככל שיהיה, הוא פתרון אפקטיבי לחינוך המיני המעוות שמעניקים אתרי הפורנוגרפיה? האם הנער שגילה לראשונה את הפורנוגרפיה יחפש את אתר שמציג לו את מין מציאותי, או אתר שיציג לו בצורה סטרילית פנטזיות שהוא אפילו עוד לא יודע שיש לו? האם גבר שהתרגל לצפות במראות קיצוניים של סקס יוכל "לחזור אחורה" ולהתגרות על ידי תנוחה מיסיונרית וגוף נשי שלא פגש בסכין מנתחים? גולשים וגם גולשות מבקרים באתרי פורנו במטרה אחת, וזה לא לעבור שיעור בחינוך מיני או אחריות מינית חברתית. גאלופ בתגובה מסבירה שסקס אמיתי ומשוחחר יכול להיות הרבה יותר מגרה מסקס מבויים, אבל יכול להיות שכבר איחרנו את הרכבת.

 

גאלופ: סקס אמיתי יכול להיות יותר מגרה ומקורי מסקס באתרי פורנו (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
גאלופ: סקס אמיתי יכול להיות יותר מגרה ומקורי מסקס באתרי פורנו(צילום: Gettyimages)

 

מן הצד השני, ראוי לשאול מי ירצה לשתף תכנים שכאלה? נכון, היום אנחנו משתפים ברשתות החברתיות דברים שלא חשבנו שאי פעם נוציא מהמגירה הנעולה, אבל לא מדובר כאן בסטטוס על התאהבות או שברון לב אלא בשיתוף של אחת החוויות הכי פרטיות והכי טעונות פסיכולוגית. לא יהיה זה בלתי סביר להניח שבסופו של דבר מי שיעלה את התכנים יהיו אנשים שלא הצליחו לנתק את עצמם מהרצון להפגין את מה שלמדו בבית הספר של הפורנוגרפיה.

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים