שתף קטע נבחר

אתרים נפלו בגלל תקלה בשרת האחסון גו-דדי

אלפי עד מיליוני אתרים ברחבי העולם לא פעלו כשורה בגלל תקלה בחברת האחסון והכתובות הגדול גו-דדי. החברה: התקלה תוקנה. פעיל ב"אנונימוס": אני הפלתי את השירות

שירות גודדי (Godday) שמספק רישום כתובות ואחסון אתרים באינטרנט אינו עובד בשעות האחרונות הערב (ב'), ואיתו אתרים רבים שרשומים דרכו. קשה להעריך במדויק את מידת הנזק, אך אתרי טכנולוגיה מדווחים על אלפי עד מיליוני אתרים שאינם זמינים כתוצאה מהתקלה.

 

החברה הודיעה בחשבון הפייסבוק והטוויטר שלה כי היא פועלת לתקון התקלה, וכי חלק מהשירותים כבר חזרו לפעול. סביר להניח שבמהלך הלילה החברה תחזיר את מרבית השירותים והאתרים לפעילות סדירה.

 

עדכון: בגו-דדי פרסמו הודעה לפיה רוב האתרים הוחזר לפעילות סדירה, וכי מדיע של לקוחות לא נפגע כתוצאה מהתקלה.

 

 

בחברה לא מסרו מידע ללקוחות או לתקשורת בנודע למהות התקלה, או אם מדובר במתקפה. אך על פי הודעה בחשבון הטוויטר של קבוצת ההאקרים אנונימוס, האתר הופל על ידי אחד מחבריה שמכונה "Anonymous Own3r" ומגדיר את עצמו כמנהיג האבטחה של החבורה. הוא מצידו מודה במתקפה ומשוויץ בה, אבל אמר באחד הציוצים כי הוא לא אנטי גו-דדי. עוד הוא אומר כי ההתקפה תתרחש לפרק זמן בלתי מוגבל, "אולי שעה, אולי חודש", לדבריו. הנימוק שלו: הוא מבקש לבדוק את רמת האבטחה, ויש לו סיבות שהוא "לא יכול למנות בשלב זה".

 

על פי הדיווחים, ההתקפה נגד גו-דדי קשורה לתמיכה שלה ב-SOPA, הצעת חוק בארה"ב שנועדה להילחם בפיראטיות ברשת, והייתה בכותרות בתחילת השנה. מתנגדי החוק, ובהם אתר וויקיפדיה, טענו כי מדובר בפגיעה מסוכנת בחופש הביטוי. גו-דדי תמכה בתחילה בהצעה, אך איומים בחרם הובילו אותה לשנות את עמדתה ולפרסם הודעה לפיה אינה תומכת בחוק עוד. למרות זאת, קבוצת אנונימוס פירסמה בסוף השנה שעברה איום כלפי גו-דדי, לפיו הקבוצה תסיר את השירות מהרשת.

 


פורסם לראשונה 10/09/2012 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האתרים לא עובדים
צילום: shutterstock
מומלצים