שתף קטע נבחר

בוא למצוא שידוך, בתנאי שתשמור נגיעה

תמונות הרשומים לאתר השידוכים "שבע ברכות" נחשפות רק למי שיוצר קשר, צוות האתר עוקב אחרי ההודעות ופוסל תכנים ומסרים "לא ראויים", והנרשמים מצהירים שהם "שומרים נגיעה" - הכיר את אתר ההיכרויות הכי צנוע בסביבה

עדיין מחפשת את האחד? עוד לא מצאת את הנסיכה שלך? מצפים לעמוד כבר מתחת לחופה? אולי כדאי שתנסו את אתר ההיכרויות החדש "שבע ברכות" - אבל רק אם אתם מתכוונים "לשמור נגיעה". אחרת, אתרו לכם אתר אחר.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אתר ההיכרויות שעלה לאחרונה לאוויר ביוזמת ארגון "הידברות" מצהיר קבל עם ועמוד הבית כי הוא שומר על גדרי צניעות הלכתיים. פרט להצהרה כי האתר נועד למי שמתכוון "לשמור נגיעה" עד החתונה, הוא אף אינו מאפשר צפייה בתמונות לכל הגולשים אלא רק לזוג שיוצר קשר, ובנוסף לכך - כל ההודעות בין המשודכים עוברים ניטור ידני על-ידי צוות האתר, לא פחות.

 

מתוך עמוד הבית של "שבע ברכות"  ()
מתוך עמוד הבית של "שבע ברכות"

 

ארגון "הידברות" מוכר לרבים בגלגולו כערוץ טלוויזיה או כאתר אינטרנט שנועדו לקרב יהודים ולהחזיר בתשובה. דוד כהן, האחראי מטעם "הידברות" לתפעול האתר, מספר כי הרעיון לייסד אותו נולד כמעט במקרה, בעקבות בקשה של אחד הגולשים: "הרב זמיר כהן, ראש ארגון הידברות, ראה את הקושי שיש לצעירים מתחזקים למצוא שידוך, מאחר שהם חיים בסביבה שבה לא נמצאים בנות או בני זוג שמתאימים לרמתם הרוחנית, וכך נופלים בין הכיסאות.

 

"בהתחלה ייסדנו מדור קבוע במגזין האלקטרוני השבועי 'הידברות סופשבוע', וכך זה רץ באמצעות התכתבויות עם המשודכים במייל. המיזם הזה הוליד 18 חתונות שמהן הבנו שאתר של ממש יהפוך את הפרויקט להרבה יותר נוח. הייחוד שלנו הוא בשילוב של יתרונות שיטת השידוכים המסורתית לבין יתרונות האינטרנט. כיום, זמן קצר לאחר השקת האתר, רשומים בו יותר מ-1,400 אנשים".

 

אחד העקרונות באתר הוא שהנרשמים אליו מזדהים כמי ש"שומרי נגיעה". למה דווקא העיקרון חשוב ממצוות אחרות, כמו שמירת שבת לדוגמה?

 

"אני מבין מאוד את השאלה, אבל נשאל מהכיוון ההפוך, כמו יהודים טובים: האם זה ראוי שהידברות, כארגון תורני, יירתם ליצירת קשרים בין גברים לנשים שלא ישמרו נגיעה, ומתוך כך יגיעו בוודאות לאיסורים הלכתיים מפורשים? אנו מעוניינים לעזור לכל יהודי באשר הוא, אבל הארגון לא מסוגל ליזום קשרים שלא מתנהלים על-פי ההלכה. מיותר לציין שאנו אומרים זאת בצער רב, שהרי בוודאי שהיינו שמחים לפתוח את האתר עבור כולם.

 

"למה אין דרישה לשמירת שבת? כי חלק מהגולשים נמצאים עדיין בשלבי ההתחזקות שלהם, וזה גם לא קשור ישירות לקשר הזוגי. אני יודע שקל להיתפס לנושא שמירת הנגיעה, ולהפוך אותו לחזות הכל, אבל יש ציבור שצריך את הפלטפורמה הזו".

 

אח גדול צופה בך

על אף ההצהרה ברישום לאתר על "שמירת נגיעה", אין על כך מעקב בפועל. "אנו לא מבצעים מעקב יזום אחרי המשתמשים, אלא מעדיפים להאמין לכל הצהרה בעניין", מבהיר כהן, "עם זאת, כאשר משודכת פונה אלינו בתלונה על בחור שניסה לגעת בה במהלך הפגישה, הוא מוסר לאלתר מהאתר. אנחנו נותנים מענה מהיר מאוד לכל תלונה, והכל מתוך רצון כנה לתת לגולשים תחושה שיש להם אבא ואמא, ושאנו עושים הכל כדי שרמת המשודכים אצלנו תישאר גבוהה".

 

בעניין אחר, האתר דווקא כן מבצע מעקב בפועל - ניטור ההתכתבויות. כל פנייה של צד אחד כלפי הצד השני עוברת דרך מנהלי האתר, שמפקחים על כך שהתוכן לא יהיה בוטה, וגם שמטרות הקשר יהיו "ראויות" כהגדרתם. לדביר כהן, פנייה בסגנון "אני מעוניין באופן עקרוני בקשר שמוביל לחתונה, אבל בינתיים אני מחפש יותר 'חברה' ורוצה לקחת את הזמן" לא תיפסל - ואולם, אם עשוי להשתמע מן ההודעה כי מדובר בסטוץ, היא לא תשוגר.

 

את תמונות המועמדים לא ניתן לראות, אלא בהסכמה מצד המשודך ועבור פונה ייעודי בלבד. מדוע? מה לא צנוע בכך שכולם רואים את

תמונתך, בהינתן שהיא עונה על כל הקריטריונים ההלכתיים של צניעות?

 

"זה לאו דווקא עניין של צניעות, אלא של גישה. רבים מאתרי השידוכים הפכו למעין "שוק בשר", ולרבים - גם לחילונים, אגב - לא נוח שתמונתם חשופה לעיני כל. לכן שילבנו את הפיצ'ר שמאפשר את חשיפת התמונה האישית לפונים ספציפיים בלבד. נכון שלפעמים זה פחות נוח, ועדיף לראות תמונות על גבי תמונות, אבל מאידך כל מי שנרשם יכול להיות רגוע שתמונתו לא גלויה. זו בסך הכל סביבת היכרות יותר דיסקרטית וצנועה".

 

מי בעצם נרשם לאתר?

 

"קשה מאוד לאפיין את הנרשמים, כי אין פונה ממוצע. יש לנו משודכים מגילאי 18 עד 70. רווקים, אלמנים וגרושים, מכל המגזרים, מכל הארץ וכמובן שגם מהעולם. בריאים לצד בעלי מוגבלויות. ממש כולם. מה שכן, אם משהו מאפיין את הגולשים זה רמת הרצינות. זה אתר לרציניים בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערוץ הידברות. עכשיו גם בשידוכים
מומלצים