שתף קטע נבחר

על מה הישראלים מתלוננים הכי הרבה בחופשה?

ב-8 החודשים הראשונים של 2012 נספרו 571 תלונות על שירותי תיירות בארץ, כש-86% מהמתלוננים הם ישראלים שמתאוננים על סוכני נסיעות ואתרי תיירות. ומהי התלונה הכי נפוצה?

במהלך שנת 2012 (ינואר-אוגוסט) התקבלו במשרד התיירות 571 תלונות על שירותי תיירות בארץ. מתוכן, 493 (86.5%) תלונות ממטיילים ישראלים, ו-78 (13.5%) הגיעו מתיירים נכנסים.

 

מתוקף היותו הגוף הממשלתי האמון על פיקוח ובקרת איכות בתיירות, מקיים המשרד ערוץ פתוח לתיירים ומטיילים ישראלים שמעוניינים להגיש תלונה אודות שירות לקוי שקיבלו בתחום התיירות. המשרד מפנה את התלונות לטיפול הגופים האחראים, לפי העניין. יצוין כי טרם נבדקו כל התלונות וכן כי חלק מהתיירים פונים ישירות לגופים הרלוונטיים עצמם.

 

עוד על הישראלי המתלונן בערוץ התיירות:

 

מספר התלונות הגבוה ביותר בשמונת החודשים הראשונים של 2012 היה על בתי מלון - 197 תלונות. יצוין כי חלק מצומצם מהתלונות נגד מלונות בהם התארחו ישראלים בחו"ל. בין התלונות שהתקבלו בתחום זה: שירות לא הולם את המובטח, רעש והמתנה ארוכה בתור לחדר האוכל.

 

149 תלונות עסקו בטענות לשירות לקוי של סוכני נסיעות, 42 תלונות היו לגביי אתרי תיירות ו-13 תלונות היו בנושא הבידוק הביטחוני בכניסה לישראל. רבות מהתלונות הגיעו ממורי דרך המבקשים להתריע על מפגעים כמו רמת ניקיון, תורים, מחסור באזורים מוצלים ואיכות השירות הניתן למטיילים באתרים אלה.

 

נתונים דומים ניתן לראות גם בתלונות שהתקבלו במשרד בשנת 2011 - אז הגיעו סה"כ 743 תלונות מתוכן 654 (88%) הגיעו ממטיילים ישראלים ו-89 תלונות (12%) היו של תיירים נכנסים.


197 תלונות הוגשו על מלונות עד אוגוסט 2012 (צילום: Index open)

 

התלונות הרבות ביותר: על בתי מלון

גם ב-2011 מספר התלונות הגבוה ביותר היה על בתי מלון ועמד על 223 תלונות. 194 מהתלונות עסקו ב-2011

בשירות לקוי מצד סוכני הנסיעות. 62 תלונות עסקו באתרי תיירות ו- 28 תלונות היו בנושא הבידוק הביטחוני בכניסה לישראל. 12 תלונות בלבד עסקו בנהגי מוניות. כמו כן, נתקבלו גם שני מכתבי תודה, על אירוח בבתי מלון.

 

כמות התלונות בשנת 2011 שווה כמעט לכמות התלונות בשנת 2010. גם בשנה זו מרבית התלונות עסקו בבתי מלון ובסוכני נסיעות. בשנת 2009 התקבל מספר נמוך מעט יותר של תלונות - 659, גם הן ברובן על בתי מלון וסוכני נסיעות.

 

יצוין כי כמות התלונות הנמוכה ביותר שהתקבלה ב-2011 נגעה למורי דרך (רק 15 תלונות), שהם הגורם היחיד בנבדקים, שמוכשר ומפוקח ישירות על ידי משרד התיירות. גם שירותי המוניות ושדה התעופה קיבלו אותה כמות נמוכה של תלונות.

 

שר התיירות סטס מיסז'ניקוב: "שביעות רצון התייר מהווה נדבך משמעותי במימוש הפוטנציאל

התיירותי של ישראל והגדלת הביקושים אליה. משרד התיירות רואה בשיפור השירותים הניתנים לתייר על ידי כלל הגורמים בתעשיית התיירות נושא מרכזי.

 

"בהתאם לכך, מקיים המשרד מגוון הכשרות, קורסים והשתלמויות לעובדי תעשיית התיירות, מתוך תפיסה כי התיירות אינה עבודה אלא קריירה הדורשת מקצועיות. חוויית התייר תלויה רבות באיכות השירות אותו הוא מקבל וכל תייר מרוצה מהווה שגריר של התיירות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכי הרבה מתלוננים על המלון
צילום: AP
מומלצים