שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כתבה שאפריקאים חיות: תוקפים אותי כי אני אישה
  בסוף השבוע העלתה הגולשת אילה בן נפתלי לפייסבוק אלבום תמונות בשם "סיור לילי בספארי דרום ת"א" ובו התבטאויות גזעניות. אלפי התגובות והשיתופים לא איחרו להגיע. בן נפתלי: "אני עומדת מאחורי המסר, גבר היה זוכה להתעלמות מוחלטת''

  "בחברה הישראלית בכלל ובחברה המכנה עצמה ליברלית בפרט, קיים פחד קמאי מאשה חזקה שמביעה דעה נחרצת שאינה תואמת ל"סט הדעות הנכון". כך מסבירה הגולשת איילה בן נפתלי את ההתנפלות הווירטואלית לה זכתה בעקבות פרסום תמונתה בגן ציבורי בדרום תל אביב.

   

   (צילום: יהודית עמרוסי)
  (צילום: יהודית עמרוסי)

   

  ביום חמישי האחרון, בן נפתלי העלתה לפייסבוק אלבום בשם "סיור לילי בספארי דרום תל אביב" ובו תמונה שלוותה בכיתוב, "אין שלטים שאוסרים להצטלם עם החיות המוצגות. לא היו גם שלטים שאסור האכלה, אבל על זה ויתרנו". במהלך השבת, התמונה זכתה לאלפי שיתופים ותגובות, וכנהוג בפייסבוק גם למנה הגונה של ממים סאטיריים.

   

  עבגד יבאור
  עבגד יבאור

   

   

  דן קופר
  דן קופר
    

   

  מן הצד השני, בן נפתלי זכתה גם לתמיכה מגולשים רבים ששלחו לה מאות מסרים פרטיים ואף פתחו קבוצה בשם "כולנו בעד איילה בן נפתלי", שמונה כ-500 חברים ובה נכתב, "השמאלנים שונאי ישראל פצחו במסע הסתה ושנאה נגד איילה בן נפתלי שהתבטאה נגד הפולשים מסודן שגונבים את גבולנו ואונסים את נשותינו. תנו לנו לייק". בתגובה, נפתחה קבוצת נגד בשם "כולנו נגד איילה בן נפתלי" שמונה 270 חברים, וקבוצה פארודית בשם "פורשי קבוצת כולנו בעד איילה בן נפתלי".

   

  קבוצת התמיכה
  קבוצת התמיכה
   

   

  "בבקשה תמותי"

  עם צאת השבת, בן נפתלי בחרה להגיב לטענות ולהשמצות וכתבה כך: "ביום חמישי העליתי לפייסבוק תמונה שמתארת את המצב העגום בדרום תל אביב, שם מסתננים השתלטו על גן שעשועים שיועד לילדי העיר והפכו אותו לעולם רביעי, בו לא רק ילדים אלא גם מבוגרים לא יכולים להסתובב ולהרגיש במדינתם. כאשר פתחתי את הפייסבוק במוצאי שבת, נוכחתי לדעת שקיבלתי אלפי מסרים אישיים ותגובות - חלקם הגדול התחלק בין איומים ברצח, תגובות מיזוגיניות גסות הכוללות קריאה לאונס בידי חבורת סודנים, ואיחולי מוות בשריפה לכל הדתיים והיהודים באשר הם. 

   

  שמחתי לגלות שציבור יפי הנפש נפעם ונרגש בנושא המסתננים ולא אדיש כפי שחשבתי עד עתה. אמנם אותם המגיבים הנסערים לא התעניינו בנושא כשחבורות מסתננים אנסו בחורות ישראליות - ואדרבא, אותם המגיבים מאחלים לי את אותו הגורל, אם לא גרוע יותר - אבל אני שמחה לעורר את המודעות הציבורית לנושא. אני מזמינה את כולם לבקר באיזור גן לוינסקי ליד התחנה המרכזית ולהזדעזע מהמצב".

   

  בעקבות הסערה ברשת החברתית, בן נפתלי בחרה לחסום את התמונה למי שאינו חבר שלה והוסיפה צילום מסך של כמה מהתגובות הארסיות שקיבלה.

   

   

  בגלל שאני אישה

  "ריבוי תגובות השנאה נבע מסיבה אחת: היותי אישה", היא מספרת ל-ynet מחשבים. "ויעיד על כך האחוז הגבוה של תגובות פוגעניות המתייחסות להיותי אשה, וההחפצה של גופי בתמונות פוטושופ גסות שהפיצו פעילי שמאל בשבת במטרה לפגוע בכבודי כאשה, כיהודיה וכדתייה. אציין גם כי דבריה של מירי רגב נגד המסתננים, שאיני בהכרח מסכימה איתם, זכו לתהודה רבה ולתגובות מיזוגניות מבחילות מצד אותם האנשים, בזמו שחברי כנסת אחרים שאמרו דברים קשים יותר זכו להתעלמות".

   

  האם בדיעבד, ובעקבות התגובות הרבות, היית משנה את הניסוח שבחרת בו?

  "אני עומדת מאחורי המסרים בתמונות, גם אם המסרים כואבים לפלג פוליטי מסוים שבוחר להתעלם מהמציאות בשטח. התמונה עצמה לא הייתה רדיקלית, וגם לא הכיתוב בה. כינויים כמו 'אפריקה הקטנה" ו'ספארי' נפוצים לא רק ברשת אלא גם בשיח הציבורי, בתקשורת ואפילו בכנסת. ברור לי שאילו גבר היה מעלה תמונה ביקורתית כלפי המסתננים, הוא היה זוכה להתעלמות מוחלטת".

   

  עוד מוסיפה בן נפתלי כי לטעמה ''אבן הבוחן היא לעולם השאלה: מה היה קורה אילו היה מדובר בגבר", והיא גם משיבה: ''נוכח השיח הציבורי הלא-בדיוק-פוליטיקלי-קורקט בפייסבוק, ונוכח העובדה שכמעט רוב הפוסטים שעוסקים בנושאים פוליטיים הם הרבה, הרבה יותר בוטים משלי, התשובה ברורה".

    

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כתבה שאפריקאים חיות: תוקפים אותי כי אני אישה "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים