שתף קטע נבחר

התובע במשפט אולמרט: הפרשה לא הסתיימה

"חשבנו כי עקרון השוויון בפני החוק אינו מאפשר להטיל על מר אולמרט עונש פחות ממאסר ועבודות שירות", אמר התובע אלי אברבנאל והזכיר: אנחנו עוד שוקלים לערער. פרקליטו של אולמרט: "תם ונשלם"

"הפרשה לא הסתיימה, אנו מכבדים את החלטת בית המשפט ונלמד את ההכרעה, נבדוק אם להגיש ערעור". כך אמר בצהריים (יום ב') עו"ד אלי אברבנאל, עם פרסום גזר הדין של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בית המשפט המחוזי בירושלים לא קיבל את בקשת הפרקליטות, וגזר מאסר על תנאי וקנס כספי בלבד בגין הרשעתו של אולמרט בהפרת אמונים בפרשת "מרכז ההשקעות".

 

לקריאת גזר הדין המלא לחצו כאן

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

ברוך הבא, אחמדינג'אד: גפילטע פיש ותחתונים

סין: הצית עצמו במחאה - ונורה למוות

 

אולמרט עצמו הגיב לגזר הדין באומרו: "אני יוצא זקוף קומה מבית המשפט. בכל מה שקשור לכשלים שבהם הורשעתי אני מקבל ומכבד את החלטת בית המשפט ואפיק את הלקחים הדרושים". אך התובע אברבנאל הסביר: "בית המשפט הנכבד קבע היום שבמעשיו של מר אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות יש חומרה רבה ושהתנהגות שכזו מצדיקה תגובה ממשית, לרבות מאסר בפועל ועבודת שירות. יחד עם זאת החליט להסתפק במאסר על תנאי ולא בעבודות שירות".
 

אולמרט מתחבק עם עורך דינו באולם בירושלים (צילום: עומר מירון) (צילום: עומר מירון)
אולמרט מתחבק עם עורך דינו באולם בירושלים(צילום: עומר מירון)

 

לדבריו, "השאלה היא מהי נקודת האיזון במכלול השיקולים האלה? אנחנו חשבנו כי עקרון השוויון בפני החוק אינו מאפשר להטיל על מר אולמרט עונש פחות ממאסר ועבודות שירות. סברנו כי בגין רצף כזה של פעולות שנעשו בניגוד עניינים חריף, תוך מתן הטבות ושוויו מיליוני שקלים, ראוי להטיל עונש חמור. זאת גם לאחר שמביאים בחשבון את כל אותם שיקולים חריגים. בית המשפט קבע אחרת. שיקולי הענישה אינם שגרתיים". הוא התחייב: "נלמד את גזר הדין ונבדוק אם מוצדק להגיש ערעור".

 

אברבנאל הדגיש: "חשוב לומר, הפרשה הזאת לא הסתיימה. עתה מוטל על הפרקליטות להכריע בעניין הגשת הערעור לעליון על הכרעת הדין. כשתגיע העת, נודיע על כך לכל מי שצריך".

 

סנגורו של אולמרט, עו"ד אלי זהר, קרא לפרקליטות לא להגיש ערעור: "מבחינת תפישת עולמי המקצועית אכן תם ונשלם, ואם אני רוצה להיתלות בדעת גדולים, אני מסתמך על בית המשפט העליון בפסק הדין שנתן לפני שבוע ימים, אשר קבע במפורש שאין ולא ראוי, לא ניתן ואולי אף אי אפשר, לערער על פסק דין אשר ניתן ברוב, בפה אחד על-ידי שלושה שופטים, פסק דין של זיכוי כמובן".

 

 (צילום: עומר מירון, אוהד צויגנברג) (צילום: עומר מירון, אוהד צויגנברג)
(צילום: עומר מירון, אוהד צויגנברג)

 

עו"ד זהר ציין כי "הכרעת הדין מאוד ברורה, המשקל שנתן בית המשפט הנכבד להתפטרותו והפסקת פעילותו על רקע של החקירה המוקדמת, על רקע של העדות המוקדמת, על רקע של החקירה הנוספת והדברים האחרים - אלו היו הגורמים המכריעים לעובדה שהעונש היה כפי שניתן".

 

במקביל לזיכויו בפרשות המרכזיות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס", הורשע אולמרט בפרשת "מרכז ההשקעות" בכך שכשר התמ"ת והתקשורת, פעל בניגוד עניינים כשהתערב בהליכים לטובת ארבע חברות שיוצגו על ידי מקורבו, עו"ד אורי מסר. השופטים שהרשיעו אותו בהפרת אמונים קבעו כי היה אסור לו לדון בענייני לקוחותיו של מסר והדגישו כי יחסי החברות בין השניים "היו בעוצמה גבוהה ויצרו מחויבות הדדית עזה". 

 

בתחילת החודש הודיע אולמרט לפרקליטות כי הוא מוותר על התנאים שלהם הוא זכאי לקבל מתוקף התפקיד שמילא, ובכך ייתר למעשה את הצורך להטיל עליו קלון. בעקבות זאת, הודיעה הפרקליטות לבית המשפט כי החלטתו של אולמרט אכן מייתרת את הבקשה להטיל עליו קלון ודרשה להטיל עליו שישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות, וכן מאסר על תנאי וקנס. במקביל, שוקלת עדיין הפרקליטות אם לערער על הכרעת הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אברבנאל, היום
עו"ד אלי זהר בבית המשפט
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים