שתף קטע נבחר

פצצה באו"ם: הגולשים חוגגים על ביבי

נתניהו הציג בנאומו הערב תרשים של פצצה. התגובות כמובן מצחיקות. האם זה עוזר להסברה של ישראל? אם איראן הם ציפור מאוד מהירה - כנראה שכן

כראש הממשלה, בנימין שנתניהו עלה לנאום בעצרת האו"ם - בעודו מחזיק לוח עם פצצה ענקית שנראתה כאילו נלקחה מסרט מצויר, ושרק חסר עליה הכיתוב ACME - הוא כנראה ידע בדיוק מה הוא עושה. הוא כנראה ידע גם פחות או יותר מה תהיה התוצאה - ממים, קריקטורות וצחוקים ברשת, מיד עם פרסום התמונות בתקשורת.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 

 

על פי הדיווחים מניו יורק, נתניהו זכה למחיאות כפיים הערב, כשהדגים בעזרת שרטוט פשוט של פצצה עם פתיל וטוש אדום את הקו שאותו ישראל לא מוכנה שאיראן תחצה בדרך לפצצת אטום. נתניהו למוד נסיון באו"ם מהתקופה שלו כשגריר שם, והוא יודע לעמוד מול מצלמה ומול התקשורת ולהעביר בדיוק את המסרים שהוא רוצה. לעתים, המסרים הללו זוכים לפארודיות ברשת, וכך נעשה גם עם הפצצה הערב. הנה כמה ממים.

 

(אני יכול לקבל פלאפל)

 

 

 

(נועה אנג'ל)

 

 

 (עמיר שיבי)  

 

 

TauGAG

 

 

 

פרנקי סימון

 

 

 (קונסטנטין לאורי)

 

 

(רותם יפעת)

 

רה"מם

יתכן שהדברים נעשים בלעג, אבל המסר של ביבי זוכה לתפוצה גדולה מאוד בזכותם, לפחות בקרב הציבור הישראלי. האם גם דעת הקהל תיסחף לכיוון שנתניהו רוצה? ימים יגידו.

 

כך או כך, הקדנציה הנוכחית של נתניהו כראש ממשלה מראה לנו שהוא (או לפחות יועציו) גם למודי תרבות דיגיטלית, פייסבוק, ממים וכל הכרוך בכך. "ראש הממשלה מייחס לפעילות הניו-מדיה חשיבות רבה", אמרה דוברת הליכוד נגה כץ ל-ynet בראיון לפני חצי שנה, "לכן הוא גם מתכוון להגביר את השקעתו בתחום. הוא מבקש להיות מעודכן באופן שוטף לגבי דף הפייסבוק האישי שלו, וגם בחידושים בזירת הניו-מדיה באופן כללי".

 

ואכן נתניהו פעיל ברשת ומכיר את החוקים שלה. נתניהו בירך את מדינת ישראל ליום העצמאות האחרון, בסרטון שפורסם בערוץ היוטיוב הרשמי שלו, שר בסוף את "הנה מה טוב ומה נעים", ודמותו התחלפה בזו של תום החתול - אפליקציה לסלולרי שחוזרת אחרי מה שאומרים לה. בין אם צוחקים על הסרטון ובין אם צוחקים על הסרטון - הוא זכה ליותר מחצי מיליון צפיות, הרבה יותר מכל הסרטונים האחרים ה"רציניים" שפורסמו בערוץ. 

 

 

בנאומו באיפא"ק בחודש מארס האחרון, השתמש ראש הממשלה בביטוי מוכר: אם זה נראה כמו ברווז והולך כמו ברווז - זה ברווז. הרשת לא הותירה את אמירותיו של נתניהו בלי תגובה סרקסטית, ותוך זמן קצר עלה סרטון שמפגיש בין שני נתניהו לדאפי דק. הסרטון עלה גם לפייסבוק הרשמי של נתניהו, ובכך הם אימצו את הבדיחה.

 

לאחר שנתניהו השתמש בשנה שעברה במילה "דוגרי" באו"ם, התפשט מם מילולי ובו גולשים השתמשו במילה דוגרי באופן מוגזם בעצמם. לאחר שובו של גלעד שליט מהשבי, נראה נתניהו בתמונה כאשר פדוי השבי מחבק את אביו וביבי נמצא ברקע - הגולשים מיהרו להגיב כגם על זה עם תמונות של ביבי ברקע של אירועים הסטוריים שונים ומשונים בדומה לדמותו של פורסט גאמפ, ובכך זכה המם לכינוי ביבי-גאמפ. גם במקרים הללו נתניהו לא נשאר חייב, והגיב לשתי התופעות בתמונה שלו על רקע עצמו עם בלון הדיבור "דוגרי הצחקתם אותי".

 

סביר מאוד להניח, אם כך, שגם במקרה הזה נתניהו ויועציו צפו תגובה כלשהי של אומת הרשת, ולא מן הנמנע שגם כאן ממתינה לגולשים תגובה שנונה או מתחכמת מצידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים