שתף קטע נבחר

החוויה האולימפית מקבלת הכרה רשמית

הצלחה ל"חוויה האולימפית", שהתקבלה כחברה בארגון המוזיאונים האולימפיים של הוועד האולימפי הבינלאומי

החוויה האולימפית בתל אביב התקבלה כחברה בארגון המוזיאונים האולימפיים של הוועד האולימפי הבינלאומי. הדבר הוכרז בכנס בינלאומי של מנהלי מוזיאונים אולימפיים שהתקיים בברצלונה, בו השתתפו מנהלי מוזיאונים אולימפיים משווייץ, בלגיה, ברזיל, סין, ספרד, אסטוניה, פינלנד, גרמניה, יוון, דרום קוריאה, הולנד, פולין, קטאר, נורווגיה, צרפת, קנדה וניו זילנד. את ישראל ייצג חיים רוגטקה, מנהל החוויה האולימפית של הוועד האולימפי בישראל.

 

משתתפי הכנס גילו עניין רב בחוויה האולימפית בתל אביב, בהיותה מודל ייחודי המשלב הקניית ערכים חינוכיים באמצעות חוויה אינטראקטיבית, וכן בזכות התכנים המוצגים בו המותאמים גם למבוגרים כחלק מהשתלמויות מקצועיות בכנסים של ארגונים וחברות עסקיות, שעיקרה: ללמוד מנסיונם של אלופים כיצד להפוך חלום להצלחה בכל תחום בחיים.

 

ב-2012 נרשם בחוויה האולימפית גידול של כ-30 אחוז במספר המבקרים בו לעומת השנה הקודמת, והוא יגיע לכ-50 אלף אורחים. בספרד, שאירחה את הכנס,

ביקרו השנה במוזיאון האולימפי כ-80 אלף איש, בהולנד כ-160 אלף איש, בגרמניה כ-130 אלף ובלוזאן כ-200 אלף מבקרים.

 

הנהלת ארגון המוזיאונים האולימפיים, כמו מנהלי המוזיאונים האולימפיים של קנדה וניו זילנד, מעוניינים להגיע לביקור בחוויה האולימפית בתל אביב במהלך 2013 כדי ללמוד את מה שמסתמן כקו העתידי בעולם וקיים בישראל - שילוב חינוך באמצעות החוויה וההתנסות האישית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ז'ק רוג. גם הוא ביקר בחוויה האולימפית
צילום: אורן אהרוני
מומלצים