שתף קטע נבחר

אקדח וגם טיל: כך הצילה המשטרה את חיי דומרני

זה היה אמור להיות רצח שיטלטל את עולם הפשע בדרום. לפי החשדות שהותרו לפרסום, כמה עבריינים חברו יחד כדי לחסל את שלום דומרני ויד ימינו מומי קסנטיני. עד שחתם על הסכם עם המשטרה חיבל באקדח שהיה אמור לשמש את הרוצח. וזה רק קצה הקרחון של המלחמה בעולם התחתון

המשטרה הצילה בחודש שעבר את חייו של שלום דומרני ויד ימינו מומי קסנטיני שהיו יעד לחיסול, שבתכנונו היו מעורבים האחים דודו ומאור מגידיש, חברים בארגון הפשיעה של משפחת אברג'יל. כך התיר היום (ג') בית המשפט לפרסם. פרטי החקירה שניהלו שוטרי היחידה המרכזית במרחב לכיש חושפים את מאבקי הכוח האכזריים שמתנהלים בעולם התחתון בדרום הארץ.

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

 (צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח) (צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח)
(צילום: עידו ארז, ישראל יוסף, אבי רוקח)

 

מהחקירה עולה כי ב-9 בספטמבר הגיע העבריין פיני מזרחי לביתו של דומרני חמוש באקדח במטרה לחסל אותו, אך דומרני לא היה בבית. לדברי אחד מהסנגורים של המעורבים בפרשה, האקדח שנשא מזרחי חובל בסיועו של עד שפעל בשיתוף פעולה עם המשטרה. אותו מזרחי ניסה יומיים לפני כן לחסל את קסנטיני, אך נכשל כי האקדח, כאמור, לא היה תקין. האקדח עשה דרך ארוכה אל המתנקש לאחר שעבר מידי האחים מגידיש, דרך חשוד בשם גבי אטדגי אל מזרחי.

 

עמי קריסי, ששוחרר ביום ראשון למעצר בית, חשוד כי סיפק את המידע לגבי מיקומם של הקורבנות המיועדים. לפי החשד, הוא העביר למזרחי מידע על אודות דומרני וקסנטיני.

 

בנוסף, האחים מגדיש ומזרחי חשודים גם כי תכננו להגיע עם טרקטור לביתו של דומרני שבמושב עוצם ולירות טיל לעבר הבית. מזרחי חשוד גם בהשלכת רימון רסס, שלא התפוצץ, אל תוך חלון ביתו של רזיאל רווח, "חייל" בארגון דומרני. במקום שהו באותו זמן בנו ורעייתו של רווח.

 

"נמנעה מלחמת כנופיות"

לפי אחד מעורכי הדין שמעורבים בפרשה, היריבות פרצה לאחר שרווח, אשר ישב בכלא באותה תקופה שבה ישב מזרחי, הפיץ שמועה שהוא מפחד, וזה רצה להראות לו שלא כך הדבר. ביום חמישי תגיש פרקליטות מחוז דרום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד הארבעה.

 

מפקד מרחב לכיש, ניצב-משנה יורם סופר, אמר כי "מדובר בארגוני פשיעה שאינם בוחלים בשום אמצעי להשגת מטרותיהם, תוך סיכון חייהם של אזרחים חפים מפשע". הוא הזכיר כי הפרשה התחילה באירוע זריקת הרימון. "חששנו שלזורק לא אכפת משלום הציבור", אמר. "לקחנו מדי פעם סיכונים, הציבור יכול היה להיפגע. נמנעה מלחמת כנופיות שהייתה אמורה להתרחש ברחוב ולפגוע בחפים מפשע".

 

מפקד ימ"ר לכיש, סגן-ניצב שמעון פורטל, הוסיף ואמר: "ראינו את האובססיביות של חברי הארגון והבנו שאנחנו חייבים לגייס מתוכם אדם לטובתנו. הצלחנו בזה ודרכו אספנו ראיות נגדם. העד היה חלק מהחבורה והם השתמשו בו להבאת אמצעי הלחימה והסתרתו". גורמים במשטרה אמרו כי קסנטיני, שדרוש לחקירה, ירד למחתרת ומיקומו אינו ידוע.

 

החשודים מכחישים: "ההר יוליד עכבר"

עו"ד אהוד בן יהודה, המייצג את אטדגי, אמר: "הלקוח שלי מכחיש את החשדות נגדו. הוא טוען שהוא הופלל על ידי סוכן משטרתי שבא עם הנשק ששייך לו. המשטרה ידעה מראש שהסוכן יהיה מצויד בנשק ומרשי לא קשור לכל סכסוך עם אותם עבריינים שנחקרים בפרשה".

 

סנגורם של האחים, עו"ד מיכה גבאי, אמר ל-ynet: "אין לי שום ספק שההר יוליד עכבר ושהמדינה שמה את כל יהבה על עד מדינה הזוי, נרקומן שמחפש לספק בכל מחיר את סיפורי בדויים למשטרה. הוא מנצל את העובדה שיש שמועות על סכסוכים בין כל מיני אנשים ומחרחר ריב. אני מניח שבקרוב התמונה תתבהר וידם של מרשיי לא תהיה קשורה בתיק זה של ניסיון לרצח".

 

עו"ד שילה דורפמן, המייצגת את פיני מזרחי, אמרה: "כתב האישום טרם הוגש. מרשי כופר בכל המיוחס לו. נקרא את כתב האישום ולאחריו נגיב בהתאם למפורט בו".

 

עו"ד דין שרון מילר, המייצג את קריסי, אמר בתגובה: "הלקוח שלי מעולם לא התכוון לפגוע באיש ובוודאי לא בדמויות שתוארו על ידי המשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום דומרני
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים