שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; רציו טיפסה ב-3%

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.87% ומדד ת"א 100 עלה ב-0.91%; נובל אנרג'י: קיים סיכוי של 25% למציאת נפט באגן הים התיכון; מחזור המסחר הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בעליות על רקע נתוני דרישות האבטלה בארה"ב שהפתיעו לטובה ובניגוד לציפיות ירדו לשפל של 4 שנים. ברקע: הורדת הדירוג של ספרד על ידי סוכנות הדירוג S&P. מחזור המסחר: 1.2 מיליארד שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.87% ל-1,216.86 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.91% ל-1,077.22 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-0.49% ל-339.66 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-1.27% ל-275.8 נקודות.

   

  "לסנקציות על איראן יש השפעה מהותית", כך אמר נגיד בנק ישראל בכנס של קרן המטבע הבינלאומית הנערכת בטוקיו. לגבי הצעדים המוניטריים מצד יו"ר הפד בן ברננקי, נשיא הבנק המרכזי של אירופה מריו דראגי והבנק המרכזי בסין, אמר פישר כי "ההקלות הכמותיות של הבנקים המרכזיים בעולם עוזרות לצמיחה בארה"ב ובאירופה". לדבריו, אם יהיו בעיות של אינפלציה ניתן יהיה להתגבר על כך באמצעות הפסקת ההקלה הכמותית.

   

  יועצו הכלכלי של שר האוצר אבי שמחון הודיע אתמול על התפטרותו מתפקידו לאחר שנתיים וחצי בתפקיד. לפני כחודש חשף "כלכליסט" כי שמחון שוקל להתמודד בפריימריז של מפלגת הליכוד על משבצת מחוז השרון. שמחון אמר ל"כלכליסט" כי "לא נאה להיפגש עם גורמים פוליטיים מתוך משרד האוצר". לשאלה אם החליט להתמודד בליכוד, אמר שמחון כי הוא "שוקל את הנושא. עדיין לא החלטתי".

   

  מניות במרכז

  שותפות מאגר ליוויתן, רציו ודלק קידוחים, נסחרו על רקע הודעתה של מפעילת הקידוח נובל אנרג'י שהערכיה כי הסיכוי למציאת נפט בליוויתן עומד על 25%.

   

  ענקית הגנריקה הישראלית, טבע, הודיעה כי "השילוב בין תרופת הקופקסון לליקווינימוד אפשרי, ונתחיל במחקר כבר ב-2013". החברה מסרה ההודעה בכנס השנתי ה-28 של האגודה האירופית לטיפול ומחקר בטרשת נפוצה המתקיים בליון, צרפת.

   

  מודיעין אנרגיה שבשליטת אי.די.בי פיתוח וצחי סולטן הודיעה על מימוש האופציה לרכישת 15% מהזכויות ברישיונות "דניאל מזרח" ו"דניאל מערב". מימוש זה הוא המשך להודעה על הגדלת האופציה באוגוסט האחרון מ-10% ל-15% מהזכויות.

   

  העברת הזכויות כפופה לאישור הממונה על עניני הנפט והגז במשרד האנרגיה. רישיונות דניאל ממוקמים כ- 115 ק"מ צפון מערבית לחופי אשדוד. על פי תכנית העובדה, בתחילת 2013 יש להשלים את פענוח הנתונים הסייסמיים ולהגיש דוח מסכם הכולל רזרבות ופרוספקטים. כמו כן, יש להתחיל בקידוח אקספלורציה ראשון עד סוף שנת 2013.

   

  חטיבת הבריאות של ג'נרל אלקטריק (GE Healthcare) חתמה על הסכם עם אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר, לפיו תשקיע ביחד עם משקיעים נוספים 31.4 מיליון דולר בחברה הנכדה אינסייטק. ההשקעה תבוצע לפי שווי של 106.4 מיליון דולר.

   

  פסגות העלו את שווי מאגר הגז "תמר" ב-13% ל-10 מיליארד דולר ואילו שווי "תמר" טיפס ב-5% ל-5.9 מיליארד דולר, וזאת בעיקר בשל הקטנת רכיב החוסר ודאות סביב מאגרי הגז הטבעי הנמצאים בסמוך לחופי הים של ישראל. אבנר זכתה למחיר יעד של 2.54 שקלים. מחיר היעד של דלק קידוחים נקבע על 13.4 שקל ואילו רציו וקבוצת דלק זכו למחיר יעד של 35 אגורות ו-951 שקל, בהתאמה.

   

  ג'רמי בלנק, נציג קרן יורק בישראל, לא מסתפק בפגישות האישיות שקיים לפני ימויים עם מנהלי הגופי המוסדיים, פסגות, מיטב והפניקס, ותיאם פגישה נוספת עם כלל מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח שתתקיים היום בשעה 18:00 בערב במשרדי הנאמן של האג"ח ברמת גן.

   

  המחזיקים הבולטים באג"ח של אי.די.בי פתוח הם הפניקס, הראל, פסגות ומיטב, כאשר קרן יורק הפכה בחודש האחרון למחזיקת האג"ח הגדולה ביותר של האג"ח של אי.די.בי פתוח לאחר שרכשה בבורסה 800 מיליון שקל ערך נקוב אג"ח בתמורה להשקעה של 400 מיליון שקל והפכה למחזיקה של 20% מהחוב הסחיר של החברה. בתוך כך אג"ח אי.די.בי פתוח מסדרה ח' מזנקת ב-10% לתשואה של 98%, בעוד שמניית דיסקונט השקעות מרכזת מחזור מסחר גבוה יחסית.

   

  אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב בולטת בעליות חדות לאחר שב-30 הימים האחרונים טיפסה המניה ביותר מ-30%.


  פורסם לראשונה 11/10/2012 10:06

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים