שתף קטע נבחר

צעקה לבנותיה לפני שנרצחה: 'צאו, שלא יפגע בכן'

משה גדליה טוען כי לא היה שפוי בעת שרצח את אשתו, אך באישום נגדו נטען כי התכונן במשך ימים - רכש חומר דליק, והודיע לעובדיו כי המסעדה שבבעלותו תיסגר למחרת

"מספר ימים לפני הרצח החל משה גדליה בהכנות, רכש שני בקבוקים של חומר דליק והחזיק אותם במסעדה שבבעלותו. בערב הרצח אף הודיע לעובדיו כי המסעדה תהיה סגורה למחרת". כך עולה מכתב האישום שהוגש הבוקר (יום ה') לבית המשפט המחוזי בנצרת, נגד משה גדליה מבית שאן, שנאשם ברצח אשתו דקלה, אשר אירע ב-27 באוגוסט.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אם הנרצח בצ'ק פוסט: רציתי להסתכל לו בעיניים

נואש מהמשטרה, ביקש שקט מהשכנים - והותקף

 

כשהובא גדליה לבית המשפט, התפרצו לעברו בני משפחתה של דקלה בקריאות כאב ובקללות: "רוצח, ניסית לעשות את עצמך לא שפוי, אבל זה לא הצליח לך". בית המשפט, שקיבל בתחילת השבוע חוות דעת פסיכיאטרית הקובעת כי גדליה שפוי וכשיר לעמוד לדין, האריך את מעצרו עד להחלטה אחרת.

 

בני משפחתה של דקלה גדליה בבית המשפט (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
בני משפחתה של דקלה גדליה בבית המשפט(צילום: חגי אהרון)
 

כתב האישום מגולל מסכת יחסים קשה בין בני הזוג, בעלי מסעדת "ביס לכל כיס" בבית שאן, אשר הלכה והידרדרה בחודשים שלפני הרצח. דקלה הביעה רצון להתגרש מבעלה, ו"בעקבות כך החל הנאשם להתעמר בה", נטען באישום. "הוא התנהג אליה בגסות, סילק אותה מעבודתה במסעדה, נתן הוראה לבעלי המכולת השכונתית לא למכור לה דבר בהקפה, נטל ממנה את כרטיס ה'דלקן' ולא נתן לה כסף מזומן. דקלה, אשר לא היו ברשותה אמצעי תשלום אחרים, נותרה ללא אגורה ונאלצה לבקש מבני משפחה כסף על מנת לקנות לה ולילדיה מצרכים בסיסיים".

 

בכתב האישום ציינו את ההכנות שערך לקראת המעשה, כשבליל הרצח, מעט לפני חצות, החל לתקוף את אשתו, אחז בה בחוזקה והיכה אותה. הילדות, בנות 14 ו-9, ניסו לסייע לאם אך היא הבריחה אותן בצעקות, "צאו מכאן, שלא יפגע בכן". גדליה עצמו אחז בבנות וסילק אותן מהדירה. הן מיהרו לבית סבתן, המתגוררת בקומה התחתונה, דפקו על חלונות הבית והזעיקו אותה לעזרה.

 

"בשלב זה נטל הנאשם סכין ארוכה ודקר באמצעותה את דקלה מספר פעמים בצווארה, בראשה ובפניה, תוך שהוא חותך כלי דם מרכזיים, כל זאת במטרה להמיתה", תיארה התובעת, עו"ד אילנה ירושלמי, מפרקליטות מחוז הצפון. "דקלה ניסתה להתגונן מפני הנאשם תוך שהצליחה לשרוט אותו ואף ספגה דקירת סכין בידה כתוצאה מניסיון ההתגוננות, אך הנאשם המשיך במעשיו עד שהצליח להכניעה".

 

הסנגורית, עו"ד תמי אולמן, אמרה כי רק כשתקבל את חומרי החקירה תבנה את קו ההגנה, אך לדבריה ממשיך הנאשם לדבוק בגרסתו כי לא היה שפוי בעת ביצוע המעשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דקלה גדליה. נרצחה בביתה
צילום: אבישג שאר ישוב
משה גדליה בבית המשפט
צילום: חגי אהרון
מומלצים