שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

סופית: ועדה מסדרת במקום פריימריז בקדימה

כמו לקראת הבחירות לכנסת ה-17, מפלגת קדימה תבחר את הרשימה לכנסת ה-19 בוועדה מסדרת. מופז: "להציג את הרשימה הטובה ביותר". ח"כ מולה ביקש שהוועדה תכלול אישה

ועכשיו זה סופי: חברי הכנסת של סיעת קדימה אישרו היום (א') את ביטול הפריימריז למפלגה והקמת ועדה מסדרת שתקבע את הרכב רשימת המפלגה לקראת הבחירות לכנסת ה-19. היוזמה לביטול הפריימריז החלה להתגלגל באחרונה וזאת, לפי חברי הכנסת של קדימה, כדי "לחסוך עימותים, מלחמות והכפשות על דירוג גבוה ברשימה".

 

בחירות בארה"ב 2012 - כל הדיווחים ב-CNN ו-ynet

 

הולכים לקלפי - דיווחים נוספים ב-ynet:

כמעט סופי: השרים אישרו - בחירות ב-22 בינואר

יעלון על ברק: פעל ממניעים פוליטיים בנושא טהרן

 

יו"ר קדימה, ח"כ שאול מופז, פתח את הישיבה שבה אושר ביטול הפריימריז ואמר כי "חובתנו לצאת לבחירות מוכנים ולהציג את הרשימה הטובה ביותר. יש בקדימה אנשים מנוסים שצריכים להנהיג את ישראל ולהציג בפני הציבור אלטרנטיבה לממשלה הנוכחית".

 

עו"ד אלון גלרט שנתן חוות דעת בנוגע לביטול הפריימריז, אמר כי מאחר שמדובר בשינוי שיוכנס כהוראת שעה בלבד, אין צורך לערוך משאל מתפקדים רחב וכי ניתן לערוך הצבעה בנושא בקרב מועצת קדימה בלבד. מרבית חברי הכנסת של המפלגה תמכו במהלך, פרט לח"כ מגלי והבה שנכח

בישיבה אך לא הצביע וח"כ דורון אביטל שנעדר מהישיבה.

 

"לעסוק בטובת המפלגה" 

ח"כ רוני בר-און אמר בישיבה כי "ההחלטה לא פשוטה, אך בלתי נמנעת. עלינו לעסוק בטובת המפלגה ולא איש איש לטובת עצמו". ח"כ שלמה מולה ביקש שהוועדה המסדרת תכלול אישה.

 

כבר עם החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר להקדים את הבחירות, האיצו בקדימה את ההליך לביטול הפריימריז. בכך צפוי מופז ללכת בדרכו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שקבע בוועדה מסדרת את רשימת מפלגת קדימה לכנסת ה-17. בסיעה מנסים כעת לפעול להכנסת "כוכבים" חדשים שיסייעו בשיקום המפלגה שנכון לימים אלה ממשיכה לקרטע בסקרים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרשימה בידיו. ח"כ מופז
צילום: מוטי קמחי
מומלצים