שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

הפעילים בהלם: "כחלון היה הנשמה של הליכוד"

שר התקשורת והרווחה טלטל את הליכוד בהכרזה על פסק זמן. הפעילים מאוכזבים: "הפסד לעם ישראל שהוא לא יהיה כאן"

הפצצה הפוליטית שהטיל שר הרווחה והתקשורת, משה כחלון, מכה גלים בליכוד. אחרי שהודיע על "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים, אמרו פעילי שטח כי מדובר במכה קשה למפלגה. "הוא היה הנשמה של המפלגה", אמרו.

 

עוד בערוץ החדשות:

משה כחלון ל-ynet: "אז מה אם אני עוזב?"

ריח פריימריז? משרד ההסברה למען המתנחלים

רף נמוך ומרצים "כוכבים". סוד הקסם של המכללות

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר מוקדם יותר כי בכוונתו לשכנע את כחלון לכהן גם בממשלה הבאה. לא מעט שרים בליכוד הצטרפו לקריאותיו של נתניהו והביעו תקווה ששר הרווחה והתקשורת ימצא את

הדרך חזרה, אך הפעילים בשטח כבר השמיעו קולות של אכזבה גדולה מהמהלך הדרמטי. "אנחנו המומים מהפרישה הזאת, השטח בהלם", אמר יואב סקעת, פעיל הליכוד ברעננה. "כחלון הוא איש חזק ומאוד מוערך. חבל מאוד שהוא עוזב. אם הוא קיבל החלטה כזו, הוא יודע מה הוא עושה".

 

יו"ר סניף הליכוד בצפת, שוקי אוחנה, הצטרף לגילויי ההערכה הרבים לפועלו של השר הפורש. "הוא היה הנשמה של המפלגה הזאת וייצג את הנושאים החברתיים, ממש שר לדוגמה. אי אפשר לדעת עדיין איך הפרישה שלו תשפיע על השטח. אני חושב שכחלון מייצג את ההיבט החברתי בליכוד והוא שר ראוי. אני משוכנע ובטוח שהליכוד ימשיך לעשות מאמץ כדי לייצג את הנושאים החברתיים כפי שעשה עד עכשיו".

 

יחסים קורקטיים. כחלון ונתניהו (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
יחסים קורקטיים. כחלון ונתניהו(צילום: טל שחר)
 

הרצל טובלי שעזב באחרונה את קדימה יחד עם השר לשעבר צחי הנגבי וחבר עמו לליכוד העריך כי כחלון הרגיש סוג של מיצוי. לדברי טובלי, "הוא היה בשיא שלו וחכם מאוד בהחלטה שלו. הוא תפקד מאוד יפה ויודע

שראש ממשלה הוא לא בדיוק יהיה. אז לאן יש לו להתקדם? אז כשהוא נמצא בשיא, כנראה קשה לסרב לתפקיד טוב?! הוא היה שר מצוין, אבל אולי הוא מרגיש שהזניח את הפעילים".

 

טובלי אמר עוד כי "מבחינת הליכוד זו אבידה, מפני שמשה כחלון היה אחד השרים שעשה עבודה בתוך הממשלה ובמשרדים שלו. הוא נתן תשובות לציבור ולקהל הרחב ולא רק לאנשי הציבור. מי שהיה אמור להיות ראש המטה של ראש הממשלה נתניהו זה משה כחלון כי אוהבים אותו והוא יכול היה למשוך קולות". 

 

אורי פרג' מסניף הליכוד בפתח תקווה מציע לבדוק מה הביא את כחלון לפרישה. לדבריו, "זה יהיה הפסד לעם ישראל שהוא לא יהיה כאן, הוא הנשמה של הליכוד. אם הסיבות לפרישה שלו הן לא עסקיות, אז הליכוד צפוי להיפגע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"השטח בהלם". השר משה כחלון
צילום: אבי חיון
מומלצים