שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

משה כחלון ל-ynet: "אז מה אם אני עוזב?"

שר הרווחה והתקשורת ניסה בראיון להסביר את פסק הזמן שהדהים את המערכת הפוליטית: "הודעתי כבר לפני 3 שנים שלא אמשיך. עשיתי את מה שעשיתי, גמרתי. לא צריך להידבק לכיסא". הוא סירב לומר אם פניו לעולם העסקים, אך הבטיח לפעול לשינוי שיטת הממשל ולא פסל קאמבק: "אני איש פוליטי"

המערכת הפוליטית נדהמה לשמוע אמש על פרישתו המפתיעה של שר התקשורת והרווחה, משה כחלון, מהחיים הפוליטיים. בראיון ל-ynet הלילה (יום ב') הוא לא הצליח לפזר את מסך הערפל סביב המהלך, אבל טען כי הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כבר לפני שלוש שנים שלא ימשיך לקדנציה נוספת והצהיר על כך גם בראיונות לעיתונות. "אז מה אם אני עוזב, אני לא מבין. מה קרה?", אמר השר שנחשב לפופולרי ביותר בממשלה.

 

בחירות 2013 - עוד כתבות ב-ynet:

הפעילים בהלם: "כחלון היה הנשמה של הליכוד"

סופית: ועדה מסדרת במקום פריימריז בקדימה

ריח פריימריז? משרד ההסברה למען המתנחלים

 

כחלון סירב לומר אם פניו לעולם העסקים, אבל אמר שבכוונתו לפעול לקידום

שינוי שיטת הממשל בישראל. "אני אתפרנס", הרגיע, "לילדיי יהיה מה לאכול, אבל שינוי שיטת הממשל - זה מאוד מעניין אותי, ואני מתכוון להשתלב בעמותה שעוסקת בסוגיה הזו".

 

"אמרתי כבר מזמן שאני מתכוון לעזוב", טען כחלון, "אמרתי את זה לכמה אנשים בתקופה האחרונה. לראש הממשלה הודעתי כבר לפני שלוש שנים שזו הקדנציה האחרונה שלי. הודעתי על כך גם בראיונות שהענקתי לתקשורת. שלוש שנים אני אומר לאנשים שבסוף הקדנציה אני הולך. אנשים פשוט לא מאמינים לפוליטיקאים. אמרתי שאוריד את הסלולר, ולא האמינו לי. כל פעם הפתעה. אבל הודעתי מראש שאני עוזב בסוף הקדנציה הזו, וכך אני עושה בדיוק".

 

כחלון ונתניהו. "לא ביקשתי ממנו כלום" (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
כחלון ונתניהו. "לא ביקשתי ממנו כלום"(צילום: טל שחר)

 

נראה שכחלון הוא היחיד במערכת הפוליטית שמסרב להתרגש מפרישתו שלו. "עשיתי את מה שעשיתי, גמרתי, ממשיכים הלאה", אמר, "לא צריך להידבק לכיסא ולהידבק לתפקידים. עשיתי מה שעשיתי, ועכשיו ממשיכים הלאה. אז מה אם אני עוזב, אני לא מבין. מה קרה? אומרים לי שאני מדהים, אבל אני לא מבין למה. עשיתי תפקיד, יפה, עם מלא סיפוק, עם תפקידים מרתקים, אני שלם מאוד עם הסיום. ככה זה צריך להיות בחיים. 12-10 שנה אני פה. כמה עוד אפשר?".

 

"צריך להמשיך הלאה" 

כחלון הכחיש את הטענות על קצר ביחסים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו,

שכבר הצהיר שינסה להניא אותו מהחלטתו. "הוא ביקש ממני שאשתלב, שאסייע", סיפר השר הפורש, "אמרתי שאשתלב. לא ביקשתי ממנו כלום. נפגעתי כששמעתי שאומרים עליי שאני סוחט את ראש הממשלה, נפגעתי. זו בושה וחרפה".  

 

ולמרות הכול, הוא לא פוסל את האפשרות שישוב לפוליטיקה. "אמרתי שאני לוקח פסק זמן", הזכיר, "אני איש פוליטי, אני אוהב את הפוליטיקה ואני אוהב את המערכת הזו. הפסק זמן הזה יכול להיות שנתיים, ארבע או 12. עשיתי מה שרציתי, יש לי מלא סיפוק וגאווה - צריך להמשיך הלאה. אני יוצא רענן, בכוחותיי, אעשה דברים אחרים. לא רוצה להמשיך עם אופוזיציה-קואליציה, אכלו לי-שתו לי. אני ממשיך הלאה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
היחיד שלא מתרגש מהפרישה. משה כחלון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים