שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אלי ישי ממתין להכרעת הרב: "אציית לכל החלטה"

יו"ר ש"ס התפלל שחרית בביתו של הרב עובדיה לקראת כינוס מועצת חכמי התורה, שתחליט אם אריה דרעי ישוב לראשות התנועה. "כולנו מחויבים לכל מה שהרב והמועצה יחליטו", אמר ישי. השר אריאל אטיאס, שתומך בדרעי, לא הגיע לתפילה

"אציית לכל החלטה של הרב עובדיה". כך אמר הבוקר (יום ד') יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, לאחר שיצא מביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף בתום תפילת שחרית. ישי הוסיף כי "מועצת חכמי התורה תתכנס היום או מחר, או יותר מאוחר".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

בחירות בכותרות - כתבות נוספות

 

ישי הדגיש בדבריו כי יציית לכול החלטה של הרב יוסף. "יש לי מסר אחד שחשוב לי להעביר לכל עם ישראל", אמר, "זכות הקיום של תנועת ש"ס זה דעת תורה ומועצת החכמים ודעתו של הרב עובדיה יוסף. כל מה שהרב עובדיה יוסף יאמר, יחד עם המועצה, כולנו מחויבים לזה. כך חונכנו כך חינכנו, בתנועת ש"ס יש דעת תורה".

 

ישי ודרעי בלחיצת יד קרירה בברית לנינו של הרב עובדיה יוסף (צילום: שוקי לרר) (צילום: שוקי לרר)
ישי ודרעי בלחיצת יד קרירה בברית לנינו של הרב עובדיה יוסף(צילום: שוקי לרר)

 

באופן יוצא דופן השר אריאל אטיאס לא הופיע הבוקר לתפילה, אף שהוא מתגורר סמוך לבית הרב. ייתכן שהדבר נובע מהמתיחות בין אטיאס לישי לאור תמיכתו של הראשון באריה דרעי. שני השרים יושבים זה לצד זה בבית הכנסת, אך מעדיפים שלא להצטלם יחד.

 

מי שהגיע לבית הרב באופן מפתיע הוא שלמה בניזרי, השר לשעבר במפלגה שהשתחרר לאחרונה ממאסר בגין עבירות שוחד. בניזרי הבהיר לרב עובדיה כי יסייע למפלגה מבחוץ ככל שיוכל. ישי התראיין הבוקר גם לרדיו "קול ברמה" ואמר כי "יש גלי שמועות של מדליפנים שכוונתם לפגוע בתנועה. כל מה שמרן הרב עובדיה ומועצת החכמים יחליטו, כולנו מצווים לבצע".

 

שלשום זומנה ציפי ישי, אשתו של שר הפנים, לבית הרב יוסף. בפגישה, כך דווח לאחר מכן, נאמר לישי כי מוטב שתתכונן לתרחיש הפוליטי הגרוע מכול, קרי, איבוד תפקיד היו"ר לדרעי.

 

מאחורי הקלעים מתנהל בשבועות האחרונים קרב של ממש על הנהגת ש"ס. דרעי נאבק כדי לחזור ולהוביל את המפלגה, שאותה נאלץ לעזוב לאחר הרשעתו בלקיחת שוחד. אנשי דרעי מזכירים בימים אלה את אמירתו של הרב עובדיה יוסף מלפני 13 שנה, לפיה הנהגת המפלגה ניתנה לישי כפיקדון, עד לשובו של דרעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי, הבוקר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים