שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   מעט כסף בקופת הגמל? זה יעלה ביוקר
   טיוטת תקנות שפרסם הממונה על שוק ההון תאפשר לקופות הגמל לגבות מינימום של 9 שקלים בחודש בחשבונות בהם צבורים סכומים קטנים. במקביל, בעלי חשבונות של עד 5,000 שקל יוכלו למשוך את כספם בפטור ממס

   יש לכם קופת גמל שיש בה סכום קטן במיוחד? בקרוב תוכלו למשוך את הכסף ללא חבות במס ואף תחסכו כמה עשרות שקלים בתשלום דמי הניהול.

    

    

   על פי טיוטת תקנות חדשה שפרסם הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון, במקרה בו לא יימשכו הכספים, יוכלו מנהלי קופות הגמל לגבות דמי ניהול מינימליים של 9 שקלים לחודש.

    

   בענף החיסכון הפנסיוני קיימים מיליוני חשבונות לא פעילים, בעלי יתרה צבורה נמוכה. חברות הביטוח ומנהלי קופות הגמל מנסים להיפטר מחשבונות קטנים שאינם פעילים (לא מבוצעות הפקדות חדשות). החשבונות הללו יוצרים עומס רב על המערכת ולעיתים עלויות התפעול שלהן גבוהות יותר מדמי הניהול הנגבים מהן בפועל.

    

   הדבר בולט בעיקר אצל עמיתי קופות גמל של ארגונים גדולים או כאלו שהשיגו תנאים טובים ונהנים מדמי ניהול נמוכים במיוחד. בדרך כלל במציאות הזו, העמיתים שאינם מאוגדים ומשלמים "מחיר מחירון" בדמי הניהול, מסבסדים למעשה את העמיתים האחרים.

    

   כצעד משלים, פורסמה טיוטת הוראת שעה שתאפשר לבעלי חשבונות קטנים של עד 5,000 שקל למשוך את הכספים מקופת הגמל בפטור ממס. הוראת השעה מיועדת להיכנס לתוקף בתחילת 2013 , למשך שנה. לאחר מכן, מתחילת 2014, תינתן אפשרות לקופת הגמל למזג מספר חשבונות קטנים השייכים לחוסך, לחשבון אחד.

    

   יש לציין כי מתחילת 2013 יוגבלו דמי הניהול המקסימליים שרשאית קופת גמל לגבות ל – 1.1% לשנה.
   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים