שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עובדים בפניציה: "מפחדים לשמוח מוקדם מדי"
  נסיון העבר של העובדים במפעל לייצור זכוכית מקשה עליהם לשדר אופטימיות גם לאחר שנמצא קונה. "גם לפני שש שנים הבטיחו לנו הבטחות, אך הן לא קוימו", אמרו העובדים

  "עדיין לא שמענו שום דבר ודאי ולא קיבלנו עדכונים, אז מפחדים לשמוח". כך אמר הערב (יום ה') אבי ממן מקריית אתא, אחד מעובדי מפעל פניציה, לאחר הפרסומים שלפיהם נמצא קונה למפעל לייצור הזכוכית, סמוך לנצרת עילית. "הרגשות עדיין מעורבים, כי הכול בגדר שמועות שיש משקיע", הסביר.

   

  בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

   

  ידיעות נוספות על אודות משבר פניציה:

  אבנים וצמיגים בוערים בפניציה, הסגירה נדחתה

  פתרון חלקי בלבד: פניציה תחובר לגז טבעי

  עובד פניציה: "תמיד הצבעתי ביבי, עכשיו לא יודע"

   

  מוקדם יותר פורסם כי קרן ההשקעות פורטיסימו הגישה הצעה לרכישת המפעל, שנמצא בהקפאת הליכים ומונה לו נאמן מטעם בית המשפט. המכירה כפופה לאישור העסקה על ידי הנושים ועל ידי בית המשפט. ביום שלישי הקרוב תתקיים אסיפת נושים. אם תאושר העסקה, תצטרך הקרן להזרים 170 מיליון שקל על פי ההסדר, ואחר כך להשקיע עוד עשרות מיליוני שקלים בהבראת המפעל. 

   

  מפגינים במפעל (ארכיון) (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  מפגינים במפעל (ארכיון)(צילום: אבישג שאר-ישוב)

  נמצא קונה. פניציה (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  נמצא קונה. פניציה(צילום: אבישג שאר-ישוב)
   

  אך נסיון העבר של העובדים מקשה עליהם לשדר אופטימיות. "ביום רביעי אמור להתקיים דיון נוסף בבית המשפט, אבל נראה לי שגם הפעם ההכרעה תידחה", הוסיף ממן. עובד אחר אמר כי הבשורות על משקיע חדש מעודדות, אך מוקדם לשמוח לפני שרואים הסכמים חתומים. "גם לפני שש שנים הבטיחו לנו הבטחות. בגלל שהן לא קוימו הגענו למצב הנוכחי. קודם כל נראה שבאמת יש משקיע שגם שומר על זכויות העובדים. רק אחרי זה אפשר להירגע", אמר.

   

  מנכ"ל פניציה, ערן חיימוביץ, העריך כי העסקה תאושר. יו"ר ועד העובדים, חיים קטרי, אמר ל-ynet כי אכן יש תקווה לסיום המשבר, אך הדרך עוד ארוכה ועדיין לא הוסר החשש. "נדרש עדיין אישור של אסיפת נושים וגם בית המשפט צריך להחליט, אבל אנחנו מקווים שהדברים מתחילים להסתדר", אמר.

    

  בתחילת השבוע אישרה הממשלה את חיבור אזור התעשייה ציפורית, שבו נמצא מפעל פניציה, למערכת הולכת הגז הטבעי הארצית. צינור הגז שנמצא באזור התעשייה אלון-תבור רחוק 20 קילומטר מהמפעל וכעת מסתמן שבקרוב הצינור יגיע לפיניציה. חובות המפעל לייצור הזכוכית עומדים למעלה מ-320 מיליון שקל. החיבור למערכת הגז יסייע להפחית את עלויות הייצור שלו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובדי פניציה מפגינים (ארכיון)
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  העובדים מוחים
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  האם העסקה תאושר? (ארכיון)
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  מומלצים