שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוף לשנור: השירותרום בוטל לאחר 33 שנה
  ועדה שהקים דובר צה"ל המליצה להפסיק את התבזות הצבא בפני גופים מסחריים ולקיים אירוע אחר, ללא "פרסומת זולה"

  לראשונה מאז נוסד בשנת 1979, החליט צה"ל לבטל את קיום "השירותרום", יום ההתרמה המסורתי עבור האגודה למען החייל בחנוכה, כך נודע היום (א') ל-ynet. המהלך נועד למנוע את התבזות צה"ל בפני גופים מסחריים, כהגדרת הצבא, ויצא לפועל, בין היתר, לאחר שהתברר כי הסכומים הסופיים שנאספו בו בשנתיים האחרונות הסתכמו בכחצי מיליון שקל בלבד.

   

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  צוות היגוי ייעודי שהוקם בצה"ל בראשותו של ראש מטה אגף כוח אדם, תת-אלוף משה אלוש, המליץ לקיים כחלופה לשירותרום אירוע הוקרה אחר ללוחמים בסדיר ובמילואים. באירוע האמור יזכו להוקרה גם חיילים בודדים וחיילי מיעוטים, יופיעו אמנים ויתקיים ראיון עם הרמטכ"ל, אולם הוא יימנע ממתן חסויות מסחריות ומהענקת תרומות ישירות, כהגדרת הצוות, שכלל גם את דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, ואת ראש אגף כוח אדם, האלופה אורנה ברביבאי.

     

  במהלך דיוני הוועדה, נמתחה ביקורת על קיום השירותרום גם משום שהצבא אינו נזקק כבעבר למסע התרמות פומבי מחברות מסחריות, ועדי עובדים וכדומה. בנוסף, נתוני הצבא העלו כי הצהרות רבות של גופים מעין אלה לא כובדו בתרומות ממשיות לאחר האירוע, וכי בניכוי ההוצאות הנלוות לשירותרום, הועברו לרווחת החיילים בסופו של דבר סכומים שהלכו וירדו לאורך השנים.

   

  בצבא הדגישו כי גופים שיהיו מעוניינים לתרום יוכלו לעשות כן דרך הצינורות המקובלים - האגודה למען החייל או קרן לב"י - ויזכו לכבוד ראוי, אך לא ל"פרסומת זולה", כהגדרת הוועדה.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צוות חשיבה בראשות ראש מטה אגף כוח אדם ובהשתתפות כלל הגורמים הרלבנטיים, לרבות אנשי האגודה למען החייל וגלי צה"ל, בחן בשנה האחרונה את הרלבנטיות של השירותרום. ההמלצה המתגבשת היא לא לקיים השנה את המשדר ולבחון את המתכונת לקיומו בשנים הקרובות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרמטכ"ל גנץ בשירותרום
  צילום: דובר צה"ל
  הרמטכ"ל אשכנזי בשירותרום
  צילום: באדיבות דובר צה"ל
  דובר צה"ל יואב מרדכי
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים