שתף קטע נבחר

אחות הנערה: עמותת "אפרת" שוטפת את המוח

אחותה של חברתו של רז אטיאס תקפה את העמותה שפועלת נגד הפלות: "נפרסם מה שקרה כדי שכל נערה תדע שעדיף לה להתייעץ עם הוריה ולא להסתיר ולבצע דברים שגורמים לאסונות במשפחה". בעמותה הכחישו כי אנשיה היו בקשר עם הנערה

"יש לנו טענות קשות מאוד נגד עמותת 'אפרת'. הם באים בלי שום אישור מההורים וגורמים לילדים שטיפת מוח". כך האשימה הערב (א') אחותה הגדולה של חברתו בת ה-17 של רז אטיאס, בהצהרה שפרסמה לתקשורת. אתמול אמרה ריקי אטיאס, אמו של הצעיר שנורה למוות בידי מתנדבי המשטרה, כי אנשי העמותה המתנגדים להפלות היו בבית החולים וניסו להשפיע על הנערה. בעמותה הכחישו שהיו בקשר עם הנערה.

 

טרגדיית הנעורים - דיווחים אחרונים ב-ynet:

אהבה, תאונה, איום ומוות. כל הדרך לטרגדיה

אמהּ של הנערה: אנחנו עוטפים ומחבקים אותה

העמותה נגד הפלות: לא היינו בקשר עם הנערה

 

האחות הגדולה הבטיחה כי "זאת לא הסאגה האחרונה בעניין העמותה. אנחנו נפרסם מה שקרה כדי שכל נערה תדע שעדיף לה להתייעץ עם ההורים שלה ולא להסתיר ולבצע דברים שגורמים לאסונות במשפחה". 

 

יו"ר עמותת "אפרת", ד"ר אליהו שוסהיים, אמר הבוקר ל-ynet כי בבדיקה שערך נמצא שמתנדבות הארגון לא היו בקשר עם הנערה. "היא לא רשומה אצלנו", טען, אך הוסיף כי לא מן הנמנע שנשים אחרות, המכירות את פעילותו, ניסו לדבר על לבה על דעת עצמן.

 

"יחסינו עם משפחת אטיאס יסתיימו"

בנוסף, ביקשה הערב האחות להדגיש כי משפחתה לא מעוניינת בעימות עם משפחת אטיאס, שבנה נורה למוות לאחר שירה לעבר המתנדבים והצמיד אקדח לראשה של חברתו. "אחותי במצב לא טוב. אנחנו משוחחים איתה, מתייעצים ומדברים איתה", אמרה האחות הגדולה. "בתום הפרשה הזו יסתיימו יחסינו עם משפחת אטיאס".

 

המשטרה אמרה כי רז וחברתו סיפרו לחבריהם כמה ימים לפני הטרגדיה ביער בית שמש על כוונתם להתאבד, אך אלו שתקו. "זה לא מדויק", טענה האחות. "ממה שאנחנו מבינים הם ידעו על הכוונה שלהם להתאבד רק באותו הערב". היא הדגישה כי למשפחה "אין שום טענה לגבי תפקוד המשטרה. הדברים ייבדקו. אנחנו מודים להם שהם הצילו את האחות שלנו".

 

אמש אמרה אמהּ של הנערה כי היא תבצע הפלה: "התוכניות שלנו הן להבריא את הילדה. היא אמורה לקבל טיפול וצריכה להמשיך הלאה. בוודאי שלא נמשיך את ההריון. אין ספק בכלל, היא בת 17. בכך יסתיים הקשר שלנו עם משפחת אטיאס".

 

אטיאס, בן 18, נורה על ידי מתנדבי המשטרה ביער ליד בית שמש, לאחר שהצמיד אקדח לראשה של חברתו, ירה לעבר השוטרים ואיים להתאבד יחד עמה. לפני הירי, העביר אטיאס הודעה שלפיה הוא וחברתו בת ה-17 מירושלים, שבהמשך התברר כי היא בהריון, עומדים לשים קץ לחייהם מסיבות אישיות.

 

מתנדבי המשטרה מצאו אותם ביער, לא רחוק מזירת תאונה שבה היו השניים מעורבים. שרשרת הפעולות הובילה לביקורת מצד משפחת ההרוג, אך גורמים במשטרה הבהירו כי "לא היה זמן להביא למקום צוות למשא ומתן". במשטרה אמרו אתמול כי מחקירת האירוע עולה שמתנדבי המשטרה פעלו כשורה ועל פי הנהלים וירו רק לאחר שלא נותרה בידם ברירה. "יש לציין שמח"ש מבצעת בדיקה של נסיבות הירי כנהוג באירועי ירי שמסתיימים בתוצאות טרגיות כאלו", נמסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רז אטיאס
אחות הנערה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים