שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה בעליות; דסק"ש זינקה ב-15%

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.7%, בלוטק 50 ירד ב-0.45% ומדד נדל"ן עלה ב-1.41%; לאומי שוקי הון: "ההתעניינות של חברה אוסטרלית מובילה בכניסה לשותפות לווייתן מהווה אבן דרך חשובה בפיתוח המאגר"; מחזור המסחר: 1.26 מיליארד שקל

  מניות הפיננסים הובילו את הבורסה של תל אביב לעליות על רקע המגמה החיובית באירופה ובוול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.26 מיליארד שקל, כאשר מלאנוקס ריכזה מחזור של 101 מיליון שקל - הגבוה בבורסה.

    

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.69% ל-1,207.51 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.74% ל-1,069.57 נקודות, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.45% ל-326.14 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-1.41% ל-282.39 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  הפער בין ההכנסה הממוצעת להוצאה הממוצעת של משפחה במעמד הביניים עומד על 1,986 שקל בחודש. כך עולה מנתונים חדשים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. על פי הנתונים, שמופיעים בפרסום מיוחד בשם "המעמד הבינוני בישראל", משפחה ממוצעת במעמד הביניים מוציאה מדי חודש 9,691 שקל והכנסתה נטו – אחרי תשלום מסים וקבלת קצבאות - מסתכמת ב-11,677 שקל. כל הנתונים בפרסום החדשים נכונים לשנת 2010.

   

  "אני משוכנע שהתקציב הבא לשנת 2013 ו-2014 יהיה גם הוא דו-שנתי. קרן המטבע הבינלאומי כתבה בדוח רשמי שלה שהתקציב הדו-שנתי הוא אחד הגורמים שהובילו לכך שמדינת ישראל צלחה את המשבר הבינלאומי". כך אמר היום שר האוצר, יובל שטייניץ, בכנס השנתי של לשכת יועצי המס באילת.

   

  בראשית דבריו, התייחס שר האוצר למשבר הכלכלי הגלובלי. "נכנסתי לתפקיד בשיא המשבר הכלכלי הגלובלי באווירה של מלחמה כלכלית מזה ארבע שנים שכל מדינה מנסה לנהל מלחמת מגן, לשמור על הכלכלה הלאומית, לשמור על מינימום של צמיחה ולהימנע מאבטלת המונים. אנו חווים את המשבר הכלכלי הגלובלי חמור ביותר מאז שנות ה-30 ואלה תנאי פתיחה לא קלים. אני מודה שזה היה קצת מפחיד להתמנות כשר אוצר בשיאו של המשבר".

  שוק האג"ח והמט"ח

   

  הדולר נחלש היום ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.82 שקלים. האירו נחלש ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 4.99 שקלים. ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים: "ייסוף השקל עדיין לא הסתיים, אך הוא קרוב למיצוי. בשוק פועלים כוחות מנוגדים, מצד אחד העובדה שהאירו ממשיך לנוע ברמות גבוהות תומכת בהמשך זרימת כספים לישראל ובייסוף השקל. מנגד, רכישות של המגזר העסקי ובעיקר הרכישות הצפויות לקראת סוף השבוע של חברות האנרגיה צפויות לבלום את השקל".

   

  לאחר תקופת המתנה ממושכת זכו מחזיקי האג"ח ביפנאוטו אחזקות לאכזבה הבוקר. בנק מזרחי, הנושה העיקרי של חברת הבת, יפנאוטו רכב, מסרב לשחרר את השעבוד שניתן לו על קרקע שבבעלות הבעלים גד זאבי לטובת מחזיקי האג"ח. הקרקע בלוד הייתה הלב של ההסדר שגובש עם מחזיקי אג"ח א', וללא התנאי המתלה הזה, ההסדר לא יכול לעבור. בתום יום המסחר ירדה איגרת החוב של יפנאוטו ב-6.5% לתשואה של 139%.

   

  איגרות החוב הממשלתיות הלא צמודות (שחר) רשמו עליות של עד 0.3%. האיגרת ל-10 שנים עלתה ב-0.13% לתשואה של 4.05%, וזאת לאחר שאמש טיפסה האיגרת ב-0.3%.

   

  מניות במרכז

  חברות דלק קידוחים, אבנר ורציו דיווחו הבוקר שקיבלו הצעה מצד חברת האנרגיה האוסטרלית וודסייד (WOODSIDE) להצטרף כשותפה למאגר "לווייתן". על פי הדיווח החברה האוסטרלית מעוניינת לרכוש עד 30% ממאגר הגז הטבעי, שם שוכנים על פי ההערכות 453 מיליארד מ"ק.

   

  "הודעת השותפות בלוויתן, בנושא הגשת הצעה על ידי חברת Woodside Petroleum Ltd, לרכישת זכויות בפרויקט 'לווייתן', הינה ללא ספק ידיעה חיובית", כתבה אלה פריד מלאומי שוקי הון. "עצם העובדה כי חברה אוסטרלית מובילה המתמחה ב-LNG (מתקן גז נוזלי), שנסחרת בשווי של 30 מיליארד דולר ואשר Shell Energy Holdings (חברה בת אוסטרלית של Shell) מחזיקה ב-23% מעוניינת בשותפות - הינה בשורה חיובית התומכת בתרחיש האופטימי שלנו ללווייתן.

   

  "ההודעה הנוכחית מהווה אבן דרך חשובה ומציינת התקדמות הדרגתית בפרויקט ושיפור סיכוי לפיתוח המאגר", הוסיפה פריד.

   

  מניית דיסקונט השקעות (עלתה ב-15%) בלטה בעליות חדות עם מחזור מסחר גבוה יחסית על רקע חשיפת "כלכליסט" כי קונצרן פוג'י היפני הוא הגוף המרכזי שמנהל מו"מ לרכישת חברת הציוד הרפואי גיוון אימג'ינג מידי קבוצת אי.די.בי. על רקע הודעתה של גיוון מיום חמישי על אודות מגעים ראשוניים למכירתה, ל"כלכליסט" נודע כי המחיר שנידון במו"מ משקף לגיוון שווי של 750 מיליון דולר, הגבוה ב־34% משווי החברה בנאסד"ק.

   

  תוצאות הקידוח המאכזבות שפרסמו הכשרה אנרגיה ומודיעין בסוף השבוע האחרון הנחיתו מכה קשה על ניירות הערך של שני הגופים בבורסה בתל אביב. מניית הכשרה אנרגיה, שבשליטת עופר נמרודי, צנחה אתמול ב-61.4% לשווי של 83 מיליון שקל בלבד. במקביל, שותפות מודיעין שבשליטת נוחי דנקנר וצחי סולטן צנחה אתמול ב-44.4% לשווי שוק של 205 מיליון שקל. עם זאת המניות מתאוששות היום במסר ונסחרות ללא שינוי מהותי.

   

  טבע הודיעה היום על תוצאות חיוביות בטיפול במחלת הקרוהן בעזרת הליקווינימוד. מדובר בניסוי שלב 2a שהעריך את הבטיחות והיעילות של מינונים שונים של לקווינימוד לטיפול במחלה. ממצאי המחקר מדגימים כי טיפול בלקווינימוד של טבע במינון של 0.5 מ"ג ביום הראה הפוגה קלינית כש-48.3% מהמטופלים בלקווינימוד הושפעו לעומת 15.9% מהמטופלים בתרופת הדמה (פלסבו). מבחינת אחוזי התגובה לטיפול כ-62.1% מהמטופלים הגיבו לעומת 34.9% מפלסבו.

   

  מלאנוקס, בניהולו של איל ולדמן, הודיעה היום כי תקים חברה בת שתרכז את הפעילות מול גופי הממשל בארה"ב. החברה תקים את מלאנוקס פדרל סיסטמס אשר תרכז את פעילותה של מלאנוקס הכוללת פיתוח עסקי מול גופי ממשל ואינטגרטורים בארה"ב.

   

  רדהיל הודיעה כי חתמה על מזכר הבנות בין החברה לבין סקולר פארמה (SCOLR Pharma), לרכישת זכויות בלעדיות, כלל עולמיות, בשתי תרופות, מוגנות פטנט, בשחרור מבוקר הנמצאות בשלבי פיתוח מתקדמים.

   

  מניות הבנקים פועלים, דיסקונט ולאומי הובילות את המגמה החיובית בבורסה וריכזו סביבן מחזור מסחר כולל של כ-180 מיליון שקל.


  פורסם לראשונה 22/10/2012 10:02

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים