שתף קטע נבחר

נכשל הניסיון למצוא גז בקידוח "שרה"

הכשרה אנרגיה ומודיעין הודיעו הערב לבורסה כי נכשל הניסיון למצוא גז ברישיון "שרה", וכי מדובר בקידוח יבש. צחי סולטן, מבעלי שותפות מודיעין אנרגיה: "אין ספק כי מדובר באכזבה גדולה לשותפים, למשקיעים ולמשק הישראלי כולו"

עכשיו זה רשמי: הכשרה אנרגיה ומודיעין הודיעו הערב לבורסה כי נכשל הניסיון למצוא גז ברישיון "שרה", וכי מדובר בקידוח יבש. בעקבות כך נוטשות החברות את הקידוח.

 

קידוח מירה נכשל; שותפויות הגז התרסקו

מירישוילי השקיע 40 מיליון ש' בהכשרה אנרגיה

הכשרה אנרגיה: פוטנציאל גז כמעט כמו ב"תמר"

 

צחי סולטן, מבעלי שותפות מודיעין אנרגיה, אמר: "אין ספק כי מדובר באכזבה גדולה לשותפים, למשקיעים ולמשק הישראלי כולו. לצערנו קידוח יבש הוא חלק מהסיכון הקיים בפעילות אקספלורציה".

 

לדבריו, "האסטרטגיה של מודיעין בשלוש השנים האחרונות, היתה ליצור פורטפוליו מפוזר של רישיונות ימיים למטרות גז ונפט, במגוון אזורים גיאולוגיים. מלבד שרה ומירה, למודיעין אחזקה ברישיונות ב-OIL OLAY: גבריאלה, ים חדרה ואופציה ביצחק. רישיון גבריאלה נקדח בעבר ונתגלה בו נפט באיכות גבוהה.

 

כמו כן, למודיעין אחזקה ברישיון שמשון בו נמצא מבנה של תעלה שעל פי האומדן הטוב ביותר בדוח המשאבים המותנים מכיל 0.55 TCF גז וייתכן שמשתרע גם לרישיונות דניאל הסמוכים. אנחנו מעריכים כי במהלך 2013 נמשיך בתהליך איתור אחר שותף אסטרטגי לרישיונות גבריאלה וים חדרה ובקידוחי האקספלורציה למטרות נפט".

 

מדובר בכישלון שני ברציפות להכשרה אנרגיה ומודיעין, שבספטמבר האחרון בישרו על כישלון בקידוח "מירה" . רישיונות שרה ומירה נחשבו בעבר להבטחה הגדולה בשוק הגז, והערכות מוקדמות ציינו פוטנציאל הפקה של כ־6.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי ועוד כ־150 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, מדובר בנפח גז ששווה לכ־70% מגודלו של מאגר תמר.

 

בתחילת אוגוסט האחרון הופסקו עבודות הקידוח בשל פגיעה בכיס גיאולוגי (CAVERN), מה שגרם להפסקת העבודות ולהתרוצצות שמועות שלפיהן "ההר הוליד עכבר", שמועות שהתבררו כנכונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shuttestock
לא נמצא גז גם ב"שרה"
צילום: Shuttestock
מומלצים