שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

"ביבי מכר את הליכוד, אנחנו לא מפלגת בשר לבן"

פעילים בליכוד קוראים לקיים הצבעה חשאית על האיחוד, בכירים במפלגה תוקפים את נתניהו: "הפך אותנו לסניף של ישראל ביתנו בשביל עוד קדנציה בראשות הממשלה". אחרים חוששים: ליכודניקים מסורתיים יצביעו ש"ס, חילונים יבחרו לפיד

פעילים מרכזיים בליכוד והאגף המתון במפלגה יוזמים עצומה הקוראת לקיים הצבעה חשאית על הסכם האיחוד עם ישראל ביתנו במהלך כינוס ועידת הליכוד ביום שלישי הקרוב. ל-ynet ו"ידיעות אחרונות" נודע כי אמש (יום ה') החלה התארגנות של גורמים שונים בליכוד במטה לסכל את יוזמת האיחוד. 

 

מפץ הימין, כותרות אחרונות ב-ynet

מצאו את ההבדלים בין נתניהו וליברמן

הלחץ ניצח את האגו / אטילה שומפלבי

ש"ס בירכה: נרוויח מכך מצביעים

כל הדרך לאיחוד נתניהו-ליברמן

 

"ביבי מכר את הליכוד בשביל עוד קדנציה בראשות הממשלה", אמר אמש בכיר בליכוד. "הוא הוכיח שהוא סחיט ולחיץ, ולכן לא הייתה לו ברירה אלא להפוך את הליכוד לסניף של ישראל ביתנו. הוא גם מכין את השטח לירושה ביום שאחרי. זה יהיה ליברמן".

 

בכירים ופעילים בליכוד אמרו אתמול כי לצד המחמאות שהרעיפו בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן על ההסכם - בשטח התקבלו גם תגובות הפוכות. אחד הפעילים המרכזיים אמר כי "מדובר במהלך שנועד לפגוע במצביעים הדתיים והמזרחיים של הליכוד. קיבלתי תגובות קשות על המהלך. הבוחרים המסורתיים שלנו יצביעו לש"ס או לבית היהודי. המצביעים החילוניים שלנו יצביעו ליאיר לפיד".

 

"האיחוד משנה לחלוטין את ה-DNA של הליכוד"

אחד מאנשי הליכוד שמתנגד להסכם קיבל אמש כמה מסרונים של פעילי השטח. "אנחנו לא מפלגה של בשר לבן ולא סניף של טיב טעם", נכתב באחת ההודעות. "לא נצביע למפלגה רוסית". אחד מבכירי הליכוד אמר שמדובר בהסכם מופרך: "האיחוד הזה משנה לחלוטין את ה-DNA של הליכוד. הליכוד היא מפלגה עם זיקה למסורת ולדת. יש אצלנו שילוב של ספרדים ואשכנזים, אבל עם צירוף מפלגתו של ליברמן - אנחנו הולכים למחוזות אחרים לגמרי".

 

"האיחוד יפגע במצביעים הדתיים והמזרחיים של הליכוד" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
"האיחוד יפגע במצביעים הדתיים והמזרחיים של הליכוד"(צילום: EPA)

 

השר דן מרידור, שהביע עמדה עקרונית נגד איחוד עם ליברמן, לא הגיב על

המפץ הפוליטי, וכך גם גורמים מתונים במפלגה. בכירים בליכוד יצאו נגד ההליכה המשותפת וטענו שמדובר בהסכם נפיץ.  

  

היחיד שיצא בגלוי נגד ההסכם היה השר מיכאל איתן. הוא טען שמדובר במכירת חיסול של תנועת הליכוד. "זו פגיעה בדמוקרטיה הישראלית", אמר. ראש הממשלה התקשר אתמול לאיתן ואמר לו כי ״אם רוצים לחזק את המשילות, צריכים ללכת לזה״. איתן השיב: ״כדי ללכת ביחד צריך מצע משותף. אנחנו נחשבים בעיני ליברמן כפיינשמקרים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"היורש יהיה ליברמן"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים