שתף קטע נבחר

תושבים מדרום תל אביב הפגינו: 'סודנים לסודן'

מתחדשת המחאה נגד המסתננים והפליטים האפריקאים: 150 איש צעדו משכונת התקווה לקריית הממשלה, נשאו ארון קבורה "לזכר השכונות" וקראו: "בנימין נתניהו - הרסת לנו את הבית". עובד אפריקאי במסעדה הותקף על ידי מפגינים

מתחדשת מחאת תושבי דרום תל אביב נגד מסתננים ופליטים : כ-150 תושבים צעדו הערב (א') משכונת התקווה לכיוון בניין קריית הממשלה בעיר כאשר הם נושאים ארון קבורה ועליו שמות השכונות בדרום העיר - קריית שלום, שכונת התקווה, שכונת שפירא, שכונת עזרא, נווה שאנן והתחנה המרכזית. כאשר הגיעו לקריית הממשלה נאמו כמה תושבים ולבסוף קיימו המפגינים "טקס אשכבה לזכר השכונות". בין היתר נשמעו קריאות "סודנים לסודן", "בנימין נתניהו – אהוד ברק הרדים אותך", "נתניהו - הרסת לנו את הבית, את השכונה, את העיר, את המדינה" ו"המסתננים – השבר והחורבן של דרום תל אביב".

 

 

ארון הקבורה בצעדת תושבי דרום תל אביב, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארון הקבורה בצעדת תושבי דרום תל אביב, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

בזמן הצעדה הבחינו מספר מפגינים במוכר אפריקאי שעבד במסעדה, צעקו לעברו ואף ניסו לנפץ את חלונות בית העסק. האפריקאי, שעמד לבדו, ברח פנימה והמתין מספר דקות עד שלמקום הגיעו שוטרים ועצרו מספר מפגינים.

 

"המדינה מפקירה אותנו אבל יחד אנחנו נוציא אותם מפה", קרא גיא זלמנוביץ', תושב מרכז תל אביב. "לא מעניין אותי אם הם מסתננים או לא. מי יעז לדבר עם הנערה בת ה-15 שנאנסה באכזריות ביום העצמאות? בטח שלא ממשלת ישראל".

 

הפגנת תושבי השכונות. "לא מעניין אם הם מסתננים או לא" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת תושבי השכונות. "לא מעניין אם הם מסתננים או לא"(צילום: מוטי קמחי)

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

נואמת נוספת, מאי גולן, המתגוררת ליד התחנה המרכזית, אמרה: "קוברים אותנו בעודנו חיים ואף אחד לא סופר אותנו. אנשים קוראים לי גזענית, אבל אם אני גזענית בשביל לשמור על החיים שלי - אז אני גאה להיות גזענית. ביבי וליברמן,

אתם רוצים לשלב כוחות בשביל להשתיק אותנו, אבל לא נשתוק עד נשימתנו האחרונה".

 

לטענת נציגי השכונות, דבר לא השתנה בשנה שחלפה מאז יצאו להפגין לראשונה. המפגינים קראו לכל המפלגות להכניס למצע שלהן טיפול דחוף בסוגיית המסתננים. "אין ספק שמדובר בפצצת זמן מתקתקת", אמר שלמה מסלאווי, יו"ר ועד שכונות דרום תל אביב וחבר מועצת העיר מטעם הליכוד. "כיום נכנסים מעט מסתננים בגלל סגירת הגדר בגבול ישראל ובממשלה חושבים שבזה הם סיימו את העבודה, אבל המצב בשטח הוא שאנחנו עדיין תקועים עם 60-70 אלף מסתננים".

 

המפגינים הציעו להעביר את האפריקאים לקיסריה ולרחביה, שם מתגורר ראש הממשלה. "לפי דו"ח הוועדה לביקורת המדינה שנערך לפני כמה שבועות, אחוז הפשיעה בשכונות דרום תל אביב גדל ב-400 אחוז ואנחנו לא מוכנים לשתוק יותר", סיכם מסלאווי. "הכי מפחיד אותנו שזה יהפוך לשגרה. אנחנו קוראים לשינוי לפני שמצב התושבים פה יהיה יותר גרוע".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים בצעדה בתל אביב, הערב. "המסתננים - השבר והחורבן"
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
ארון הקבורה "לזכר השכונות"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים