שתף קטע נבחר

2:3 ענק לבית"ר ירושלים על הפועל ת"א. צפו

מפגש הטיטאנים בטדי העניק לנו דרמה אדירה. בן שושן בשער מהיר (2) העלה את הירושלמים ליתרון, אבל בן חיים (39) ותמוז (65) השלימו מהפך לאדומים. האחרון חגג בצורה "פרובוקטיבית" את השער והורחק בהחלטה אומללה בכרטיס צהוב שני ע"י השופט גרינפלד. בבית"ר ניצלו זאת למהפך תודות לחילוף מנצח של אלי כהן ששלח למגרש את עזריאל שהשווה (71) וכבש את שער הניצחון (76)

ככה אנחנו אוהבים אותו. מפגש הענקיות של הכדורגל הישראלי העניק לנו הערב (ב') דרמה אדירה שכללה שני מהפכים, כרטיס אדום, אקשן ובעיקר משחק אדיר במפגש בין בית"ר ירושלים להפועל ת"א (2:3) באצטדיון טדי.

 

 

עמודי התקצירים של ynet ספורט:

 

כבר לאחר שתי דקות עמית בן שושן הרים את הקהל המקומי כשכבש לרשת של אדל. בדקה ה-39 השווה טל בן חיים לזכות האורחים ולמחצית ירדו הקבוצות ב-1:1. בית"ר פתחה בלחץ אדיר את המחצית השנייה, אבל אחרי מספר ניסיונות כושלים, חוק "המי שלא כובש, סופג" נכנס לתוקף וטוטו תמוז עקץ במתפרצת וקבע מהפך אדום בטדי בדקה ה-65.

 

אלי טביב באצטדיון טדי, הערב (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אלי טביב באצטדיון טדי, הערב(צילום: ראובן שוורץ)

 

אלא שתמוז לא תיאר לעצמו שחגיגת כיבוש השער שלוותה בתנועת "שקט" עם אצבע על הפה שהופנתה לעבר הקהל המקומי, תגרום לשופט אוראל גרינפלד להחליט להרחיק אותו בכרטיס צהוב שני תמוה, מה ששינה

 לגמרי את המשחק ביחד עם ההחלטה של אלי כהן להכניס את חן עזריאל למשחק. שתי דקות בלבד אחרי שנכנס, עזריאל השווה בנגיחה (71) וחמש דקות לאחר מכן הוא קבע שוב מהפך בשער ניצחון יפיפה (75).

 

ומה קרה הערב במשחק השני בין ק"ש לב"ש?

 

אצטדיון מלא בירושלים הכין קבלת הפנים חמה לאלי טביב, הבעלים המיועד של בית"ר שהגיע לצפות במשחק נגד הקבוצה שרק לפני שנה הוא עוד היה עדיין הבעלים שלה. טביב נכנס לתא הכבוד, שם נפגש עם איציק קורנפיין, נציגיו של ארקדי גאידמק וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, לפגישה פרטית

 

אוהדי בית"ר ירושלים בתצוגת תכלית ביציע (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אוהדי בית"ר ירושלים בתצוגת תכלית ביציע(צילום: עוז מועלם)

 

גם אוהדי הפועל ת"א לא אכזבו עם דגלים באדום-לבן (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
גם אוהדי הפועל ת"א לא אכזבו עם דגלים באדום-לבן(צילום: עוז מועלם)

 

מהלך המשחק

דקה שנייה: שער! בית"ר ירושלים עלתה ל-0:1. איזה פתיחה סוערת לאצטדיון מפוצץ בטדי. כדור חופשי של ערן לוי מצא ברחבה את ראשו של עמית בן שושן שמ-11 מטרים נגח כדור שהכניע את אפולה אדל שקפא במקום והעלה את המקומיים ליתרון מוקדם.

 

אדל והגנת הפועל רואים איך הנגיחה של בן שושן חודרת לרשת (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אדל והגנת הפועל רואים איך הנגיחה של בן שושן חודרת לרשת(צילום: ראובן שוורץ)

 

בן שושן בראשי ומויאל חוגגים בטירוף את שער היתרון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
בן שושן בראשי ומויאל חוגגים בטירוף את שער היתרון(צילום: ראובן שוורץ)

 

16': הזדמנות ראשונה להפועל ת"א במשחק. חנן ממן ניסה לבעוט מ-25 מטרים, אבל הכדור שלו חלף מחוץ למסגרת.

 

22': הפועל ת"א פיספסה הזדמנות גדולה להבקיע. עומר דמארי נשלח לאחד על אחד נגד אריאל הרוש, עקף את השוער, אבל הכדור שבעט הורחק על ידי הגנת בית"ר. טוטו תמוז השתלט על הכדור החוזר שכבר היה בדרך לרשת, אלא שדינו שקוורץ שלח את הרגל ועצר את הניסיון. מזל גדול למארחים, פיספוס עצום לאדומים.

 

שי חדד וטל בן חיים נאבקים במאבק גדול בטדי (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
שי חדד וטל בן חיים נאבקים במאבק גדול בטדי(צילום: ראובן שוורץ)

 

והנה עוד תמונה של בן שושן וריקן חוגגים יתרון מוקדם לבית"ר (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
והנה עוד תמונה של בן שושן וריקן חוגגים יתרון מוקדם לבית"ר(צילום: עוז מועלם)

 

34': בעיטה חופשית להפועל ת"א הולידה תרגיל יפה בסיומו האדומים פיספסו הזדמנות נוספת להשוות את המשחק כשעומר דמארי ברח מהחומה, אבל הבעיטה שלו הלכה מחוץ למסגרת.

 

39': שער! הפועל ת"א השוותה ל-1:1. השער של האדומים היה באוויר ולקראת סיום המחצית, הפועל השיגה את השער המיוחל. כדור עומק של חנן ממן עבר את כל שחקני ההגנה של בית"ר והגיע לרחבה שם השתלט עליו טל בן חיים שעקף את אריאל הרוש וגלגל מ-12 מטרים לרשת.

 

טל בן חיים חולף על פני הרוש ושולח את הכדור לרשת (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
טל בן חיים חולף על פני הרוש ושולח את הכדור לרשת(צילום: ראובן שוורץ)

 

52': ההזדמנות הראשונה במחצית השנייה הייתה שייכת למקומיים. בן שושן שלח כדור טוב לאבי ריקן שמתוך הרחבה ומזווית קשה בעט מחוץ למסגרת.

 

54': בית"ר המשכה ללחוץ ולשלוט במגרש מפתיחת המחצית השנייה. בן שושן שלח הפעם כדור טוב לכיוונו של אופיר קריאף, אבל הקשר הצעיר בעט בצורה חלשה ואדל הצליח להדוף את הניסיון.

 

ורץ לחגוג השיוויון עם תנועת סמל המועדון (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ורץ לחגוג השיוויון עם תנועת סמל המועדון(צילום: ראובן שוורץ)

 

65': שער! הפועל ת"א השלימה מהפך ועלתה ל-1:2. אחרי רבע שעה של לחץ מצד בית"ר, הפתגם הידוע של "מי שלא כובש, סופג" פעל נגד הירושלמים. אלרואי כהן שלח כדור עומק לכיוונו של טוטו תמוז שפרץ באגף ימין אל תוך הרחבה, התנער משחקני ההגנה של בית"ר ושלח כדור חזק לפינה הקרובה של הרוש, שבהחלט יכל לסגור יותר טוב את הקורה.

 

66': האדומים נשארו בעשרה שחקנים אחרי החלטה אומללה של השופט אוראל גרינפלד. תמוז שחגג את השער עם תנועת שקט לגיטימית עם האצבע על הפה לכיוון אוהדי בית"ר, ספג כרטיס צהוב שני והשאיר את האורחים בעשרה שחקנים.

 

בן חיים שולח רגל אל קריאף. לבית"ר היו מספר הזדמנויות לכבוש (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
בן חיים שולח רגל אל קריאף. לבית"ר היו מספר הזדמנויות לכבוש(צילום: עוז מועלם)

 

71': שער! בית"ר השוותה ל-2:2. איזה משחק מטורף באצטדיון טדי. ארבע דקות אחרי הרחקתו של תמוז, בבית"ר ניצלו במהירות את היתרון המספרי כשחן עזריאל המחליף שנכנס לשחק רק שתי דקות קודם לכן, ניצל הגבה טובה של שי חדד לרחבה, התנער מהשמירה הלקוייה של ג'ון פנסטיל ונגח מארבעה מטרים לרשת של אדל.

 

76': שער! בית"ר השלימה מהפך משלה ועלתה ל-2:3. חמש דקות בלבד אחרי השיוויון שהעניק לבית"ר, החילוף המנצח של אלי כהן התברר כבינגו אדיר כשחן עזריאל שקיבל כדור ברחבה, שלח אותו מ-11 מטרים בסיבוב לפינה של אדל והרים את אצטדיון טדי באוויר.

 

חן עזריאל חוגג צמד אדיר מהספסל בדרך לניצחון בית"ר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
חן עזריאל חוגג צמד אדיר מהספסל בדרך לניצחון בית"ר(צילום: ראובן שוורץ)

   

הרכבים

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש; שי חדד, מתן בראשי, דינו שקוורץ, חיים מגרלשווילי; קובי מויאל (88, שמוליק קוזוקין), אופיר קריאף (88, דומיניק גלאבינה), דריו פרננדס, אבי ריקן; עמית בן שושן, ערן לוי (69, חן עזריאל).

 

הפועל ת"א: אפולה אדל; ג'ון פנסטיל (77, סלים טועמה), וואליד באדיר, זאביק חיימוביץ' ,יגאל אנטבי; חנן ממן (61, אלרואי כהן), אריק דג'מבה דג'מבה, רועי גורדנה (83, ויקטור מרעי); טל בן חיים, טוטו תמוז, עומר דמארי.

 

שופט: אוראל גרינפלד.

ב-13 במאי 2007 (מחזור 31 בעונת 06/07) נאלצו בבית"ר י-ם לקיים את משחק ההכתרה באליפות מול הפועל ת"א מחוץ לטדי וללא קהל. הרדיוס הוטל בעקבות התפרצות אוהדים למגרש במפגש מול הפועל פ"ת (0:2 לבית"ר) שבוע קודם בטדי, שהביאה להימחצות עשרות, שניים מהם אובחנו במצב קשה.

 

בתחילה נבחר אצטדיון הי"א באשדוד לארח את המשחק, אולם המשטרה לא הסכימה לנוכח החשש שאנשים ייפגעו אם יטפסו על מבנים סמוכים. כמקום חלופי נבחר אצטדיון וינטר בר"ג: המגרש מבודד ולאוהדים לא תהיה אפשרות לצפות במשחק ממבנים סמוכים.

 

ערב המשחק קרא הבעלים, ארקדי גאידמק, לאוהדים לקבל את העונש ולא להגיע למגרש. "דאגנו לארגן לכם מסיבה גדולה בגן סאקר עם מסכי ענק ואמנים. בואו לחגוג שם עם השחקנים", ביקש.

 

במשחק, וואליד באדיר העלה את האדומים ליתרון 0:1 מפנדל בדקה העשירית. אבל טוטו תמוז (70) ושער מרשים של דרק בואטנג - שחטף כדור שלוש דקות בתוספת הזמן, פרץ למרכז הרחבה ובעט מ-15 מ' לקורה ופנימה - פתחו את חגיגות האליפות בסטייל עם ניצחון 1:2 על היריבה השנואה.

 

אך בזמן שבגן סאקר בירושלים חגגו כ-25 אלף אוהדים משולהבים של בית"ר את האליפות הראשונה זה 9 שנים, התפרעו בר"ג כ-1,000 אוהדים אחרים שהגיעו למרות העונש ונותרו מחוץ לאצטדיון וינטר.

 

התפרעות האוהדים בווינטר (צילום: ערוץ 10) (צילום: ערוץ 10)
התפרעות האוהדים בווינטר(צילום: ערוץ 10)
 

עוד לפני שנשמעה שריקת הפתיחה חיפשו הבית"רים עמדה לשיגור זיקוקי הדינור והחזיזים. תחנת הדלק "פז" הסמוכה למגרש וצבועה בצבעי צהוב-שחור נבחרה בתור המקום הטבעי ביותר לשיגור. אף אחד מבין הצהובים לא חשב שזה מסוכן.

 

האוהדים עמדו בדרך לוד בר"ג, שרו על "אמא של הפועל" ת"א וזרקו אבנים על השוטרים וכוחות מג"ב המתוגברים.

 

חגיגות האוהדים בגן סאקר (צילום: יועד כהן) (צילום: יועד כהן)
חגיגות האוהדים בגן סאקר(צילום: יועד כהן)
 

כשנשמעה שריקת הסיום כבר הספיקו אנשי הביטחון להעביר כ30 אוהדים לתחנת המשטרה בחשד להפרת סדר, תקיפת שוטרים, יידוי אבנים ושימוש באמצעים פירוטכניים מסוכנים, שהותירו אחריהם 12 פצועים, ביניהם שוטר ושני צלמים. ובינתיים על הבמה בגן סאקר עמד גאיידמק והכריז בעברית צחה: "יאללה בית"ר, יאללה! האימפריה חזרה לי-ם".

 

אכן, זה היה תואר ראשון מתוך חמישה שיבואו בעונות הבאות (דאבל ב-07/08; עוד גביע מדינה ב-08/09; וגביע הטוטו ב-09/10) לקבוצת המנורה בעידן גאידמק.  


פורסם לראשונה 29/10/2012 20:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
בית"ר ירושלים
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים