שתף קטע נבחר

HOT ו-018 ישיבו כסף למי ששילם על דקות חינם

HOT שלחה ללקוחותיה דיוור על מבצע: 100 דקות שיחה לחו"ל חינם, דרך אקספון. הדיוור נשלח גם ללקוחות שאינם מנויי HOT בטלפון, אלא רק באינטרנט ובטלוויזיה שגילו מאוחר מדי שההטבה לא חלה עליהם. במסגרת פשרה בתביעה ייצוגית בית-המשפט חייב את החברות להשיב כסף ללקוחות

פשרה בתביעה ייצוגית נגד HOT ו-018 אקספון: בית-המשפט המחוזי מרכז חייב את החברות להשיב כספים ללקוחות שחשבו שהם משתתפים במבצע מתנה – 100 דקות שיחה חינם לשיחות לחו"ל. דבר הפרסום נשלח כדיוור חודשי ללקוחות HOT ובתוכם ללקוחות שאינם מנויי HOT בטלפון, אלא רק באינטרנט ובטלוויזיה. לטענת הלקוחות הללו, במודעת הפרסום שנשלחה לא נכתב שהמבצע מיועד רק ללקוחות HOT בטלפון.  

 

  • ייצוגית: קפה אל נח'לה מציגים משקל שכולל אריזה

 

 

את כתב התביעה הגישו התובעים עורכי-הדין אסף תומר ויוסי קלו, בשם בני זוג שנפגעו לכאורה מהעלון. בעקבות קבלת העלון, בפברואר 2011, התובעת הייצוגית ערכה שתי שיחות לחו"ל דרך אקספון, למרות שבדרך כלל היא מתקשרת ליעדים בחו"ל דרך 012 סמייל, כך לטענתה. להפתעתה קיבלה חשבונית על סך 51.02 שקל מאקספון. אחרי שיחות לאקספון שהעלו חרס, היא ובעלה החליטו להגיש בקשה ייצוגית נגד החברות על "הפרת חוזה והטעיית לקוחות תוך כדי התעשרות מכך שלא כדין", כך לפי כתב הבקשה לתביעה.

 

החברות טענו כי ההטבה נשלחה למספר לקוחות מצומצם ומספר המנויים שקיבלו את העלון שאינם מנויי טלפון של HOT עמד על 57,217 איש. כיוון שההטבה היתה מוגבלת בזמן, היקפה הכספי של התביעה נמוך. מבדיקה שנערכה בקרב ל-70% מנמעני העלון שאינם מנויי טלפוניה, עולה כי הם שילמו בתקופת המבצע לאקספון סכום של 11,700 שקל בלבד.

 

השופט פרופ' עופר גרוסקופף קבע שהחברות ישיבו את הכסף שגבו בתקופת המבצע מ-70% מהלקוחות הניתנים לאיתור בכ-20 אלף שקל. כיוון שמדובר בפשרה, מדובר בהשבה בלבד ולא בפיצוי על עוגמת נפש והטעיה. התובעים הייצוגיים יקבלו פיצוי של 5,000 שקלועורכי דינם: 25 אלף שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
HOT. הדיוור נשלח לכל הלקוחות
018. השבה בלבד
מומלצים