שתף קטע נבחר

חברת החשמל: נרכוש דלקים רק בסיוע ממשלתי

אחד הצעדים שהחברה מתכוונת לנקוט הוא השגת ערבות מדינה לגיוס הון בשווי של כחצי מיליארד שקל, גיוס שיתווסף על ערבות מדינה של כ-6 מיליארד שקל שהחברה קיבלה וניצלה מאז תחילת השנה להנפקת אג"ח

חברת החשמל הודיעה אתמול (ה') לבורסה בשעת לילה מאוחרת שהיא תתקשה לכסות את עלויות התפעול שלה בהיקף הנדרש מבלי לקבל סיוע ממשלתי. החברה אישרה כי לא תוכל לרכוש דלקים נוספים בשל המשבר בשוק הגז הטבעי.

 

  • חברת החשמל מבקשת מהאוצר עוד מיליארד שקל

 

הדיווח מאשש דיווחים קודמים של החברה מספטמבר ומנומקים על ידה בפער שנוצר בין הערכות השימוש בסולר בפועל לבין אלו שנחזו על ידה טרם תחילת הקיץ. "עלות הדלקים העודפת אינה מפוצית באופן מיידי בתעריף", מסבירים בחברת החשמל, ומציינים שהנהלת החברה מנהלת מגעים עם בעלי החברה - מדינת ישראל, שמחזיקה בה ב-99.85% - כדי לקבל סיוע פיננסי.

  

אחד הצעדים שהחברה מתכוונת לנקוט הוא השגת ערבות מדינה לגיוס הון בשווי של כחצי מיליארד שקל, גיוס שיתווסף על ערבות מדינה של כ-6 מיליארד שקל שהחברה קיבלה וניצלה מאז תחילת השנה להנפקת אג"ח. גם אם יאושר הגיוס החברה זקוקה עוד לחצי מיליארד עד מיליארד שקל. הסכום הסופי שנדרש נמצא בבדיקות כיוון שנולד חשש שמא חברת החשמל טעתה בהערכות הפער התזרימי שלה.

  

אתמול נערכה פגישה בין נציגי חברת החשמל לבכירי האוצר שם הוצג סל פתרונות אפשרי למצב. חלק מהפתרונות היות משיכת כספים כלואים בקרן נאמנות של עובדי החברה בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל. פתרונות נוספים שעלו הם דחיית פרויקטים או מכירת נכסי החברה. בנוסף סוכם על הקמת שלושה צוותים שיבדקו מדוע החברה זקוקה לכסף נוסף.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מרון
הארובה הרביעית של חברת החשמל בחדרה
צילום: עוז מרון
מומלצים