שתף קטע נבחר

קמפיין ש"ס הושק: מוזיקה רועשת נגד מחנאות

אלפים הגיעו לבנייני האומה לאירוע שפתח את מערכת הבחירות, אבל המנהיגים לא נאמו כדי לא להלהיט את המחנות היריבים באולם. בקהל התלוננו על המוזיקה החסידית באירוע: "ככה מחזירים עטרה ליושנה? האירוע נשמע כמו חתונה אשכנזית"

מפלגת ש"ס פתחה אמש (שבת) באופן רשמי את מסע הבחירות שלה באירוע שכלל את הדרשה השבועית של הרב עובדיה יוסף מעל במת הכבוד. לבנייני האומה בירושלים הגיעו אלפי תומכים ותלמידי ישיבות, אבל חרף חזרתו הרשמית של אריה דרעי - האווירה לא הזכירה את ההתלהבות מכינוסים במערכות בחירות קודמות. על הבמה ישבו חברי מועצת חכמי התורה, ומנגד, שלושת המנהיגים הנוכחיים של המפלגה - דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס - ישבו בשורה הראשונה בקהל. שלושתם לא נאמו כדי לא לעורר מתיחות בין תומכיהם בקהל.

 

 

כאחד העם. ההנהגה המשולשת של ש"ס, אמש בבנייני האומה (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
כאחד העם. ההנהגה המשולשת של ש"ס, אמש בבנייני האומה(צילום: גיל יוחנן )

 

הרב עובדיה יוסף, אמש בבנייני האומה. "להרחיק קיצוצים" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרב עובדיה יוסף, אמש בבנייני האומה. "להרחיק קיצוצים"(צילום: גיל יוחנן)

 

רק ב-21:30 נכנס הרב עובדיה לאולם, אז נעמד הקהל על רגליו שעה ארוכה ושר: "כי אורך ימים ושנות חיים יוסיפו לך". בדרשתו מיעט הרב עובדיה להתייחס ישירות למערכת הבחירות, והקדיש למעלה מחצי שעה לדברי תורה. כשאמר את צמד המילים "שאגת אריה" (שמה של הישיבה שהוקמה מול כלא מעשיהו בעת מאסרו של דרעי), נשמעו בקהל שריקות וצעקות שהושתקו מיד.

 

 

לבסוף התייחס קצרות להנהגה המשולשת החדשה במפלגה: "תנועת ש"ס לא נוצרה אלא לקרב אנשים לתורה, כל הח"כים של ש"ס בלי יוצא מן הכלל, כל אחד ואחד בדרכו הוא הולך לקרב אנשים לתורה, כולם אהובים. השלישייה שלנו שעומדת בראש. אלי ישי, אריה דרעי, אריאל (עוזרו הזכיר לו את שם המשפחה אטיאס). החוט המשולש ולא יתנתק. ברוך השם, חברי הכנסת כולם אהובים וכולם עסקנים". הוא שיבח את שר הדתות, יעקב מרגי, על כך שהוא מקים מקוואות. הרב התייחס גם לגזרות הכלכליות הצפויות בעתיד: "תנועת ש"ס כמה עושים בשביל העניים, בשביל החלשים, לחזק אותם, להרחיק קיצוצים, כדי לאכול בשר כמו שצריך. מי שנותן לעניים נהיה עשיר".

 

אמש בבנייני האומה. המוזיקה הרועשת ביקשה לכסות על המחנאות (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
אמש בבנייני האומה. המוזיקה הרועשת ביקשה לכסות על המחנאות(צילום: גיל יוחנן )

 

בחירות 2013 - כתבות נוספות ב-ynet:

 

אבל דבריו של הרב לא הצליחו להסתיר את המחנאות בקהל. קודם לכן, עם כניסתם של שלושת המנהיגים, הגבירו מארגני האירוע את המוזיקה כדי לבלוע את הצעקות "דרעי, דרעי" מחד ו"אלי, אלי" מאידך, שעלו מן הקהל.

 

מבין אלה שכן נאמו, ראשון הדוברים באירוע היה הרב שמעון בעדני, חבר מועצת החכמים, שהדגיש את חשיבות רשת החינוך של התנועה: "למה אפילו חילונים באים ללמוד אצלנו? כי יש שם חינוך טוב. אין שם מכות, חשיש, כוהל ואלכוהול. יש שם כבוד להורים ולמורים".

 

כשהתייחס לחזרתו של דרעי אמר הרב בעדני "ברוך השם נוסף עוד כוח חזק למפלגה", וזכה למחיאות כפיים סוערות. בין הנואמים היה גם הרב רפאל אלבז, שקרא: "עלינו להציל את עם ישראל מהתבוללות".

 

במהלך הערב נשמעו בקהל תלונות של הנוכחים על כך שהמוזיקה באירוע הייתה אשכנזית-חסידית ולא שירי יהדות ספרד. "ככה לא מחזירים עטרה ליושנה", אמר אחד מהם. "זה נשמע כמו חתונה אשכנזית".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 03/11/2012 23:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי, אמש. חזר לבנייני האומה כפוליטיקאי לאחר למעלה מעשור
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף. "כל חברי הכנסת שלנו אהובים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים