שתף קטע נבחר

הבית היהודי: פי 2 תומכים לבנט לעומת אורלב

פרסום הנתונים הרשמיים של ההצבעה על ראשות הבית היהודי חושף פער עמוק בין בנט שגרף שני שלישים מקולות המצביעים, לבין אורלב שלבסוף פרש. במברכים: נתניהו, פרס, לפיד ודרעי

נשיא המדינה וראש הממשלה התקשרו הערב (יום ד') לברך את נפתלי בנט על בחירתו אמש לראשות מפלגת "הבית היהודי". עם פרסום נתוני ההצבעה הרשמיים התברר גודל הניצחון: מתוך 53,800 מתפקדים, 23,645 הצביעו עבור בנט לעומת 11,501 קולות בלבד למועמד הוותיק יותר ח"כ זבולון אורלב. ביומו הראשון כיו"ר, בנט ביקר בישיבה באיתמר על-שם אהוד פוגל, שנרצח יחד עם אשתו וילדיהם הקטנים.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

בשיחה עם הנשיא שמעון פרס, השוהה ברוסיה, הדגיש בנט את חשיבות הזהות היהודית במערכת החינוך הישראלית, על אף מחלוקתם בנושאים מדיניים והשניים סיכמו להיפגש בקרוב. בשיחה עם ראש הממשלה, הודה לו בנט על ברכתו. בין השניים שרר בשנים האחרונות מתח, על רקע נסיבות פרישתו של בנט מראשות לשכת נתניהו בימיו כראש האופוזיציה. הם סיכמו לדבר שוב בימים הקרובים.

 

בנט. ניצחון מוחץ ביו"ש (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנט. ניצחון מוחץ ביו"ש(צילום: עידו ארז)
 

 

אמש, כבר בשלב מוקדם יחסית של הספירה, ניתן היה להבחין בבירור בניצחון גדול של המועמד הצעיר בנט. זמן קצר לאחר שהתבהרה התמונה לגבי הפערים הגדולים, לא המתין אורלב לפרסום הרשמי של הנתונים והתקשר לברך את המנצח. לאחר מכן יצא אל הפעילים, הודה להם על הסיוע ואמר כי כפי שהתחייב קודם לכן הוא פורש מהחיים הפוליטיים.

 

בישיבה באיתמר פגש היום בנט את ראש הישיבה והעביר שיחה לתלמידים, ובה אמר: "המקום הזה שהוקם לזכר הרצח הנורא של משפחת פוגל מוכיח שאנחנו יודעים להיות מאוחדים ברגעים קשים - התפקיד שלנו הוא לדעת להישאר כאלה כל הזמן. כל מי שרוצה לראות אותנו מפורדים וחלשים, ימצאו אותנו מאוחדים עם נשמה יהודית גדולה".

 

בנט קיבל ביממה האחרונה מאות שיחות ברכה על היבחרו, מבכירי הרבנים בציונות הדתית וכן מאישים במערכת הפוליטית ובהם יו"ר הכנסת רובי ריבלין, יו"ר הקואליציה זאב אלקין, יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד, יו"ר ש"ס אריה דרעי ואלי ישי, הרב משה גפני מיהדות התורה ועוד.

 

הפסד לאורלב אפילו בעיר מגוריו

במחנה בנט היו בטוחים עוד במהלך היום בניצחון המוחץ. במרבית הקלפיות הושג רוב גדול עבורו וגם ביישובים המזוהים באופן מובהק עם אורלב נרשמו לעתים תוצאות של שוויון בין המועמדים. בקלפיות מסוימות אורלב אף הפסיד נגד כל התחזיות.

 

כך לדוגמה בקלפי בחיפה, שנחשבה נקודת חוזק של אורלב, נרשם דווקא הפסד. 990 מתפקדים הצביעו בסך הכול, מתוכם 558 לטובת בנט ורק 338 לטובת אורלב.

 

בקלפיות בירושלים, עיר מגוריו של אורלב, נרשם פער גדול בין המועמדים. 2,577 הצביעו עבור בנט ו-1,380 עבור אורלב. פערים דומים נרשמו גם במודיעין, מעלה אדומים, מעלות, גדרה ואחרים. בהרצליה, יהוד וטירת כרמל ניצח אורלב לעיתים בפער קטן מאוד.

 

אלא שאחד הנתונים המעניינים שעולים מהתוצאות, הוא דווקא ההעדפה הברורה של מתפקדי ההתיישבות. באלקנה, שילה, אלון שבות, אפרת, אלון מורה והתנחלויות אחרות ניצח בנט באופן מוחץ. לאורך כל הקמפיין ועוד מתקופתו כמנכ"ל מועצת יש"ע חזר והבהיר את חשיבות ההתיישבות ואמר כי מדינת ישראל "איננה פיסה למו"מ". התושבים בחרו לחזק את בנט וברוב הקלפיות ביו"ש קיבל אורלב קולות ספורים בלבד בעוד בנט גרף בהן את כל הקופה.

 

לטובת המועמד השלישי שהתמודד, יהודה כהן, נרשמו 79 קולות ואילו 385 מתפקדים הגיעו לקלפיות ונמנעו בהצבעה. 1,500 קולות נוספים של בחורי ישיבות טרם נספרו. 

 

ראש מטה הבחירות של ש"ס, אריה דרעי, התקשר ליו"ר הטרי ובירך אותו על בחירתו. השניים סיכמו להיפגש ולשתף פעולה "למען הזהות והערכים היהודיים של מדינת ישראל ולמען החלשים", כך על פי ההודעה שהפיצו.


פורסם לראשונה 07/11/2012 13:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט. ניצחון גורף
צילום: ירון ברנר
צילום: אמיר לוי
אורלב. פרש כמובטח
צילום: אמיר לוי
מומלצים