שתף קטע נבחר

הרווח הנקי של בזק ירד ב-37.8% ברבעון

חברת בזק רשמה ברבעון השלישי רווח של 342 מיליון שקל, לעומת כ-550 מיליון ברבעון המקביל. הרווח של חברת פלאפון צנח ב-41% ועמד על 154 מיליון שקל. 20 אלף מנויים נטשו את פלאפון. עוד מתברר: דירקטוריון בזק אישר תקציב של כ-16 מיליון לפרישה מוקדמת של 19 עובדים

חברת בזק פרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי של השנה. מהדוחות עולה, כי הרווח הנקי של בזק ברבעון השלישי של שנת 2012 הסתכם בכ-342 מיליון שקל, בהשוואה לכ-550 מיליון שקל ברבעון השלישי אשתקד, ירידה של כ- 37.8%.

 

 

הכנסות קבוצת בזק ברבעון השלישי הסתכמו בכ-2.49 מיליארד שקל, לעומת כ-2.92 מיליארד ברבעון השלישי אשתקד, ירידה של כ- 14.5%.

 

בדוחות נרשם, כי "בחודשים האחרונים מורגשת החרפה של התחרות בתחום התקשורת, בעיקר בתחום הטלפוניה הסלולרית (עם כניסת המפעילות החדשות גולן טלקום והוט מובייל), וזאת תוך הצעת חבילות שירותים כוללות וחבילות תקשורת במחיר קבוע ללא הגבלת היקף הצריכה.

 

"התגברות תחרות זו מביאה להוזלת מחירים, ניידות מוגברת של לקוחות, ירידה במכירת ציוד קצה סלולרי, וכן נטישת לקוחות (בתחום הקווי, גם כתוצאה מביטול החיוב בגין שירות ה- ADSL only), וכתוצאה מכך לפגיעה בתוצאות הקבוצה. על מנת לצמצם את הפגיעה בתוצאות כאמור, נוקטות חברות הקבוצה בצעדי התייעלות וכן במהלכים שונים לצורך שיפור השירותים שהן מספקות ובידולם מהמתחרים".

 

פלאפון צופה שחיקה ברווחיות

החברה הבת של בזק, פלאפון, רשמה ברבעון השלישי רווח נקי של כ-154 מיליון שקל, לעומת כ-263 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. מדובר בצניחה של כ-41.4%. ההכנסות ברבעון הסתכמו בכ-1.05 מיליארד שקל, לעומת כ-1.42 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, קיטון של כ-26.2%.

 

הכנסות פלאפון מציוד קצה הסתכמו ברבעון השלישי בכ-233 מיליון שקל, לעומת כ-507 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ירידה של כ-54.0%. "הירידה בהכנסות מציוד קצה נבעה מהתחרות המוגברת בענף הסלולר אשר גרמה לירידה בכמות המכשירים שנמכרו ברבעון, לעומת הרבעון המקביל", נכתב בדוחות.

 

עוד נכתב בדוחות, כי מצבת המנויים של פלאפון ירדה ברבעון השלישי בכ-20 אלף, והיא עומדת נכון ל-30 בספטמבר על 2.839 מיליון מנויים. זאת, לעומת 2.842 מיליון מנויים ב-30 בספטמבר 2011.

 

מתוך הדוחות עולה, כי "התגברות התחרות כאמור הביאה לעליה בנטישת המנויים ולהוזלת חבילות התקשורת באופן משמעותי למאות אלפי מנויים. פלאפון צופה כי המגמות המתוארות ימשכו ויגרמו לשחיקה משמעותית בהכנסות וברווחיות. פלאפון נוקטת בצעדי התייעלות על מנת לצמצם את הפגיעה ברווחיות. הערכות פלאפון המתוארות לעיל הן מידע צופה פני עתיד כמשמעו בחוק ניירות ערך. הערכות אלו עשויות שלא להתממש, להתממש באופן חלקי או להתממש באופן שונה מהותית מכפי שנחזה".

 

החברה דיווחה בדוחותיה כי "בחודש ספטמבר 2012 נתקבלה בפלאפון הודעה מהסתדרות העובדים הכללית החדשה ("ההסתדרות") כי מעל שליש מעובדי פלאפון בחרו להצטרף כחברים בהסתדרות ולפיכך היא מהווה ארגון עובדים יציג בקרב עובדי פלאפון. פלאפון הודיעה להסתדרות כי היא אינה מקבלת את הודעת היציגות הנ"ל ומעמדה כיציגה צריך להתברר בהליך משפטי".

 

מהדוחות עולה, כי דירקטוריון חברת בזק אישר היום (ד') תוספת תקציב של כ-16 מיליון שקל לצורך פרישה מוקדמת של 19 עובדים בשנת 2012.

 

השתתף בהכנת הידיעה: רן רימון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול אלוביץ, בעל השליטה בבזק
צילום: אלי דסה
מומלצים