שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אורי שגיא: זו הכפשה, למה הבחורה נזכרה כעת?

האלוף במיל', שפרש מהעבודה לאחר שאשה התלוננה בפני היו"ר יחימוביץ' כי שגיא הטריד אותה מינית לפני שנים רבות, מכחיש: "זה עשה לי גועל נפש. אמרתי לה מיד שזה לא מתאים לי ושאסתדר בלי מפלגת העבודה". כעת, יחימוביץ' נותרה ללא ביטחוניסט

"זו הכפשה שאין לי כוח לעסוק בה ולהרוס את בריאותי ואת בריאות משפחתי". כך הגיב אתמול (יום ד') האלוף במיל' אורי שגיא על טענות ההטרדה המינית שהושמעו נגדו, ולכאורה הביאו לפרישתו מהפריימריז בעבודה. בשיחה עם "ידיעות אחרונות" הוא תיאר את גרסתו להשתלשלות העניינים שהובילה, בסופו של דבר, לפרישה מהמרוץ.

 

בחירות 2013 - כל הכתבות ב-ynet

 

כתבות נוספות מערוץ החדשות

 

שלושה שבועות לאחר שיו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הציגה את שגיא בגאווה כרכש הביטחוני החדש של המפלגה, הזמינה אתמול בבוקר יחימוביץ' את שגיא לפגישה - שבה הציגה בפניו מידע שהגיע לידיה מפי אשה שטענה כי שגיא, לכאורה, הטריד אותה מינית. ככל הנראה, ההטרדה אירעה לפני שנים רבות, כאשר שגיא עדיין לבש מדים. יחימוביץ' ביקשה משגיא להסיר את מועמדותו ומספר שעות לאחר מכן, בשעות הצהריים, הוא אכן עשה זאת, אך טען כי הסיבה היא "בריאותית-משפחתית".

 

לאחר מכן, בשיחה עם "ידיעות אחרונות", אמר שגיא: "הגעתי ליחימוביץ' לפגישה בעניין המפלגה והפריימריז, וגם כדי להודיע לה שאני צריך לעבור ניתוח קטן שינטרל אותי לשבועיים, ואז היא אמרה לי, בשיחה בארבע עיניים, שהגיעה אליה בחורה שהתלוננה נגדי וטענה שהטרדתי אותה. היא סירבה לומר מי המתלוננת ומה עשיתי. זה ממש עשה לי גועל נפש. אמרתי לה מיד שזה לא מתאים לי ושאני אסתדר בלי מפלגת העבודה. אין לי כוח ואין לי זמן להתעסק עם שטויות".

 

לטענת שגיא הוא לא יודע מי הבחורה, ובאיזה אירוע מדובר. "אין לי מושג ולא הסכימו לומר לי", אומר שגיא ומאשים: "אם זה היה לפני כל כך הרבה שנים, כנראה שאפילו לא הייתי נשוי אז. ושנית, איפה הבחורה הייתה עד היום? למה היא נזכרה כעת? יש לי תחושה שמדובר בניסיון סחיטה של מישהו שרצה להסיר את מועמדותי".

 

למה שירצו שתסיר מועמדות, ועוד בצורה כזאת?

 

"כי אני הייתי נבחר ובגדול. לו הייתי נבחר, זה היה פוגע באחרים שמתמודדים וכנראה שזה היה לצנינים בעיני מישהו".

 

שגיא אף מוסיף וטוען כי יועצו המשפטי התנגד לפרישה. "הוא אמר לי שאני אידיוט", מספר שגיא, "הוא כעס שהסרתי את המועמדות ואמר שאין לתלונה תוקף ציבורי או משפטי ושזו סחיטה לשמה. אבל לי אין זמן ורצון לעסוק בהכפשות שרק יזיקו לבריאותי. באתי לעזור, חשבתי שאוכל לסייע, אך המצב הנוכחי לא מתאים לי ואני חוזר לחיי הפרטיים".

 

עזיבתו של שגיא כעת מציבה בעיה בפני יחימוביץ': במפלגה ניסו תקופה ארוכה לאתר ביטחוניסט לרשימה, ולאחר שלא נמצאה דמות מתאימה הציגו את שגיא כדמות שתוכל לחזק את המפלגה מבחינה ביטחונית - וזאת אף שפרש מצה"ל כבר לפני כ-17 שנה.

 

כעת, לאחר שנסגרה הרשימה לפריימריז, נותרה מפלגת העבודה ללא אלוף במשבצת הביטחונית. עם זאת, במפלגה כן מתמודדים שלושה אנשי צבא לשעבר: שר הביטחון לשעבר תת-אלוף במיל' בנימין (פואד) בן אליעזר, אלוף-משנה במיל' עומר בר-לב, שפיקד על סיירת מטכ"ל, ואלוף-משנה במיל' נחום חופרי, שהיה טייס בחיל האוויר וכיום מכהן כראש עיריית רעננה. בנוסף, בבחירות המוקדמות מתמודד עמיר פרץ, שהיה גם הוא שר הביטחון.

 

בהכנת הידיעה השתתפו צביקה ברוט ומורן אזולאי, כתבי "ידיעות אחרונות" ו-ynet
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורי שגיא
צילום: גיל יוחנן
בלי ביטחוניסט: יחימוביץ'
צילום: ערוץ הכנסת
מומלצים