שתף קטע נבחר

ש"ס: "יש עתיד" מלאה שטנה, הרב פירון רבאי

ביטאון המפלגה החרדית תקף את כל מי שמהווה איום פוליטי על המפלגה לקראת הבחירות הקרובות. על מספר 2 במפלגת יש עתיד, הרב שי פירון, נכתב "עלה תאנה נבוב. תאוות הממון והכבוד העבירוהו על דעתו ודתו". גם הרב חיים אמסלם ספג אש

תעמולת הבחירות כבר החלה: ביטאון ש"ס "יום ליום" פתח הבוקר (יום ה') במתקפה נגד כל מי שמזוהה כאיום אלקטורלי או פוליטי על המפלגה. על הכוונת: יאיר לפיד, הרב שי פירון, אלעזר שטרן וכמובן הרב חיים אמסלם, שהקים תנועה מתחרה.

 

 

 

הטור הפופולרי "שור מועד" עסק בין היתר במפלגת יש עתיד. "לנגד עינינו צומחת מפלגה שכולה שטנה וטינה לכל דבר שבקדושה". הכותב אף מיקד את דבריו לשני המתמודדים הדתיים, הרב שי פירון וד"ר עליזה לביא - "גם אם חלק מחבריהם אנשים חובשי כיפות, המשמשים כעלי תאנה נבובים, אך עמדותיהם הן לא פחות איומות".

 

הרב פירון כונה בעיתון "רבאי" (רב רפורמי), ובטור דעה אחר נכתב עליו ש"אדם המחזיק בתואר רבני המסוגל להצהיר כי חלקו עם חלקם של עוכרי ישראל... יכול ללמד זכות על עצמו רק אם יאמר כי תאוות הממון ותאוות הכבוד העבירוהו על דעתו ועל דתו. ואם אכן כך, רחמינו פרושים כלפיו... שיעביר הקדוש ברוך הוא את רוחו הרעה של האיש".

 

גם הרב חיים אמסלם, שסולק מש"ס על רקע דעותיו המתונות וכעת מנסה לנגוס ממנה מנדטים ברשימה נפרדת, הותקף בביטאון. "האם אין לאיש גרם אחד של בושה, של חרדה מהצגת מצע מפלגה שכזה?", נכתב על סיסמת "היהדות המתונה" של אמסלם. "נדמה לפעמים שלחוצפה אין גבול ולחילול שם שמים אין קצה". אמסלם לא נזכר בשמו, אולם הדברים שקופים מאוד. זהו איתות ברור לאמסלם, שאם ימשיך לתקוף את ש"ס, אלה לא יישארו חייבים.

 

גם אלעזר שטרן, שלפי אמסלם החליט להצטרף אליו, סופג אש. "אין שום חידוש בכך שמפלגתו מתהדרת בשונאי ישראל מהשורה הראשונה, ובחורטי דגל המצהירים שנגע 'בני הישיבות' חייב להימחק מהעולם", נכתב בביטאון ש"ס ביחס לביקורת של שטרן נגד תלמידי הישיבות.

 

ממפלגת עם שלם של אמסלם נמסר בתגובה כי "אין גבול לחוצפה. מפלגה שחצי תריסר מחבריה הורשעו בפלילים ,מפלגה ששמה בראשה אדם שישב שנים ארוכות בכלא, מפלגה שביישה את התורה, ביישה את הספרדים ומובילה את ציבור בוחריה לעוני, בורות ולאסון חברתי מעזה לומר על גיבור ישראל (אלוף אלעזר שטרן) שהוא שונא ישראל. המפלגה הזאת צריכה לסיים דרכה בפוליטיקה הישראלית".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוקפים כל מה שזז בש"ס
צילום: גיל יוחנן
הרב שי פירון. "רבאי"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים