שתף קטע נבחר

בין בתים: פצמ"ר מסוריה נפל ביישוב ברמת הגולן

שלוש פצצות מרגמה שנורו מסוריה נפלו בגולן, לפחות אחת מהן התפוצצה. אחת מהפצצות נפלה במושב אלוני הבשן, אחרת נפלה ליד גדר המערכת. הערכה: מדובר בירי תועה. במקביל, נפתחה אש לעבר כוח צה"ל שסייר בגבול רצועת עזה

התחממות מדאיגה בגבול הצפון, ואש גם בגבול הדרומי: שלוש פצצות מרגמה נפלו היום (ה') בשטח ישראל, לאחר שנורו מסוריה, לפחות אחת מהן התפוצצה. אחת מפצצות המרגמה - בקוטר 82 מ"מ - נפלה במושב אלוני הבשן ולא התפוצצה, אחרת נפלה ליד גדר המערכת. לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

הקרן לרווחת ניצולי השואה הקפיאה הסיוע לאלפים

נשיא צרפת: נתניהו הפך טקס זיכרון לכנס בחירות

לוס אנג'לס: שחקני פורנו חייבים לחבוש קונדומים

 

פצצות המרגמה התפוצצו ליד תל חזקה, באזור שבו אירעו לאחרונה מספר מקרים של ירי תועה מסוריה. בצה"ל מעריכים כי גם ירי זה הוא ירי תועה, שלא כוון לישראל. בצד השני של הגבול מתחוללים קרבות עזים בין המורדים לצבאו של בשאר אסד. אמיר דובדבני, תושב אלוני הבשן, סיפר כי "זה היה כנראה פגז של 120 מ"מ שנפל בין הבתים. הייתי בית ליד, שמעתי את השריקה של הנפילה והבנתי ישר מה זה. אני רוצה להאמין שזה נפל פה בטעות".

  

ממועצה אזורית גולן נמסר: "אנחנו ערים ועדים לשינויים שמתרחשים לאורך הגבול עם סוריה עקב מלחמת האזרחים שבחלקה מתרחשת בסמוך לגדר. מועצה אזורית גולן נמצאת בקשר הדוק עם גורמי הביטחון והצבא ונערכת בהתאם להתפתחויות ביחד עם צוותי החירום היישוביים. לאור המציאות המשתנה, אנו מבקשים מהתושבים ביישובים סמוכי הגדר לשמור על ערנות וקשב והוראות גורמי הביטחון והמועצה".

  

אלוני הבשן, היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
אלוני הבשן, היום(צילום: אביהו שפירא)

 

השר להגנת העורף, אבי דיכטר, שנמצא בסיור בצפון, אמר ל-ynet כי "ישראל ניצבת מול אירוע בלי כתובת של איום רקטי שמחייב מדיניות הגבה מאוד שקולה של הגורמים הבטחוניים בישראל, מצה"ל והלאה. ישראל נדרשת כעת לעצבי ברזל".

 

גם בדרום לא שקט. בצהריים נפתחה אש לעבר כוח צה"ל שביצע סיור לאורך גדר המערכת בגבול עם רצועת עזה, סמוך ליישוב נירים. לא היו נפגעים בקרב החיילים, שהשיבו אש לעבר מקורות הירי מטנקים וממסוקי קרב.

 

התקרית היום בצפון אירעה לאחר שביום שני בערב ג'יפ של מפקד גדוד הסיור בחטיבת גולני נפגע מירי מנשק קל מהצד הסורי של הגבול במהלך פעילות. הקצין נסע על גדר המערכת בגבול ברמת הגולן. לא היו נפגעים באירוע, שאירע באזור תל חזקה במרכז הרמה, אך נזק נגרם לג'יפ, שנפגע מקליע אחד. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר כנראה בירי תועה מסוריה, ולא בירי מכוון לעבר הג'יפ של המג"ד.

 

בחודשים האחרונים נפלו פצמ"רים ואמצעי לחימה אחרים כמה פעמים בשטח ישראל, כנראה בשוגג. בישראל העריכו שחייליו של אסד ירו על המורדים המבקשים להפיל את שלטונו ולהפך, ושישראל עצמה לא הייתה היעד.

 

ביום ראשון ביקר באזור הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, בעקבות האירוע שבו נכנסו בסוף השבוע שלושה טנקים סוריים לשטח המופרז. גנץ סקר מקרוב את הנעשה בצדו השני של הגבול, כשהלחימה באזור נמשכת כל אותה העת. ביום שבת בבוקר פרצה דלקה באזור הר חוזק שבמזרח רמת הגולן, בסמוך לגבול עם סוריה. נראה כי ביממה שלפני כן נורו לשטח המפורז מספר פצצות מרגמה, כנראה בשוגג. אחת הסברות הייתה שרסיס תועה גרם לפרוץ הלהבות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קציני צה"ל באזור התקרית
צילום: אביהו שפירא
אלוני הבשן
צילום: אביהו שפירא
מומלצים