שתף קטע נבחר

יוסי בובליל רץ לכנסת: תנו כוח כדי שתוכלו לפרוח

יכה את הפרידמנים שוק על ירך? פליט האח הגדול הצטרף למפלגת "כלכלה" והבטיח כי יככב בקמפיין: "אני אהיה הגפרור שיצית את האש, אני הדורבן שיעשה להם בית ספר"

"תנו לנו כוח כדי שתוכלו לפרוח". יוסי בובליל, פליט האח הגדול, הצטרף הבוקר (ה') למפלגת "כלכלה" ומתכוון לרוץ לכנסת, בסגנון שלו. "אם אתה לא צועק לא ישמעו אותך, ואני יודע לצעוק", אומר בובליל שכבר מבטיח שיככב בקמפיין. "אני אדם מוכר, אני אהיה הגפרור שיצית את האש. אני אעזור לפרסם את המפלגה הזו".

 

יוסי בובליל ודניאל גולדשטיין (צילום: משה גליק) (צילום: משה גליק)
יוסי בובליל ודניאל גולדשטיין(צילום: משה גליק)

 

בובליל מצטרף לשני מייסדי המפלגה, האחים בני ודניאל גולדשטיין, תושבי אשקלון, שהקימו אותה בחודשים האחרונים בכוונה להתמודד בבחירות. בזכות בובליל, מאמינים השניים, יוכלו לפרוץ עכשיו את מחסום התודעה ולפרסם בציבור את מפלגתם החדשה.

 

בחירות 2013 - דיווחים נוספים ב-ynet:

 

לדברי בובליל, החלטתו להצטרף למפלגת כלכלה התקבלה משום שהוא מאמין ביושרם של השניים. "הם הכינו את עצמם לבחירות, אבל לא האמינו שהבחירות יוקדמו. זה נפל עליהם בהפתעה והם לחוצים קצת בזמן. הציעו לי להצטרף, אמרתי כן. אני חושב שעדיף ללכת עם הקטנים מאשר עם הגדולים שיבלעו אותך. כשאתה בא למפלגה גדולה האריות רעבים, פה אף אחד לא רעב והם מוכנים לתת לי להתקדם מעלה מעלה".

 

"אני הדורבן יעשה להם בית ספר שם"

אז למה כנסת? לדברי בובליל, אם ליאיר לפיד מותר, מדוע שהוא לא ירוץ. "אם מישהו שמדבר יפה בטלפרומפטר מקבל 15 מנדטים, למה שלא ארוץ בעצמי? אני מדבר ישירות, לא מקריא מהמכשיר. הגיע הזמן שלי להצטרף ולתרום. צריך מישהו כמוני שיסתכל לאנשים ישר בעיניים, אני הדורבן יעשה להם בית ספר שם. בשביל ללעוס צריך שיניים, אז הציבור צריך לתת לי שיניים. אני כבר אדאג שהוא יוכל ללעוס. אני מדבר בצורה מטאפורית, אבל כל מילה שלי בסלע".

 

במפלגת כלכלה בירכו על הצטרפותו של בובליל. האחים גולדשטיין מאמינים כי צירופו יסייע להם לזכות בהכרה מצד הציבור. לשני האחים, ילידי ארצות-הברית ובעלי עסק לייבוא מזרנים, יש שאיפות גדולות, ורוצים להביא את אמריקה לישראל. "אנחנו עובדים כבר 20 שנה יחד, המודל שלנו הוא אמריקה", אומר בני גולדשטיין. "ליישם את המודל האמריקני - משכורת שבועית, משכנתה שבועית, הלוואות לסטודנטים בערבות המדינה ועוד. יש לנו מצע חברתי כלכלי ואנחנו מאמינים שעם בובליל נוכל ליישם אותו".

 

גולדשטיין תפס הבוקר את הראש, כשגילה כמה רעש עשה צירופו של בובליל למפלגה. "זה פשוט מרגש, כולם מתקשרים ומתעניינים", הודה. ומה יש לבובליל לומר? "הם אנשים עשר, שני האחים הללו ישרים והגונים ואיתם אני יכול לעבוד. הם מאוד נהנים מהסלוגנים הקטנים שיוצאים לי מהפה כשאני מדבר איתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוסי בובליל
צילום: אלי לוי
מומלצים