שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אשה נוספת טוענת: "אורי שגיא הטריד אותי"

לאחר שראש אמ"ן לשעבר פרש מהתמודדות לכנסת במפלגת העבודה בעקבות תלונה על הטרדה מינית, טוענת עוד אשה כי הוא ניסה לבצע בה מעשה מגונה לפני כ-30 שנה: "הוא אחז בי בחוזקה וניסה לנשק אותי". שגיא: "עושים לי סיכול ממוקד"

אורי שגיא אמנם פרש כבר מהמרוץ לכנסת, אך הפרשה שגרמה לעזיבתו לא הסתיימה: כעת טוענת אשה נוספת כי האלוף במיל' ניסה לבצע בה מעשה מגונה בעת ששירתה כפקידתו בזמן שירותה הצבאי לפני כ-30 שנה. האשה מעולם לא התלוננה על המקרה שהתרחש לכאורה בתחילת שנות ה־80', ושגיא עצמו מכחיש את הדברים ואומר כי גורמים פוליטיים מנסים לפגוע בו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

העדות החדשה באה יממה לאחר ששגיא פרש מהפריימריז במפלגת העבודה, בעקבות תלונה של אשה אחרת. האשה, שאף היא שירתה תחת שגיא בצה"ל, פנתה ליו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ' וטענה כי בעבר שגיא ביצע כלפיה מעשה חמור. יחימוביץ' הציגה את הדברים בפני שגיא, שהחליט מיד לפרוש מהמרוץ כדי לא לפגוע במשפחתו, כלשונו.

 

אמש, בעקבות חשיפת התלונה, החליטה אשה נוספת לצאת נגד המפקד לשעבר. את עדותה חשפה ר', עובדת סוציאלית בהכשרתה, בדף הפייסבוק של יחימוביץ'.

 

"אני כותבת כדי להודות לך ולאנשי מפלגתך על כי תרמתם לחשיפת פרצופו האמיתי של המפקד/הפוליטיקאי/איש התקשורת אורי שגיא", כתבה ר'. היא סיפרה ששירתה כפקידה בלשכתו של שגיא, בעת שפיקד על אוגדה 36 בדרגת תת־אלוף.

 

"הייתי אז בקושי בת 18, והוצבתי בלשכה מיד לאחר סיום הטירונות. שבוע לאחר תחילת העבודה שם, כשהייתי במשמרת לילה בלשכה, ביקש ממני שגיא שאכניס לחדרו כוס תה. כשנכנסתי הופתעתי לגלות שהוא שרוע על מיטתו, והוא הזמין אותי לשבת על כיסא סמוך ולספר לו על עצמי", טענה. "לאחר כדקותיים הוא אחז בי בחוזקה וניסה לנשק אותי. ניסיתי להתרחק ממנו ונקרעה לי החולצה. נמלטתי משם, והוא רדף אחרי במסדרונות הלשכה עד למגורי הבנות תוך שהוא צועק עליי בפני החיילות הנדהמות שאני 'חולת נפש ומעלילה עלילות'".

 

ר' כתבה כי ביקשה להתלונן נגד הקצין הבכיר: "פניתי לקצינת הח"ן של הבסיס וגם לרל"שית שלו, והן שכנעו אותי שלא כדאי לי להסתבך. הן הסבירו לי שעדיף לי להסתפק בהעברה למשרד אחר. זו הייתה הנורמה באותה תקופה, ולכן הסכמתי. העדפתי לא להתלונן כי הן המליצו לי לא לעשות את זה. היום אני מצטערת שוויתרתי".

 

"בסוף הגלגל מסתובב" 

ר' סיפרה כי שמרה על המקרה שאירע לכאורה בסוד, ושיתפה בו רק בני משפחה וחברים קרובים. "במהלך השנים צפיתי בתיעוב בהתקדמותו של אורי שגיא בתפקידיו בצבא ובפופולריות שזכה לה בתקשורת, וייחלתי ליום שיקבל כגמולו כי בסוף הגלגל תמיד מסתובב", כתבה ליחימוביץ'. "שמחתי מאוד לשמוע שהוא כבר לא מועמד לכנסת".

 

שגיא הכחיש אתמול את הטענות ואמר - כפי שטען במקרה שהעלתה בפניו יחימוביץ' - שמדובר בהכפשות מצד יריביו: "אני לא מכיר לא את השם ולא את המקרה. אני לא יכול שלא לתמוה על הסמיכות של הדברים, ואני לא יודע מי עומד מאחורי זה. ככל הנראה גורמים פוליטיים שמנסים לעשות כאן סיכול ממוקד".

 

שגיא אישר כי הוא מכיר חלק מהשמות שציינה האשה, אשר היו פקודים שלו וטיפלו לטענתה במקרה - אך הכחיש לחלוטין כי מקרה שכזה אכן היה והוסיף כי אינו מכיר את שמה של האישה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורי שגיא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים