שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נחשף בבריטניה: מאות ישראלים העלימו מס

  ע"פ ה"דיילי טלגרף", רשויות המס בבריטניה חשפו את זהותם של כ-4,400 לקוחות שעבורם פתח בנק HSBC חשבונות באי ג'רזי. ביניהם 620 ישראלים, ועבריינים כבדים במיוחד כמו סוחרי סמים, סוחרי נשק, עברייני אינטרנט ובנקאים שהורשעו במרמה

  רשויות המס בבריטניה חשפו את זהותם של לקוחות בנק HSBC - הבנק הגדול בבריטניה - שעבורם פתח הבנק חשבונות באי ג'רזי, לאחר שמודיע סודי הדליף לרשויות את רשימת השמות, הכתובות והיתרות של הלקוחות. מדובר בחשבונות שבעליהם לא דיווחו עליהם. כך מדווח העיתון "דיילי טלגרף".

   

   

  ברשימה מופיעים אלפי לקוחות זרים, ביניהם גם 620 חשבונות של ישראלים. רבים מחשבונות אלו, שבהם מאות אלפי ליש"ט, רשומים תחת כתובות במחוזות עניים בבריטניה.

    

  בין הלקוחות ברשימה נמצאים כמה עבריינים "כבדים" במיוחד – סוחרי סמים, סוחרי נשק, עברייני אינטרנט ואפילו בנקאים המורשעים במרמה, לפחות שבעה מהם עבריינים מוכרים למשטרה, על פי ה"דיילי טלגרף" – לצד סליברטאים, בנקאים, רופאים, מכירים מעולם הנפט, קבוצות עובדים ואפילו בעל מכולת.

   

  גילויים אלו מעלים שאלות נוקבות בדבר אופן התנהלותו של הבנק לאחר שהורשע בעבר בהפרת חוקי הלבנת ההון בארה"ב ויאלץ לשלם קנס של כ-1.5 מיליארד דולר. הבנק מחויב לדווח לרשויות המס בבריטניה על כל חשבון שמקורו חשוד. ב-2008 מכר עובד ב-HSBC בשוויצריה לרשויות המס מידע אודות חשבונות חשודים, 2,000 מהם שייכים לאזרחים בריטיים.

   

  המידע שהודלף לרשויות המס נחשב להדלפה הגדולה ביותר בבריטניה החושפת לקוחות המחזיקים בחשבונות בנק זרים. ברשימה נמצאים 4,388 לקוחות המחזיקים בסך של 699 מיליון ליש"ט בחשבונות זרים וסביר שהם מחזיקים במיליארדים נוספים בהשקעות שונות. החשיפה צפויה להכות גלים ברחבי העולם שכן למעלה מ-4,000 מהשמות המופיעים ברשימה הם תושבים זרים.

   

  רבים מבעלי חשבון בבנק HSBC בג'רזי מחזיקים סכומי עתק בחשבונם אך לא מדווחים על מקור הכנסה חוקי לרשויות המס.

   

  לאחר שהועלו בעבר האשמות נגד הבנק להתנהלות לא תקינה הודה מנכ"ל HSBC סטוארט גוליבר: "לא זיהינו התנהגות לא מקובלת ולא טיפלנו בכך כיאות".

   

  דובר הבנק מסר אמש: "אנו יכולים לאשר כי הגיע לידינו מידע שאותו אנו בודקים כעת. המידע הגיע ממגוון רחב של מקורות שבהם אנו נעזרים על מנת להבטיח שחוקי המס יכובדו. HSBC נתון תחת הגבלת חיסיון ועל כן אינה יכולה להתייחס ללקוחות ספציפיים ואינה יכולה אף לאשר או להכחיש כי הם לקוחות הבנק. אנו ביחסים טובים עם הרגולטורים שלנו ומשתפים פעולה עם החוקרים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים