שתף קטע נבחר

דין רודף: סיכול משפטי ממוקד לדתיים ומזרחיים?

בישראל קיימת רדיפה מכוונת של פוליטיקאים מזרחיים, ופחד מפני משפטנים דתיים? ספרו החדש של ד"ר שמואל סעדיה מציג שורה של "סיכולים ממוקדים" נגד אישי ציבור מזרחיים, "למרות שלא היו ראיות מספיקות להעמידם לדין". גם דרעי זכאי

"כל ראשי המפלגות הספרדיות במדינת ישראל, בלי יוצא מהכלל, חוסלו על ידי מערכת המשפט", כך טוען ד"ר שמואל סעדיה, עורך דין ומומחה לזכויות אדם, בראיון ל-ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית ". את טענותיו הוא מגבה בשיטתיות בספרו השישי, "בארזים נפלה שלהבת", שבו נבחנים פסקי דין של פוליטיקאים ואישי ציבור. 

 

 >> כניסה מהירה לפייסבוק שלנו - כאן! <<

 

 

ד"ר סעדיה טוען כי כל מי שעמד או עומד בראש רשימה פוליטית דתית-מזרחית, ימצא את עצמו, במוקדם או במאוחר, על ספסל הנאשמים, למרות שלא בהכרח יימצאו ראיות מספיקות כדי להעמידו לדין. בהשקת ספרו השתתפו בכירים במערכת המשפט, ובהם פרופ' דוד ליבאי ופרופ' דניאל פרידמן, שנדרשו להגיב על הטענות.

 

"אינני בטוח שיש עוד מדינות דמוקרטיות בעולם, ששם יש מערכת משפטית וחקירות עם מעורבות כל כך עמוקה, ועם השלכות פוליטיות כה מרחיקות לכת, כפי שהדבר הזה מתרחש במדינת ישראל", אומר פרופ' פרידמן, שכיהן בעבר כשר המשפטים.

 

אבנר חי שאקי, שר הדתות לשעבר אהרון אבוחצירא ואריה דרעי הם מקצת השמות המרכיבים את הרשימה הארוכה של בכירים שלא זכו, לטענת ד"ר סעדיה, לדין צדק רק בשל מוצאם העדתי. "אני חושב שפסק הדין של אריה דרעי לא עומד במבחן המציאות המשפטית", קובע סעדיה, ומצטט מתוך פסק הדין: "כל ראיה בפני עצמה לא יכולה לעמוד לחובתו של אריה דרעי, אבל צירוף של כל הראיות גם יחד מהווה בסיס להרשעה". "לא ידעתי שמינוס ועוד מינוס יכול להיות פלוס", הוא אומר.

 

ד"ר סעדיה מוסיף כי בשנים האחרונות, עם התגברות המאבקים בין כותלי בית המשפט, כובשים דתיים את מוקדי הכוח בפרקליטות ובבתי המשפט. "כמו בשמערכת הצבאית היה הבסיס הממסדי של קיבוצניקים שעשו עבודה נפלאה - כיום היא מתחילה לעבור לאט-לאט לציבור הדתי", הוא אומר. "טבעי וגלוי לעין שלציבור החילוני יש רתיעה ואפילו אנטי כלפי האדם הדתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
השלכות פוליטיות מרחיקות לכת. פרופ' דניאל פרידמן
צילום: אורות
צילום: אורות
כל ראשי המפלגות הספרדיות חוסלו. ד"ר שמואל סעדיה
צילום: אורות
צילום: אורות
עטיפת הספר
צילום: אורות
מומלצים