שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אורי שגיא: יחימוביץ' עושה הון פוליטי מהפרשה

ראש אמ"ן לשעבר הגיב בחריפות לדיווחים שעסקו בסיבות לפרישתו מהפריימריז בעבודה, ותקף את העומדת בראשה: "יחימוביץ' מדליפה ומתדרכת, הסכמתי מהר מדי לפרישה"

פרישתו של אורי שגיא מהמרוץ על מקום ברשימת העבודה לכנסת הותירה דם רע בינו לבין יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ'. "מאז פורסמה הפרשה, עושה הגברת יחימוביץ' הון פוליטי על ידי הדלפות ותדרוכים, עד כדי פגיעה בשמי הטוב והוצאת לשון הרע", תקף היום (ב') שגיא. "הציבור זכאי לדעת מה עומד מאחורי פרשה זו ובעתיד יתבררו פרטים נוספים".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

שלושה שבועות לאחר שיו"ר מפלגת העבודה הציגה את שגיא בגאווה כרכש הביטחוני החדש של המפלגה, הזמינה אותו יחימוביץ' לפגישה שבה הציגה בפניו מידע שהגיע לידיה מפי אשה שטענה כי שגיא, לכאורה, הטריד אותה מינית. ככל הנראה, ההטרדה אירעה לפני שנים רבות, כאשר שגיא עדיין לבש מדים. יחימוביץ' ביקשה משגיא להסיר את מועמדותו ומספר שעות לאחר מכן הוא אכן עשה זאת, אך טען כי הסיבה היא "בריאותית-משפחתית".

 

עם זאת, מה שנראה בתחילה כמהלך מוסכם וחתום, הוליד מאז הצהרות ותגובות נגד, הטחת האשמות ובעיקר תהייה מה בדיוק עומד מאחורי הדברים. בדברים שאמר במהלך כנס של מרכז חיים הרצוג לחקר המזרח התיכון באוניברסיטת בן גוריון, הבהיר שגיא כי ההודעה המקורית נוסחה על ידי יחימוביץ' ויועצה, שלום קיטל, שביקשו "למנוע חיטוט יתר בנושא", כהגדרתו.

 

"יחימוביץ' הזמינה אותי לפגישה דחופה מבלי לומר לי במה מדובר", סיפר שגיא. "בפגישה נכח גם קיטל, ראש המטה שלה. הם טענו כי הגיעה תלונה מאשה שהטרדתי לפני 39 שנה. היא לא מסרה לי במי מדובר והבהירה לי כי עליי להסיק מסקנות ולהסיר את התמודדותי, שכן האשה תבעה ממנה שלא אכנס לחיים הציבוריים וזו מטרתה".

 

שגיא הוסיף כי הסכים להצעתם בו במקום, "ואולי מהר מדי. לדברים אלו שפורסמו אין בסיס והצטערתי על שאמרתי זאת. זהות האשה שפנתה ליחימוביץ' לא ידועה לי ומעולם לא נמסרו לי פרטיה. צר לי שעליי להתמודד עם האשמות מסוג זה בלי יכולת לתת תשובה של ממש. הקלות הבלתי נסבלת של פגיעה קלה מדי בחף מפשע על ידי תלונה אנונימית קלה מדי", הבהיר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני שיצר
אורי שגיא
צילום: רוני שיצר
שלי יחימוביץ'
צילום: עופר עמרם
מומלצים