שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

מפלגה חדשה לאלדד ובן ארי: "עוצמה לישראל"

שני הח"כים הודיעו על פרישה מ"האיחוד הלאומי": "יש צורך בימין אידיאולוגי שיאמר דברים שנשכחו - בלי חובות אין זכויות". במפלגת האם הצרו על "שלא למדו אף לקח מההיסטוריה"

חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן-ארי עוזבים את "האיחוד הלאומי" ומקימים מפלגה חדשה: "עוצמה לישראל", תחת הסלוגן "בלי חובות - אין זכויות". במקום השלישי ברשימה נמצא ברוך מרזל, במקום הרביעי שובץ פעיל הימין אריה קינג שפועל למען התיישבות יהודית במזרח ירושלים, ובמקום החמישי: איתמר בן-גביר. על הקמת המפלגה הודיעו ראשיה במסיבת עיתונאים שערכו בירושלים.  

 

בחירות 2013 - דיווחים נוספים בחדשות ynet

 

אריה אלדד הסביר: "אנחנו מודיעים על הקמת סיעה חדשה, אבל אי אפשר לדבר פוליטיקה לפני שנדבר על דרום הארץ. בשעה הזו שבה מיליון אזרחים יושבים במקלטים תחת איום טילים, ממשלה שאין לי דרך אחרת להגדירה חוץ ממטורפת ממשיכה לספק חשמל ומים לרצועת עזה. זה אחד הדברים שאנו רוצים לשנות כשאנו מתייצבים כסיעה חדשה בזירה הפוליטית. חוסר הביטחון בדרום משקף גם תמונה של חוסר ביטחון במרכז הארץ. אם יש טרור שמאיים עלינו מבחוץ יש טרור של מסתננים שמאיים עלינו מבית וגם בדבר הזה נעסוק".

 

"בלי חובות אין זכויות". השקת "עוצמה לישראל" (צילום: אוריה תדמור) (צילום: אוריה תדמור)
"בלי חובות אין זכויות". השקת "עוצמה לישראל"(צילום: אוריה תדמור)
 

אלדד הוסיף, כי בימין נוצר ואקום: "ליברמן חבר לנתניהו ויישב ברשימה אחת עם דן מרידור. דרעי גורר את ש"ס שמאלה לימי אוסלו, ולכן יש צורך בימין אידיאולוגי שיאמר דברים שנשכחו - בלי חובות אין זכויות. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. האיחוד הלאומי מתפרק, ככה לא מנהלים מערכת פוליטית, לפיכך אנחנו מברכים את בחורינו, כצל'ה ואורי אריאל, שחוזרים הביתה למפד"ל. אין לנו ספק שהם ידאגו למגזר הדתי-לאומי, אבל לנו יש סדר יום אחר".

 

מיכאל בן-ארי הסביר כי המפלגה "מתכוונת למה שהיא אומרת, לא מדברת אלא עושה. אנחנו נצטרף לקואליציה לא תמורת תפקידים או תקציבים, אלא אך ורק תמורת יישום העקרונות שיוסיפו עוצמה לישראל. אנחנו מייצגים את הנאמנות לעם ישראל". כדוגמה למעשים שלא ייעשו הוסיף: "עכשיו התהדר בני בגין בהעברת כספים לרשויות ערביות. משלמים שם ארנונה? משלמים שם מסים? קודם חובות ואחר כך זכויות. זה העניין, זה המסר".

 

מה עוד הוביל את השניים להכריז על פרישה ממפלגת האם? אלדד הסביר: "בדקנו את המפה הפוליטית ועשינו סקר רחב, שלפיו אם בן ארי מתמודד לבד, הוא שווה שני מנדטים. אם שנינו מתמודדים יחד אנו שווים למעלה משלושה מנדטים. אנחנו רוצים הרבה מעבר לכך", והוסיף: "עדיין לא סידרנו את כל השיבוצים".

הוא התייחס גם לשנאת האחר שמייחסים להם, ואמר: "רוב יהודי זה לא לשנוא אחרים. לדעתי ארץ ישראל שייכת לעם היהודי ולא לממלוכים. אנחנו נלחמים על צביון יהודי והשנאה לאחרים היא מופרכת".

 

מ"האיחוד הלאומי" נמסר בעקבות הודעת השניים, כי "התפלגותם של חברינו והקמת מפלגה חדשה הינה יום חג לשמאל על אובדן עשרות אלפי קולות וחזרה לימי אוסלו. כל העת פעלנו לאיחוד השורות בציבור הדתי והלאומי וצר לנו שחברינו שמתנגדים לאיחוד עם הבית היהודי לא למדו אף לקח מההיסטוריה של הפלגנות שהביאה לנו את קורבנות השלום".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוריה תדמור
ח"כ אלדד
צילום: אוריה תדמור
צילום: אוריה תדמור
ח"כ בן ארי
צילום: אוריה תדמור
מומלצים