שתף קטע נבחר

דובר צה"ל: "בימים הקרובים יהיה קשה מאוד"

תא"ל מרדכי תדרך בעקבות חיסול ג'עברי בעזה ומבצע "עמוד ענן" של צה"ל והעריך כי בימים הקרובים יימשך ירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. הוא הזהיר את ראשי ארגון חמאס: "אני ממליץ להם לא להסתובב מעל פני האדמה"

"אנחנו מעריכים שבימים הקרובים האתגר יהיה קשה מאוד", כך אמר הערב (יום ד') דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי בעקבות ההסלמה בדרום ומבצע "עמוד ענן" של הצבא. בתדרוך מיוחד לכתבים התייחס תא"ל מרדכי למבצע שהחל עם חיסולו של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס אחמד ג'עברי. "לאחר תקופה ארוכה של מספר שנים של ירי לעבר הדרום ופיגועים, צה"ל החליט לנשוך שפתיים כדי לחפש את העיתוי הנכון לצאת למתקפה", אמר מרדכי.

 

חיסול אחמד ג'עברי - דיווחים נוספים ב-ynet

מטחי גראדים לבאר-שבע: נזק למכוניות ולחנויות

צה"ל מזיז חטיבות, היערכות לפעולה קרקעית  

חייו ומותו. זהו רמטכ"ל חמאס שהחזיק בשליט

 

דובר צה"ל הוסיף כי "בצהריים אישר הרמטכ"ל את תחילת המתקפה ולכן הפעילות שמוכנה, 'עמוד ענן', יצאה לדרכה הפעילות הראשונה, החל בפגיעה וסיכול של אחמד ג'עברי. ידיו מגואלות בדם, הן מהעבר הרחוק והן מהקרוב והן ממש בתקופה האחרונה והרבה מעבר למעורבותו בחטיפת גלעד שליט. הוא נפגע ומאותו רגע יצאנו להתחיל את המערכה שמטרתה להחזיר את השקט לתושבי הדרום".

 

תא"ל מרדכי ציין עוד כי "אנו נדרשים לחוזק של תושבי הדרום. מיד לאחר מכן, באמצעות מודיעין מדויק ומצוין של אגף המודיעין, החלה מתקפה לעבר הטילים ארוכי הטווח שנמצאים הן בידי חמאס והן בידי הג'יהאד האיסלאמי. זאת פגיעה קשה. אנחנו עדים בשנים האחרונות לאוטוסטראדת הברחות, כשחלק ממדינות אפריקה הופכות להיות החצר האחורית של עזה ועזה הפכה לבסיס קידמי איראני".

 

על הימים הקרובים והמשך הלחימה אמר דובר צה"ל

כי "צה"ל פועל נקודתית וכירורגית כדי לפגוע כמה שיותר. חלק מבורות רקטות הפאג'ר ממוקמים בסמוך למתקני גני ילדים ומסגדים. צה"ל עושה ככל שביכולתו לפגוע נקודתית במה שצריך. בימים הקרובים נהיה עדים לתקיפות מעל רצועת עזה על-מנת להגן על תושבי הדרום. אנו מניחים שבימים הקרובים האתגר יהיה קשה מאוד".

 

בסיום התדריך אמר תא"ל מרדכי כי "הנחת העבודה שלנו היא שבימים הקרובים יהיה ירי של טילים לעבר יישובי הדרום. אנו דורשים להישמע להנחיות העורף, לכן נכון להקשיב להם. העורף חזק וחוסן של העורף יאפשר לצה"ל לפעול בתקיפות נגד כל פעילי הטרור. אני ממליץ לכל פעילי חמאס והאחרים לא להסתובב מעל פני האדמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בורות רקטות בתוך גני ילדים". תא"ל מרדכי, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים