שתף קטע נבחר

ברכבת מבאר שבע למרכז: "ישבנו על הרצפה"

"כולם התיישבו על הרצפה מתחת לגובה החלונות בקרונות", סיפר סטודנט שעשה את דרכו מהעיר הדרומית לתל-אביב. כרבע מיליון תלמידי הדרום ספונים בבתיהם תחת מטחי הרקטות

"הגעתי לתחנת הרכבת לפני 08:00. בזמן שהייתי בתחנה נשמעו ארבע אזעקות, ואחת נוספת לאחר שעליתי לרכבת. היו הרבה נפילות או סיכולים של כיפת ברזל מסביבנו, שמענו בומים חזקים וגם רחוקים יותר", כך סיפר הבוקר (יום ה') אלמוג, סטודנט שעשה את דרכו מבאר שבע לתל אביב.

 

מבצע "עמוד ענן " - דיווחים נוספים בחדשות ynet:

שלושה פצועים אנוש מרקטה בקריית מלאכי

יותר מ-100 מטרות הותקפו, בצה"ל צופים החרפה

ההערכה: שיא הירי מעזה - במהלך הלוויית ג'עברי

 

תחנת הרכבת בבאר שבע (צילום: אלמוג דהן) (צילום: אלמוג דהן)
תחנת הרכבת בבאר שבע(צילום: אלמוג דהן)

עוזבים את באר שבע, הלילה (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
עוזבים את באר שבע, הלילה(צילום: ישראל יוסף)

לדבריו, "התושבים כולם ממושמעים, ברגע שהכרוז ביקש מהקהל לרדת אל המרחב המוגן כולם צייתו וירדו למטה, מתחת לרציפים. כשהיינו ברכבת ונשמעה אזעקה נוספת - כולם התיישבו על הרצפה מתחת לגובה החלונות בתוך הקרונות". עוד הוסיף: "לצערי מתרגלים גם למצב הלא נורמלי הזה", ועל המצב ברכבת סיפר: "הרכבת די ריקה, יש בה בעיקר סטודנטים ואנשים מבוגרים. אין הרבה חיילים, אין הרבה משפחות, אבל אתמול בלילה התחנה בבאר שבע הייתה מלאה מאוד לכיוון תל אביב".

 

קולות מהדרום: בואו לשתף אותנו במה שעובר עליכם בימים קשים אלה ונפרסם

 

יורם (55) עשה את דרכו עם בנו יונתן (11) מאשדוד להפוגה בתל אביב. הוא סיפר: "באנו בגלל הטילים. אני עובד כאן, והבן יבוא איתי. אחר כך נסתובב בקניון עד הערב". דווקא מהלילה הם חושישם עוד יותר, כי לדברי יורם "בלילה יותר גרוע מבדרך כלל. היינו כל הלילה בממ"ד. בתחנת הרכבת בדרום תפסה אותנו האזעקה ברציף, ירדנו מהר למדרגות התת קרקעיות. אחר כך, כשכבר עלינו לרכבת, שוב נשמעה אזעקה. יצאנו מהר והסתתרנו". יונתן סיפר כי הם "טיפה פוחדים. יש לי תוכנה בנייד של התרעות, היא לא מפסיקה להתריע".

 

רבים מתושבי הדרום ספונים בבתיהם נוכח מטחי הרקטות שנורים לאזור ללא הפסק. כרבע מיליון תלמידי הדרום לא הגיעו לבתי הספר ולמוסדות החינוך. מחוז דרום של משרד החינוך הפעיל את מערך הלמידה מרחוק, שבמסגרתו משימות הלימוד יועלו לפורומים כיתתיים באתרים הבית-ספריים ויישלחו באמצעות הדואר האלקטרוני. כמו כן, המורים יצרו קשר טלפוני עם התלמידים לזיהוי מצבי חרדה, והבטיחו לתת מענה באמצעות יועצים חינוכיים.

 

הרשויות שבהן לא מתקיימים לימודים: באר שבע, אשדוד, אשקלון, נתיבות, אופקים, רהט, להבים, קריית גת, קריית מלאכי, עומר, לקיה, באר טוביה, מרחבים, בני שמעון, לכיש, שפיר, רמת נגב (חלקי), יואב (חלקי), אבו בסמה (חלקי), שדרות, שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון, אשכול, גן יבנה וגדרה.

 

מועצת התלמידים והנוער הארצית של מחוז תל אביב פתחה חמ"ל שמטרתו לתאם בין בני נוער מיישובים הנמצאים בקו האש ורוצים להתארח בבתים במחוז תל אביב, לבין משפחות שיתנדבו לארחם. ניתן ליצור קשר בטלפון: 054-4382800, או באי-מייל: yaarashap@gmail.com

moatza.telaviv@gmail.com

 

כמו התלמידים, גם סטודנטים רבים נשארים היום בבית. באוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר, מכללת אחווה ומכללת סמי שמעון לא מתקיימים לימודים. מאוניברסיטת בן גוריון נמסר כי ציבור העובדים והסטודנטים מתבקשים שלא להגיע לעבודה וכי לעובדים חיוניים תינתן הודעה אישית באמצעות הממונים עליהם. 

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחנת הרכבת בבאר שבע
צילום: אלמוג דהן
פגיעה ישירה בבאר שבע
צילום: הרצל יוסף
פגיעת טיל ברחוב בבאר שבע
צילום: מור ממן
מומלצים