שתף קטע נבחר

הקרב על ההסברה נמשך ברשת

מבצע עמוד ענן נלחם בשתי חזיתות: האמיתית והוירטואלית. לצד ההסברה המוצלחת של ישראל, ישנן קבוצות האקרים פרו פלסטיניות המנסות לגרום לנזק תדמיתי וטכנולוגי לישראל

ישראל למדה בשנים האחרונות ששדה הקרב לא מתחיל ונגמר באוויר ובקרקע אלא גם בסביבה הוירטואלית. דעת הקהל משמעותית מאי פעם ובזמנים אלו שכל דעה מופצת למיליוני אנשים, החשיבות של נוכחות וירטואלית גבוהה מאי פעם.

 

עוד על מבצע עמוד ענן ב-ynet מחשבים:

סטודנטים מהעולם מסבירים ברשת

עמוד ענן ברשת - המוזות לא שותקות

אסופת משחקים: מעבירים את הזמן בממ"ד

 

 


 

 

 


 

ישראל יודעת שמלחמת ההסברה האמיתית נעשית ברשת ובשפה השגורה ברשת. משרד ההסברה בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של הבינתחומי בהרצליה הקימו חמ"ל הסברה בעשרות שפות, והם מתרגמים ממים ואינפוגרפיקות על עמדת ישראל. המציאות המקוונת מבהירה היטב - הטלוויזיה היא המקום לפוליטיקאים, האינטרנט הוא המקום לאזרחים להביע את עצמם. אנחנו באינטרנט רוצים מידע לא ארוך יותר מארבעה משפטים ברורים הקולעים למטרה.

 


 

אנונימוס, קבוצת ה-האקטיביסטים שתמיד הוכיחה עצמה כאחת שהיא בעד הנגד, החליטה בתגובה לפרסום על כך שישראל תנתק את האינטרנט לרצועת עזה, לתקוף את ישראל באינטרנט. בינתיים הושחתו מאות אתרים פרטיים וגם אתרי פולטיקאים כמו האתר של דני דנון ושל קדימה אבל לא נעשה נזק אמיתי. בנוסף מסד הנתונים של בנק ירושלים נמחק על ידי הארגון, לטענתם. כמו בפריצה לבנק ישראל, לא מאגרי הנתונים עם החשבונות נפרצו אלא המאגר השייך לאתר שבו אין מידע קריטי.

 


 

האקרים פרו פלסטינים פרסמו באתר של גדודי אל קודס חלק מתוך אלפי הפרטים האישיים של חיילי וקציני צה"ל שהם הצליחו להשיג. חלק מקבצי האקסל נראים כמו דפי הקשר שצה"ל בעצמו מכין, והם מוצגים בעברית עם תרגום לערבית ובהם יש שם מלא, מספר אישי, טלפון וכתובת מלאה. לטענתם אלו הם החיילים העתידים לתקוף בעזה.

 


 

 

אנונימוס הפיצו רשימה של 663 אתרים שכיבכול הושחתו. חלקם תחת מתקפת מניעת שירות (DDOS) שבה יוצרים עומס חריג על השרת המחזיק את האתר ובכך למנוע גישה אליו. וחלקם חטפו את הכתובת ומפנים את הגולש לאתר אחר עם תמונות של החמאס.

 


 

אבל ההאקרים לא עוצרים שם. עורך הדין יהונתן קלינגר, המתמודד לפריימריס במפלגת העבודה קיבל אימייל  מאחד מחשבונות הג'ימייל שכנראה משוייך לדובר צהל המכיל קובץ הרצה. קבצים כאלה מתחזים למסמך וורד רגיל אך למעשה מכילים קוד זדוני. מטרת הקובץ הזדוני עוד לא ידועה אך היא יכולה להיות הכל החל מנוזקה פשוטה ועד השתלטות מלאה על המחשב. קלינגר אומר כי"המדינה חייבת להבין שזירת הסייבר היא הזירה הבאה; אותם האקרים שהיום השתלטו על מחשב של אדם אחד יכולים באותה הקלות להשתלט על מערכות ותשתיות קריטיות כמו כיפת ברזל או המאגר הביומטרי, ובעוד שבועיים נמצא את עצמנו בועדת חקירה בנושא. אם המדינה לא תתחיל להתייחס ברצינות לתשתיות הדיגיטליות שלה, אנו אולי ננצח במערכה, אבל במלחמה אנו נפסיד בסופו של דבר".

 

בהודעה לעיתונות של אנונימוס הם צירפו קישור לשני קבצי PDF ובהם הוראות כיצד לבנות מכשיר קשר מרכיבי רדיו ישנים, איך לחבר את הטוויטר לטלפון וגם קישור לערוץ ustream, אתר שידור וידאו חי פופולרי שבו נמצא הארי פיראקטיבטיס ויוצר סרטי תעודה בריטי המשדר דיווחים ודעות מתוך הרצועה.

 


 

תוכלו להגיב לשידורים שלו כאן.

 

אם לא נצחק אז נבכה

דרך התמודדות מצוינת (ומאוד יהודית) היא לצחוק על המצב. הנה כמה מהממים שאהבנו:

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

אם זה 000 אל תענה

בימים האחרונים הסתובבו בפייסבוק סיפורים שאינם נכונים על קבלת שיחות ממספרים שמתחילים או נגמרים ב-000 או 999 ולכל אחד הייתה תאוריה משלו לפשר השיחות המוזרות. חלק אמרו שחמאס מאתר אותנו ככה. כנראה שאין לחמאס גוגל מפות. Enhance! עוד נאמר שהם שולחים וירוס דרך אותה שיחת טלפון. מאוד הוליווד מצידם, אבל נכון לעכשיו אין כל דיווח המאשר כזו מזימה. מה שכן קרה זה שאלפי אנשים קיבלו הודעת SMS מרנינה.

 


 

האינטרנט מדבר

מקדונלדס=טילים מאיראן? לפי הסרטון הזה אם זה מגעגע כמו טיל איראני, זה כנראה טיל איראני.

 

 

 

15 שניות להציל את אמא שלך

 

 

 

טענות חמאס, אמת או שקר?

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים