שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קליגר הורחק לשנתיים ע"ת מהנבחרת האולימפית
  פרסום ראשון: שייט מפרשיות ה-470, אשר סירב לחזור ארצה בצוותא עם המשלחת הישראלית ללונדון, נמצא אשם בשלוש עבירות שונות ע"י הוועד האולימפי. בנוסף, קליגר נקנס ב-15 אלף שקל. אמו: "אחרי התנהגות שכזו, אני לא יודעת אם הוא ימשיך לקמפיין נוסף"
  שייט מפרשיות ה-470, גידי קליגר, אשר עמד לדין בפני ועדת המשמעת של הוועד האולימפי הישראלי, בטענה להפרת משמעת שביצע בזמן המשחקים האולימפיים בלונדון 2012, קיבל היום (א') את גזר הדין ונמצא אשם.

   

  אל תחמיצו את התקצירים ב-ynet ספורט:

   

  קליגר עמד לדין משמעתי בגין שלוש עבירות המיוחסות לו: התנהגות שאינה הולמת, ביזוי מוסדות ו/או ממלאי תפקידים והפרת חובה ואי קיום הוראה מחייבת. על כך קיבל קליגר הרחקה על תנאי מהנבחרת האולימפית למשך שנתיים וקנס כספי של 15 אלף שקל, אותו יצטרך לשלם תוך 30 יום.

   

  קליגר וסלע במשחקים האולימפיים בלונדון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  קליגר וסלע במשחקים האולימפיים בלונדון(צילום: AFP)

   

  כזכור, הוועד האולימפי טען כי קליגר, שדורג במקום ה-15 בדגם מפרשיות 470 במשחקים האולימפיים, אמור היה לחזור לישראל יחד עם חברו לצוות ערן סלע ומאמנם של השניים גור שטיינברג, אולם סירב לעשות זאת.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  קליגר, כך נטען, העביר באמצעות שטיינברג בקשה לאפרים זינגר, ראש המשלחת ללונדון, שלא לחזור לישראל יחד עם משלחת השייט, אולם נתקל בסירוב בטענה שבהיותו חבר משלחת הוא מחויב לשוב ארצה במועד שנקבע מראש. ע"פ טענת הוועד האולימפי, למפגש האחרון של המשלחת בכפר האולימפי בלונדון הגיע קליגר ללא מזוודות ודרכון ונימק זאת בכך שהבין כי יוכל לחזור לארץ יומיים לאחר מכן.

   

  יהודה מעיין. טען כי קליגר פעל על דעת עצמו (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  יהודה מעיין. טען כי קליגר פעל על דעת עצמו(צילום: אורן אהרוני)

   

  במקום התפתח ויכוח בין ראש משלחת השייט, יו"ר איגוד השייט יהודה מעיין, לבין קליגר.
  מעיין טען כי הספורטאי פעל על דעת עצמו, בניגוד מוחלט לדרישת ראש המשלחת ללונדון וללא אישור איגוד השייט.

   

  מנגד, וכפי שכתוב גם בפסק הדין, קליגר טען כי הכל נבע מחוסר הבנה וכי הוא הבין שקיבל את כל האישורים להישאר בלונדון. השייט גם קיבל תמיכה מיתר חברי הנבחרת, שאף הוציאו מכתב בעניין. 

   

  קליגר, שנמצא בחופשה בהודו ויחזור ארצה בדצמבר, עדיין לא מודע לעונש אך צפוי לערער עליו. אמו אילנה אמרה ל-ynet ספורט: "אפשר לחשוב מה הוא כבר עשה. לא היה להם שייט שהביא כל כך מדליות למדינת ישראל. הוא שנים שייט ומביא כל כך הרבה כבוד. קשה להיכנס לראש שלהם, רב העדים שהגיעו הצדיקו אותו. כרגע אני לא יודעת אם אחרי כזו התנהגות גידי ימשיך לקמפיין נוסף".

   

  מהוועד האולימפי נמסר בתגובה: "זו אינה החלטה של הוועד האולימפי, אלא של ועדת המשמעת - שהיא עצמאית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים