שתף קטע נבחר

הבכיר ש"חוסל" והפגיעה בילדים: צה"ל התקפל

בפגיעה בבית בעזה נהרגו לפי הפלסטינים 4 ילדים ו-5 נשים. צה"ל הודיע שחיסל את ראש מערך הרקטות יחיא רביא, אחר כך נטען שהאיש היה רק "בכיר במערך" - ואולי הוא עוד בכלל בחיים. בעזה מבליטים את המשפחה שנהרגה, שראשה הוא מהנדס בעל שם אחר, ולא מזכירים את רביא

במי ניסה צה"ל לפגוע, האם אותו טרוריסט נפגע והאם הייתה זו טעות בזיהוי? בצה"ל התגאו אחר הצהריים (יום א') בחיסול ראש מערך הרקטות של חמאס, יחיא רביא. אבל בהמשך הם הודו שהאיש אולי עוד בחיים - ואילו בתקיפה עצמה נהרגו 11 בני אדם, רובם בני משפחה אחרת, נשים וילדים.

 

עמוד ענן - כל הדיווחים, הפרשנויות והתמונות

 

הפרטים עוד לא ברורים, אבל זו עלולה להיות תקיפה שתסבך את ישראל לנוכח התוצאות. לפי דיווחי הפלסטינים, 11 בני אדם, בהם ארבעה ילדים וחמש נשים, נהרגו בהפצצת חיל האוויר על בניין בן שתי קומות בבית מגורים בעזה. עוד נמסר כי שבעה מההרוגים בתקיפה הם בני משפחה אחת וכי 25 בני אדם נפצעו מהירי.

 

מבצע עמוד ענן - כתבות נוספות ב-ynet:

 

לפי ההודעה הראשונית לכתבים, צה"ל חיסל את רביא, שהוגדר כראש מערך הרקטות וכמי שאחראי על רוב השיגורים בימים האחרונים לעבר ערי ישראל. אחר כך, בצבא הודו שהאיש אינו ראש מערך הרקטות אלא רק "בכיר במערך" - ושבכלל לא בטוח שהוא עצמו נפגע. לפי הפלסטינים, המשפחה שנפגעה כלל לא הייתה משפחת רביא.

 

בעזה אמרו שההרוגים והפצועים הם בני משפחת דאלו, והעריכו שראש המשפחה, ג'מאל מוחמד יאסין דלו - בן 50, מהנדס במקצועו, היה יעד התקיפה. מלבד 11 ההרוגים, ייתכן שישנן גופות מתחת להריסות ושהוא ביניהן. בעזה לא דווח כלל על רביא, שלא היה מוכר כבכיר. ייתכן שצה"ל שגה בזיהוי הבית, אך ייתכן גם שהזיהוי היה נכון - והפלסטינים מעדיפים להסתיר זאת ומבליטים משפחה אחרת. מדובר צה"ל טרם נמסרה התייחסות.

 

הזרוע הצבאית של חמאס הבטיחה לנקום בתגובה לתקיפה ומסרה כי "הטבח לא יעבור ללא עונש".

בהמשך הוגדר שיגור רקטת הפאג'ר לעבר גוש דן - שבפעם השנייה היום יורטה על-ידי כיפת ברזל - כתגובה להרג הילדים.

 

בינתיים נמשכים בקהיר הניסיונות להגיע להסכם הפסקת אש, אך בשני הצדדים הביעו היום פסימיות באשר לסיום קרוב של הלחימה.

 

מאז הבוקר נורו מטחים בלתי פוסקים לעבר יישובי הדרום, בהם אשדוד, אשקלון, באר שבע, המועצה האזורית באר טוביה, המועצה האזורית יואב, המועצה האזורית אשכול ועוד. מחצות ועד 17:00 נורו יותר מ-100 רקטות מרצועת עזה. גם לאחר הירי לתל-אביב, נמשכו המטחים לדרום - אזעקות נשמעו באופקים, באשכול וביישובים נוספים.

 

אחר הצהריים פגעו רסיסי גראד ברכב בכניסה לאופקים. חמישה בני אדם נפצעו, שניים מהם במצב בינוני והשאר קל. בפצועים הורים ובתם בת שנתיים, גבר בשנות ה-50 וצעיר נוסף. הם פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. כשעה קלה לפני כן פגע גראד נוסף בבית באופקים ובעקבות זאת נפצעה אשה באורח קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגיעה בבית המשפחה בעזה
צילום: רויטרס
מומלצים