שתף קטע נבחר

במבצע: המנעולן שמחלץ אחרי האזעקות

מאז פתיחת מבצע "עמוד ענן" מקבל המנעולן אריה קריאות רבות לפרוץ דלתות נעולות, שהשאירו אחריהם אנשים שרצו למקלט - ולא לקחו את המפתח. "את הסלולרי הם לא שוכחים"

"שמעתם אזעקה? אל תשכחו לקחת את מפתחות הבית לפני שאתם רצים לחדר המוגן או המדרגות". זו העצה שמשיא אריה כהן מבית דגן, בעל חברת "אריה שירותי מנעולים", שמספר כי קשה מאוד לעמוד בביקוש האדיר לפריצת מנעולים שנוצר מאחר ואזרחים רצים למרחב מוגן ונתקעים מחוץ לבית.

 

מבצע "עמוד ענן " - דיווחים אחרונים ב-ynet

 

"מהבהלה, אנשים בגוש דן עוזבים הכול ובורחים למקלטים", הוא מסביר. "אחרי שנגמרת האזעקה והם רוצים לחזור הביתה הם נזכרים ששכחו את המפתח אבל זה כבר מאוחר. בדרך כלל אני מטפל בכל יום בשני מקרים בממוצע, אבל בתקופה הזאת יש עשרות שמתקשרים. אני לוקח רק ארבעה או חמישה כי אין זמן, ומצד שני אי אפשר להגיד לאנשים לחכות מחוץ לבית".

 

 

עוד בחדשות ynet:

 

כהן מספר כי נוכח המצב הביטחוני הוא מעניק מחיר מיוחד ללקוחות המבוהלים. "כרגע אני לא עושה מילואים, אז מבחינתי הקריאות שאני מקבל אחרי אזעקה הם מעין שירות מילואים שלי", הוא אומר. "אני ממש לא לוקח מחיר מלא בגין פריצת דלת לאנשים שנתקעו בגלל אזעקה, בקושי חצי מעלות רגילה. זאת התרומה שלי במלחמה".

 

כהן מציין כי מרבית הנתקעים מחוץ לדלת הם "מבוגרים ששומעים את האזעקה ואין להם ממ"ד בבית. בגלל הלחץ הם יוצאים במהירות ולא זוכרים לקחת את המפתח. האבסורד הוא שכמעט אף אחד לא שוכח את הפלאפון שלו. אז אני יכול רק להציע שאנשים ידאגו שהמפתחות יהיו עליהם בשרשרת או שיצמידו אותו לטלפון. ככה הם לא יצטרכו בשעת לחץ להפעיל את הזיכרון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. חצי מחיר
צילום: אלי סניור
מומלצים