שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מ.ע.צ פעם, היום כבר נתיבי ישראל
  הקמת ותחזוקת הכבישים הבינעירוניים הייתה בידי חברת "מ.ע.צ", במהלך מרבית שנות המדינה. לפני שמונה שנים הפכה ל"חברה הלאומית לדרכים", כעת היא שוב משנה שם. הכירו: "נתיבי ישראל"

  החברה הלאומית לתשתיות התחבורה, נתיבי ישראל. הגוף המוכר לכולנו כמע"צ, גם אם שינה לפני כשמונה שנים שמו לחברה הלאומית לדרכים, עובר מיתוג מחדש. בהודעה שפרסמה היום (ב') החברה היא מודיעה כי בהתאם להחלטת דירקטוריון החברה, מעתה ישונה שמה ל"נתיבי ישראל".

   

  כדאי להזכיר כי למרות שינוי השם מ.ע.צ לחברה הישראלית לדרכים, השתרש במשך עשרות שנים השם המקורי והשינוי לא נתפס כקבוע. כעת, כך מאמינים בנתיבי ישראל, יהיה לציבור קל יותר לשנות את השם, במקביל למשל לחברות רכבת ישראל, חוצה ישראל ונמלי ישראל.

   

  בנתיבי ישראל מבטיחים להשלים תוך שבועות ספורים - ועד יום השנה הנוכחית - חמישה מחלפים חדשים, ולהתחיל בהקמת 13 נוספים. עוד מזכירים שם כי החברה הישראלית לדרכים לשעבר, השלימה השנה פיתוח כ-160 ק"מ של נתיבים חדשים בכבישים קיימים.

   

  בעתיד, ובהתאם להחלטת שר התחבורה, תקבל נתיבי ישראל אחריות גם על פרויקטים שבעבר לא היו בתחום אחריותה, בין היתר בתחום המסילתי. כך למשל תהיה נתיבי ישראל אחראית לתכנון והקמת מסילות, תחנות נוסעים, העברת מסילות קיימות לשימוש בחשמל, אך גם הקמת שבילי אופניים ונתיבי תחבורה ציבורית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מעכשיו - נתיבי ישראל
  עד 2012 - החברה הלאומית לדרכים
  עד 2003 - מע"צ
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים