שתף קטע נבחר

מרצ במקלט של גילאון: "כוח אינו הדרך"

חברי מפלגת השמאל באו לביתו של חבר הסיעה מאשדוד, אילן גילאון, והתקבצו במקלט כשנשמעה האזעקה. "ביטחון אמיתי יושג רק בהסכם מדיני", התעקשה היו"ר גלאון, ותושבת שדרות הסכימה: "צריך מו"מ רציני עם חמאס, עוד אלימות לא תעזור"

כל חברי מפלגת מרצ התקבצו בצהריים (יום ב') במקלט ביתו של ח"כ אילן גילאון באשדוד בעת מטח הרקטות שנורה אל העיר מעזה ויורט על ידי כיפת ברזל. האזעקה קטעה את הדיון שהתנהל בביתו של גילאון באותה השעה באשר למבצע עמוד ענן והאופן שבו על ישראל לסיימו בהקדם האפשרי, ללא כניסה קרקעית. 

 

מבצע "עמוד ענן " - הכתבות האחרונות ב-ynet:

משעל: נתניהו ביקש רגיעה; ישראל: חמאס משקר

רוב האמריקנים תומכים במבצע הישראלי בעזה

פרלמנט סקרנים ליד הכיפה: "השגחה עליונה"

שכפ"ץ Out, עניבה In: מלחמת ההסברה של אורן

 

מאז שהחלה ההסלמה בדרום קראה יו"ר מרצ זהבה גלאון לממשלת ישראל לנהל משא ומתן מול חמאס להשגת רגיעה ארוכת טווח ולהימנע מכניסה קרקעית אל עזה. בפגישה שערכו חברי המפלגה באשדוד, הם פגשו את תושבי קו העימות החולקים על עמדת הממשלה. חלקם אף מתנגדים באופן מובהק למבצע בעזה. 

 

"באמצע הפגישה פתאום נשמעה האזעקה", סיפרה אחת המשתתפות בדיון, נעמי ציון, תושבת שדרות. "רצנו יחד כולם לקומת המקלט, שמענו היטב את הבום, החברים במרצ ראו היטב את החרדה שקיימת בי כבר 12 שנים".

 

חברי מרצ נפגשו עם תושבי קו העימות באשדוד (צילום: דניאל צ׳קלוב) (צילום: דניאל צ׳קלוב)
חברי מרצ נפגשו עם תושבי קו העימות באשדוד(צילום: דניאל צ׳קלוב)

באמצע המפגש הייתה אזעקה וכולם ירדו למקלט (צילום: דניאל צ׳קלוב) (צילום: דניאל צ׳קלוב)
באמצע המפגש הייתה אזעקה וכולם ירדו למקלט(צילום: דניאל צ׳קלוב)

 

ציון, תושבת שדרות זה 25 שנים, חוותה על בשרה את אימת הרקטות מעזה. עם זאת היא מתנגדת למבצע. "מרצ היא היחידה שמשמיעה מאז החלה הפעולה קול אחר במרחב הפוליטי המונוליטי כל כך. מיד אתה נתפס כבוגד האולטימטיבי כי כמובן יש רק דרך אחת לפתור את הבעיה, התודעה חסומה".

 

לדבריה, "הייתה לנו תחושה שסמוך למועד הבחירות תתחמם שוב הגזרה. ביקשנו כבר לפני שלושה שבועות מראש הממשלה שלא לחזור למעגל הדמים חסר התוחלת הזה ולהתחיל לדבר ולנהל משא ומתן רציני מול חמאס. המציאות הזו מייאשת, עוד סבב ועוד סבב של אלימות אינסופית שממטירה עלינו עוד ועוד קסאמים ושורטת את הנפש. בפגישה היום ניסינו לבחון איך אפשר למקסם את המסר העיקרי - ש-12 שנים של הקזת דם הדדית לא הובילה לכלום לאף אחד מהצדדים והיא לא הדרך".

 

יו"ר המפלגה גלאון אמרה במהלך המפגש: "תושבי הדרום חיים במציאות בלתי נסבלת ויכולת עמידתם מעוררת כבוד. ביטחון זמני אפשר אולי להשיג בכוח אבל בטחון אמיתי ארוך ויציב אפשר להשיג רק בהסכם מדיני. ביטחון אמיתי הוא גם ביטחון תעסוקתי, גם ביטחון בחינוך ובמערכת הבריאות והוא הזכות לחיות בכבוד". היא שבה והזהירה מפני כניסה קרקעית "שעלולה לסבך את ישראל בבוץ העזתי ולגבות מחיר דמים כבד", כדבריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריך לנהל משא ומתן. זהבה גלאון
צילום: דניאל צ׳קלוב
מומלצים