שתף קטע נבחר

תיקון טילים: המקובלים הגיעו לבאר שבע

באר שבע תחת מתקפה - ומקובלי צפת ומירון הגיעו לתיקון "עמוד האש" שיחזק את "עמוד ענן". התפילה שחוברה נגד הפולש הנאצי, מכונה היום "כיפת ברזל רוחנית": "לכל אחד תפקיד, ואנו נלחמים באמצעות נשק שכוחו גדול: תפילות עם ישראל". צפו

כל הארץ הופכת לחזית, אך עשרות מקובלים מישיבת "אור הרשב"י" במירון ומקובלים מעיר המקובלים צפת - בחרו להגיע לבאר שבע המופגזת, שלא ידעה בימים האחרונים כמעט שעה של רגיעה. עשרות המקובלים מלווים במאות מתושבי באר שבע, יצאו לרחובה של עיר לשאת את לשאת את "תיקון עמוד האש", למען הצלחת "מבצע עמוד ענן".

 

>> עוד עמוד ענן - בפייסבוק שלנו <<

 

 

לראשונה תוקנה התפילה במלחמת העולם השנייה, ערב הפלישה הנאצית לארץ ישראל. אחר כך נישאה על ידי "זקן המקובלים" הרב יצחק כדורי במלחמת המפרץ - ואתמול התכנסו עשרות המקובלים מצפת ומירון, ונשאו את התפילה שתיקן הרב המקובל יהודה פתיה לפני עשרות שנים.

 

"זוהי כיפת ברזל רוחנית שמצטרפת לתפילות והאחדות המיוחדות לימים אלה בקרב כל עם ישראל", אמר הרב המקובל לוי יצחק לינקר, ראש מוסדות "אור הרשב"י", שהוביל את התפילות. "לכל אחד יש את התפקיד שלו, ואנו נלחמים באמצעות הנשק שניתן בידינו שכוחו גדול: התפילות של עם ישראל".‬

 

אזרחים רבים הצטרפו באופן ספונטני לתפילה - שלוותה בתקיעות השופרות. לבאר שבע הגיעו המקובלים לאחר יום שלם של תיקונים ותפילות שהחל בנץ החמה ונמשך עד חצות הליל. התיקונים כללו תפילות בקבר רחל ובמערת המכפלה, למען שלומו של העורף בכלל ותושבי הדרום בפרט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
תקיעות שופר ועמוד האש
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים