שתף קטע נבחר

הרב קנייבסקי: בבני ברק לא יפלו טילים

מסר מרגיע לתושבי בני ברק, רגע לפני שהם נכנסים לממ"ד: הרב חיים קנייבסקי, מבכירי הרבנים בעיר, מפרסם מכתב ובו הוא מבטיח כי "בבני ברק לא יהיו פצצות" ו"אין לפחד כלל"

בעוד תל אביב השכנה סופגת ירי טילים מרצועת עזה, וגם האזעקה ברחובות בני ברק פועלת בימים אלה - בוחר הרב חיים קנייבסקי להעביר מסר מרגיע - אך לתושבי עירו המבוהלים בלבד, ומגלה כי בבני ברק לא יפלו טילים.

 

>> עוד עמוד ענן - בפייסבוק שלנו <<

 

 

הרב קנייבסקי, מבכירי הרבנים הליטאים ומחשובי רבני בני ברק, מפרסם היום (ב') בעמוד הראשי של "יתד נאמן" מכתב בחתימת ידו, שנשלח לרבנים שונים. בין היתר, הוא כותב: "כשהחזון איש זצ"ל אמר שבבני ברק לא יהי' פצצות... בוודאי יתקיים גם היום".

 

"אין לפחד כלל". מכתבו של הרב קנייבסקי ()
"אין לפחד כלל". מכתבו של הרב קנייבסקי

 

הרב, אחיינו של החזון איש, מוסיף כי "אין זה קידוש ה' שדברי צדיקים קיימין בחייהן ובטלים לאחר מיתתן", כסיבה לכך שהבטחתו של החזון איש שרירה ותקפה גם היום, והוא מקנח בהבטחה: "אין לפחד כלל".

 

דברי הרב בביטאון הליטאי מגיעים בהמשך ישיר לתשובה שנתן לתלמיד אחת הישיבות בדרום, שלא לחזור אל מקום לימודיו ולהישאר בעיר. בבני ברק גאים להזכיר כי במלחמת המפרץ נפלו טילים בכל הערים סביב לבני ברק, אך בעיר עצמה לא נפל אפילו טיל אחד.

 

עם תחילת מבצע "עמוד ענן" וירי הרקטות על הדרום, הורה הרב שטיינמן, גדול הדור הליטאי, לשחרר את מאות תלמידי הישיבות בדרום לבתיהם, ולא להשאירם בפנימייה. עם זאת הוא סייג ואמר כי בישיבות שבהן קיים מרחב מוגן שניתן להגיע אליו בטווח זמן ההתרעה - יוכלו הלימודים להתקיים כסדרם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב פרידמן
תל-אביבים, תשכרו פה דירה?
צילום: יואב פרידמן
הרב חיים קנייבסקי
מומלצים